55 lat kapłaństwa o. Kazimierza Sebastyanki

W niedzielę, 23 czerwca świętowaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej i klasztornej 55. rocznicę święceń kapłańskich naszego seniora - o. Kazimierza Sebastyanki. Ojciec Jubilat przewodniczył uroczystej Mszy św. dziękczynnej o godz. 13.00. W to dziękczynienie za dar kapłaństwa o. Kazimierza włączyła się także jego rodzina - przybyła na tę okoliczność z Podkarpacia, współbracia z klasztoru i liczne grono parafian. O. Proboszcz Marek Augustyn podczas kazania podkreślał ogromną wartość posługi sakramentem święceń. Odwoływał się też do osobistych wspomnień związanych z o. Jubilatem - z rodzinnego Przemyśla i z Wrocławia sprzed 30 lat, podkreślając ogromną pracowitość o. Kazimierza i jego dbałość o konserwację miejsc kultu Bożego.

Podczas tej samej Mszy św. wspólnota parafialna dziękowała też Bogu za 3-letnią posługę we Wrocławiu o. Arkadiusza Żelechowskiego, który decyzją władz zakonnych został skierowany na studia specjalistyczne do Rzymu.

Ojcu Kazimierzowi życzymy dobrego zdrowia i jeszcze wielu pięknych jubileuszy a o. Arkadiuszowi Bożego prowadzenia w czasie formacji intelektualnej w Wiecznym Mieście. Obu kapłanom dziękujemy też za dobro wnoszone w naszą wspólnotę parafialną i klasztorną.

Więcej zdjęć można zobaczyć w GALERII.

Zaproszenia

Pielgrzymuj do Trzebnicy z "Czarną Trzynastką"!

Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania do grobu św. Jadwigi na uroczystości odpustowe! Rozpoczęcie:Wyruszamy z Katedry Wrocławskiej w sobotę 12 października 2019 r. o godz. 6.00.Zakończenie: Mszą Święta w Trzebnicy o godz. 16.30 przy ołtarzu ...

Więcej
Więcej artykułów