Franciszkańskie Spotkanie Młodych

31 Franciszkańskie Spotkanie Młodych

TCHNIENIE

22 - 28 lipca 2018 r. - Kalwaria Pacławska

Ruach - Boskie Tchnienie, zostało udzielone człowiekowi przez Stwórcę w momencie stworzenia. Ten życiodajny oddech, powiew stwórczej mocy Boga, wyróżnił człowieka spośród wszelkich innych stworzeń. Tchnienie Ojca towarzyszyło jego dzieciom przez całą historię zbawienia w mądrości patriarchów, słowie danym prorokom i zgodzie na wolę Stwórcy. Pełnię Bożego tchnienia objawia Jezus Chrystus, który tchnął na apostołów Ducha Swiętego i dał im swoją niezwykłą moc, kontynuowania dzieła odnowy świata.

Podczas 31. Franciszkańskiego Spotkania Młodych, postaramy się odkryć na nowo to Boskie Tchnienie w nas samych w Kościele i otaczającym nas świecie. Będziemy poznawać Osobę Ducha Swiętego, która jest bardzo bliska wszystkim ochrzczonym. Kalwaria jest szczególnym miejscem gdzie Duch Pański obdarowuje przebywających tam, dlatego czeka nas niezwykłe spotkanie z Trzecią Osobą Boską.

Goście: 

 • Krzysztof Zanussi - polski reżyser i scenarzysta filmowy, teatralny i telewizyjny, producentfilmowy, publicysta, pedagog orazfilozof
 • Marcin Zieliński - lider katolickiej wspólnoty "Głos Pana” ze Skierniewic. Od prawie 10 lat modli się nad ludźmi w imię Jezusa Chrystusa, który przez jego osobę obdarowuje łaską uzdrowienia.
 • Tomasz Budzyński - polski wokalista rockowy, malarz i poeta. Znany jest przede wszystkim jako wokalista zespołów Siekiera, Armia, 2Tm2,3.
 • ks. Rafał Jarosiewicz - dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, ewangelizator i organizator rekolekcji "Jezus na stadionie ”
 • Andrzej Tokarz - Laureat dwóch edycji najtrudniejszej gry terenowej Selekcja ", wzorowanej na rekrutacji do jednostek specjalnych. Wielokrotny uczestnik i zwycięzca biegów z przeszkodami serii „Runmageddon” oraz „ Spartan Race”. Uczestnik jednego z najtrudniejszych w Polsce ultramaratonu „ Bieg Rzeźnika ", na którym 80-ki/ometrową trasę przebiegł w rewelacyjnym czasie poniżej 10 godzin. Andrzej daje inspirujące świadectwo życia bez poddawania się i bez zgody na przeciętność.
 • bp. Edward Kawa OFMConv

Zespoły:

 • Nie Ma Go Tu
 • Rock & Fire
 • Warszawska Orkiestra Sentymentalna
 •  Fioretti
 • Teatr „A”

Sport: codzienny poranny fitness z profesjonalnym trenerem  zawody drużyn z poszczególnych miejscowości, wspólnot duszpasterskich, czy grup przyjaciół w „Wielkie Piłkarzyki”

Sprawy organizacyjne:

 • Rozpoczęcie spotkania: w niedzielę 22 lipca Mszą Świętą o g. 18.00. Zakończenie: 28 lipca 0 9.00 również Mszą Świętą.
 • Koszt: 90 zł (w ramach pakietu uczestnika są: identyfikator, śpiewnik, miejsce na polu namiotowym, wrzątek, gadżety i wstęp na wszystkie punkty programu).

Zapisy: przez stronę: http://fsm.franciszkanie.pl/zapisy/ Zapisy przez internet nie są obowiązkowe, ale usprawnią recepcję na Kalwarii.

Noclegi: pole namiotowe, Dom Pielgrzyma (rezerwacje przez recepcję DP), kamienica (Zasadniczo kamienica w tym roku będzie otwarta w jednej części dla tych którzy już wcześniej porozumieli się z o. Gwardianem. W innych przypadkach jest zamknięta ze względu na warunki panujące w jej wnętrzach)

Dojazd: we własnym zakresie, można się organizować w większe grupy w regionach.

Wyżywienie: we własnym zakresie (do dyspozycji: bufet w DP, punkty gastronomiczne na Kalwarii i darmowy wrzątek wydawany przy wiacie obok punktu widokowego)

Toalety: W pobliżu pola namiotowego, ponadto staramy się o dodatkowe kontenery z toaletami.

Bezpieczeństwo: obecność Policji, Straży Granicznej, ratowników PCK, lekarza i harcerzy.

Zainteresowanych wspólnym wyjazdem z Wrocławia zapraszamy na spotkanie organizacyjne we wtorek, 19 czerwca o godz. 19.00 w kawiarence parafialnej.

 

Zaproszenia

Biały Dunajec z FDA Porcjunkula

Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie „PORCJUNKULA” zaprasza wszystkich studentów a zwłaszcza tegorocznych maturzystów na Obóz Adaptacyjny Duszpasterstw Akademickich w Białym Dunajcu koło Zako ...

Więcej

Pielgrzymuj na Jasną Górę z "Czarną 13"

Tegoroczna Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę przebiegać będzie pod hasłem "VENI!", podejmując rozważania dotyczące Osoby Ducha Świętego, Jego darów i owoców. Do tego programu duszpasterskiego dodane będą tematy związane ...

Więcej

Franciszkańskie Spotkanie Młodych

31 Franciszkańskie Spotkanie Młodych TCHNIENIE 22 - 28 lipca 2018 r. - Kalwaria Pacławska Ruach - Boskie Tchnienie, zostało udzielone człowiekowi przez Stwórcę w momencie stworzenia. Ten życiodajny oddech, powiew stwórczej mocy Boga, ...

Więcej

Nabożeństwo Fatimskie

W piątek, 13 lipca zapraszamy na godz. 17.30 na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je modlitwą różańcową, następnie zostanie odprawiona Msza święta z okolicznościowym kazaniem, a po niej wyruszy procesja światła z figurą Matki Bo ...

Więcej
Więcej artykułów