Koncert zespołu „Pokój i Dobro”

22 kwietnia  2018 r., w czwartą Niedzielę Wielkanocną, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, obchodziliśmy 55. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W tym dniu modlimy się w intencji powołań do życia kapłańskiego, konsekrowanego i misyjnego. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania.

Z racji tej niedzieli w naszej parafii gościliśmy franciszkański zespół z Łodzi-Łagiewnik, „Pokój i Dobro”. Bracia klerycy ubogacili liturgie Mszy Świętych przez grę i śpiew.

Zespół powstał w 1978 r., a pod nazwą „Pokój i Dobro” występuje od 1983 r. W jego skład wchodzą klerycy z seminarium franciszkańskiego z Łodzi-Łagiewnik.

Utwory wykonywane przez zespół, to rytmy reggae, miejscami ostre rockowe i hardcore’owe brzmienia, blues, country i inne.

Prowadząc swoją działalność bracia klerycy, odwiedzili już dziesiątki parafii, kościołów, szkół, szpitali, sal koncertowych i duże sceny. Starają się głosić Dobrą Nowinę o Jezusie. Na różne, muzyczne sposoby, dzielą się radością franciszkańską.

O godz. 16:00 w ogrodzie klasztornym odbył się koncert, na którym zgromadziło się wielu parafian i nie tylko. Przez cały czas trwania koncertu bracia franciszkanie starali się aktywować uczestników. Było dużo śpiewów, zabaw i konkursów w czasie których oddawano chwałę Bogu.

Bardzo dziękujemy braciom franciszkanom z zespołu „Pokój i Dobro” za radość franciszkańską, którą wnieśli w czasie Niedzieli Dobrego Pasterza do naszej wrocławskiej wspólnoty klasztornej i parafialnej.

o. Jan Czarnik

Więcej zdjęć można zobaczyć w GALERII.  

Zaproszenia

Weekendowe rekolekcje dla studentów w Nysie

Zbliża się adwent. Chcemy przygotować się na ten czas przez wyjazdowe rekolekcje. Ich tematem będą "Listy Apokalipsy". Będziemy czytać i rozważać pierwsze rozdziały Apokalipsy św. Jana i trwać na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem. Re ...

Więcej

Warsztaty + rekolekcje muzyczno-liturgiczne

Wrocławskie Liturgiczne Studium Wokalne serdecznie zaprasza na 2 w 1: Adwentowe Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne + Rekolekcje, które odbędą się w dniach 30 listopada - 2 grudnia 2018 (od piątku do niedzieli) przy klasztorze oo. franciszkan&oacut ...

Więcej

Zajęcia dla dzieci z niepełnosprawnościami

Stowarzyszenie Instytut Edukacyjno-Badawczy zaprasza dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami na zajęcia plastyczne i ruchowo taneczne. Bezpłatne zajęcia odbywają się w domu katechetycznym parafii św. Karola Boromeusza przy ul. Kruczej 58. Zapisy ...

Więcej
Więcej artykułów