Koncert zespołu „Pokój i Dobro”

22 kwietnia  2018 r., w czwartą Niedzielę Wielkanocną, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, obchodziliśmy 55. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W tym dniu modlimy się w intencji powołań do życia kapłańskiego, konsekrowanego i misyjnego. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania.

Z racji tej niedzieli w naszej parafii gościliśmy franciszkański zespół z Łodzi-Łagiewnik, „Pokój i Dobro”. Bracia klerycy ubogacili liturgie Mszy Świętych przez grę i śpiew.

Zespół powstał w 1978 r., a pod nazwą „Pokój i Dobro” występuje od 1983 r. W jego skład wchodzą klerycy z seminarium franciszkańskiego z Łodzi-Łagiewnik.

Utwory wykonywane przez zespół, to rytmy reggae, miejscami ostre rockowe i hardcore’owe brzmienia, blues, country i inne.

Prowadząc swoją działalność bracia klerycy, odwiedzili już dziesiątki parafii, kościołów, szkół, szpitali, sal koncertowych i duże sceny. Starają się głosić Dobrą Nowinę o Jezusie. Na różne, muzyczne sposoby, dzielą się radością franciszkańską.

O godz. 16:00 w ogrodzie klasztornym odbył się koncert, na którym zgromadziło się wielu parafian i nie tylko. Przez cały czas trwania koncertu bracia franciszkanie starali się aktywować uczestników. Było dużo śpiewów, zabaw i konkursów w czasie których oddawano chwałę Bogu.

Bardzo dziękujemy braciom franciszkanom z zespołu „Pokój i Dobro” za radość franciszkańską, którą wnieśli w czasie Niedzieli Dobrego Pasterza do naszej wrocławskiej wspólnoty klasztornej i parafialnej.

o. Jan Czarnik

Więcej zdjęć można zobaczyć w GALERII.  

Zaproszenia

Pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej

W dniach od 6 do 8 kwietnia b.r. organizowana jest pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej (do grobu Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca) oraz do Leżajska, Łańcuta, Strachociny, Soliny, Sanoka i Komańczy. Zapisy w zakrystii i w kancelarii para ...

Więcej

Przygotowanie do małżeństwa w języku angielskim

W sobotę 9 lutego rozpocznie się przygotowanie do sakramentu małżeństwa dla obcokrajowców w ramach duszpasterstwa angielskojęzycznego w naszej parafii​. Sesje będą odbywały się w soboty - 9, 16, 23 lutego, 2, 9, 16 marca w godzinach 10.00 ...

Więcej

18. edycja ALPHA we Wrocławiu! Przyjdź i spróbuj!

Już dziś zapraszamy Cię na 18. edycję kursu Alpha w naszej parafii! Startujemy we wtorek 26 lutego 2019 r. o godz. 18.30. Miejsce – kawiarenka parafialna w domu katechetycznym, wejście od ulicy Oficerskiej. Wyślij swo ...

Więcej

Konferencja przed chrztem

16 lutego (sobota) o godz. 17:00 w Kaplicy Porcjunkula (pod kościołem) odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych. Przypominamy, że zarówno rodzice, jak i rodzice chrzestni zobowiązani są do ...

Więcej
Więcej artykułów