Koncert orkiestry dętej

W poniedziałek 30 kwietnia podczas Mszy św. o godz. 18.00 w naszym kościele parafialnym wystąpiły dwie orkiestry dęte: Wrocławska Orkiestra Dęta „Hanys Band" oraz niemiecki zespół „Original Chattengauer”.

Najpierw polska orkiestra włączyła się w liturgię Mszy św., wykonując pieśni religijne. W planach był także po Mszy św. koncert na placu przed kościołem, ale niestety przelotny deszcz pokrzyżował plany. Koncert obydwu orkiestr odbył się w kościele.

Wrocławska Orkiestra Dęta "Hanys Bandf" istnieje 20 lat i uświetniła wiele uroczystości o różnym charakterze religijno-patriotycznym. Ma przygotowany bogaty repertuar, odpowiedni na każdą uroczystość. Wykonuje utwory muzyki rozrywkowej i biesiadnej oraz aranżacje wielu pieśni religijnych. Ponadto w repertuarze orkiestry znajdują się znane marsze oraz pieśni patriotyczne.

Niemiecka Orkiestra Original Chattengauer Gudensberg z Hesji istnieje od wielu lat. Najpierw funkcjonowała jako orkiestra przykościelna. Ubogacała uroczystości religijne i inne powiązane z diecezją. Potem do repertuaru swojego wciągnęła różne utwory muzyki orkiestr dętych oraz muzyki rozrywkowej. Wiele występuje i koncertuje. Do Wrocławia orkiestra przyjechała na zaproszenie miasta partnerskiego Jelcza Laskowice, aby towarzyszyć tam w majowych uroczystościach.

Na zakończenie z Orkiestry Hanys Band  i Original Chattengauer  wspólnie zagrały utwory. Było  to wspaniałe doświadczenie muzyczne.

o. Jan Czarnik

Więcej zdjęć można zobaczyć w GALERII.

Zaproszenia

Weekendowe rekolekcje dla studentów w Nysie

Zbliża się adwent. Chcemy przygotować się na ten czas przez wyjazdowe rekolekcje. Ich tematem będą "Listy Apokalipsy". Będziemy czytać i rozważać pierwsze rozdziały Apokalipsy św. Jana i trwać na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem. Re ...

Więcej

Warsztaty + rekolekcje muzyczno-liturgiczne

Wrocławskie Liturgiczne Studium Wokalne serdecznie zaprasza na 2 w 1: Adwentowe Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne + Rekolekcje, które odbędą się w dniach 30 listopada - 2 grudnia 2018 (od piątku do niedzieli) przy klasztorze oo. franciszkan&oacut ...

Więcej

Zajęcia dla dzieci z niepełnosprawnościami

Stowarzyszenie Instytut Edukacyjno-Badawczy zaprasza dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami na zajęcia plastyczne i ruchowo taneczne. Bezpłatne zajęcia odbywają się w domu katechetycznym parafii św. Karola Boromeusza przy ul. Kruczej 58. Zapisy ...

Więcej
Więcej artykułów