Dzieci komunijne w Licheniu

W sobotę, 19 maja na zakończenie "Białego Tygodnia" grupka 30 dzieci komunijnych z naszej parafii wraz ze swoimi rodzinami i duszpasterzami udała się na pielgrzymkę autokarową do sanktuarium maryjnego w Licheniu.

Pielgrzymi wyruszyli wczesnym rankiem, by dotrzeć do miejsca docelowego parę minut po 10.00. Pobyt w Licheniu rozpoczął się od grupowego zwiedzania z panią przewodnik, która opowiedziała o początkach kultu maryjnego w tym miejscu oraz przybliżyła dzieciom historie kolejnych wizjonerów. Następnie po przebraniu się w stroje komunijne dzieci udały się do bazyliki licheńskiej, gdzie wraz ze swoimi rówieśnikami z innych parafii Polski i licznie zgromadzonymi pielgrzymami wzięli udział w Mszy św. o godz. 12.00.

Po Mszy św. i grupowych zdjęciach był czas, by w gronie rodzinnym udać się na posiłek i na indywidualne zwiedzanie sanktuarium. W drodze powrotnej pielgrzymi zajechali jeszcze do pobliskiego Lasu Grąblińskiego - miejsca spotkań wizjonerów z Maryją.

Pielgrzymka była czasem pełnym radości i dobrą okazją do umacniania rodzinnych i parafialnych więzi.

Więcej zdjęć można zobaczyć w GALERII

Zaproszenia

Zajęcia dla dzieci z niepełnosprawnościami

Stowarzyszenie Instytut Edukacyjno-Badawczy zaprasza dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami na zajęcia plastyczne i ruchowo taneczne. Bezpłatne zajęcia odbywają się w domu katechetycznym parafii św. Karola Boromeusza przy ul. Kruczej 58. Zapisy ...

Więcej

17 edycja ALPHA we Wrocławiu! Przyjdź i spróbuj!

Już dziś zapraszamy Cię na 17 edycję kursu Alpha w naszej parafii! Startujemy we wtorek 9 października 2018 r. o godz. 18.30. Miejsce – kawiarenka parafialna w domu katechetycznym, wejście od ulicy Oficerskiej. Wyślij ...

Więcej
Więcej artykułów