Kalendarium Św. Joanny

 

Kalendarium przygotowań do uroczystości wprowadzenia
Relikwii Św. Joanny Beretty Molli
w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej we Wrocławiu

19 listopada 2005 r.
Rada Parafialna - Omówienie spraw związanych z wprowadzeniem Relikwii Św. Joanny Beretty Moli do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej we Wrocławiu.

20 listopada 2005 r.
Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, godz. 17.00, Msza Św. i spotkanie po Mszy Św. na temat: Problem wyboru: „Życie matki, czy życie dziecka?” – dylemat czy powinność, ofiara czy zbrodnia. Dyskusja na tle życia Św. Joanny Beretty Moli.

12 marca 2006 r.
Rozdanie (bezpłatne) wszystkim parafianom uczęszczającym na Mszę Św. niedzielną egzemplarzy czasopisma „Dobre Nowiny” pt. Fenomen – Joanna Beretta Molla, poświęconego Św. Joannie Beretcie Molli, dla osobistego i rodzinnego przygotowania się do Misji Parafialnych (razem 10 000 szt.)

19-22 marca 2006 r.
„Misje odnowy duchowej w parafii i rodzinie w świetle życia i świadectwa wiary Św. Joanny Beretty Molli” prowadził o. Piotr Paradowski, franciszkanin z Zielonej Góry.

24 marca 2006 r.
Udział Kustosza Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w uroczystości wprowadzenia Relikwii Św. Joanny Beretty Molli do Kaplicy Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w Narodowym Dniu Życia przy obecności jej syna Pierluigi.

18 czerwca 2006 r.
Prelekcje o Świętej Joannie Beretcie Molli po każdej Mszy Św. wygłosiła Pani Krystyna Zając, propagatorka kultu Świętej Joanny w Polsce.

9-16 września 2006 r.
Pielgrzymka do grobu Św. Joanny Beretty Molli, w której udział wzięło 40 osób.

10 września 2006 r.
Zbiórka datków na wykonanie obrazu Św. Joanny Beretty Molli, na relikwiarz oraz na projekt i wykonanie ołtarza ku czci Świętej Joanny.

23 września 2006 r.
W ramach przygotowania do przyjęcia Relikwii Św. Joanny Beretty Molli po każdej Mszy Św. wyświetlony został dokumentalny film poświęcony Świętej Joannie.


Program uroczystości przyjęcia Relikwii Św. Joanny Beretty Molli
w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej we Wrocławiu

27 października 2006 r. - piątek
Godz. 12.00 i 18.00 - Rozpoczęcie Nowenny ku czci Św. Joanny Beretty Molli

03 listopada 2006 r. - piątek
Godz. 18.30 - Droga Krzyżowa z Św. Joanną Berettą Mollą

04 listopada 2006 r. - sobota (Uroczystość Odpustowa ku czci Św. Karola Boromeusza)
Godz. 19.00 - Czuwanie rodzin
Godz. 21.00 - Msza Św. w wigilię przyjęcia Relikwii Św. Joanny Beretty Molli

05 listopada 2006 r. - niedziela - na wszystkich Mszach Św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich
Godz. 11.30 Uroczysta Msza Św. z wprowadzeniem relikwii Św. Joanny Beretty Molli pod przewodnictwem J.E. Księdza Arcybiskupa Mariana Gołębiewskiego


Zaproszenia

Biały Dunajec z FDA Porcjunkula

Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie „PORCJUNKULA” zaprasza wszystkich studentów a zwłaszcza tegorocznych maturzystów na Obóz Adaptacyjny Duszpasterstw Akademickich w Białym Dunajcu koło Zako ...

Więcej

Pielgrzymuj na Jasną Górę z "Czarną 13"

Przywołując zachętę papieża Franciszka do porzucenia kanap i włożenia butów wędrowców, zapraszamy wszystkich mieszkańców archidiecezji wrocławskiej do wzięcia udziału w kolejnej edycji pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Do ...

Więcej

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Serdecznie zapraszamy do pielgrzymowania do Ziemi Świętej w dniach od 7 do 17 lipca 2019 r. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej. ...

Więcej

Franciszkańskie Spotkanie Młodych

32 Franciszkańskie Spotkanie Młodych OBECNOŚĆ 21 - 27 lipca 2019 r. - Kalwaria Pacławska Zainteresowanych wspólnym wyjazdem z Wrocławia prosimy o zgłaszanie się w kanelarii parafialnej. Goście: ks. abp Adam Szal - polski duchowny rzymsk ...

Więcej
Więcej artykułów