Dzieci komunijne w Licheniu

W sobotę, 19 maja na zakończenie "Białego Tygodnia" grupka 30 dzieci komunijnych z naszej parafii wraz ze swoimi rodzinami i duszpasterzami udała się na pielgrzymkę autokarową do sanktuarium maryjnego w Licheniu.

Pielgrzymi wyruszyli wczesnym rankiem, by dotrzeć do miejsca docelowego parę minut po 10.00. Pobyt w Licheniu rozpoczął się od grupowego zwiedzania z panią przewodnik, która opowiedziała o początkach kultu maryjnego w tym miejscu oraz przybliżyła dzieciom historie kolejnych wizjonerów. Następnie po przebraniu się w stroje komunijne dzieci udały się do bazyliki licheńskiej, gdzie wraz ze swoimi rówieśnikami z innych parafii Polski i licznie zgromadzonymi pielgrzymami wzięli udział w Mszy św. o godz. 12.00.

Po Mszy św. i grupowych zdjęciach był czas, by w gronie rodzinnym udać się na posiłek i na indywidualne zwiedzanie sanktuarium. W drodze powrotnej pielgrzymi zajechali jeszcze do pobliskiego Lasu Grąblińskiego - miejsca spotkań wizjonerów z Maryją.

Pielgrzymka była czasem pełnym radości i dobrą okazją do umacniania rodzinnych i parafialnych więzi.

Więcej zdjęć można zobaczyć w GALERII

Zaproszenia

Biały Dunajec z FDA Porcjunkula

Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie „PORCJUNKULA” zaprasza wszystkich studentów a zwłaszcza tegorocznych maturzystów na Obóz Adaptacyjny Duszpasterstw Akademickich w Białym Dunajcu koło Zako ...

Więcej

Nabożeństwo Fatimskie

W czwartek, 13 września zapraszamy na godz. 18.00 na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je modlitwą różańcową, następnie zostanie odprawiona Msza święta z okolicznościowym kazaniem, a po niej wyruszy procesja światła z figurą Mat ...

Więcej
Więcej artykułów