Koncert zespołu „Pokój i Dobro”

22 kwietnia  2018 r., w czwartą Niedzielę Wielkanocną, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, obchodziliśmy 55. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W tym dniu modlimy się w intencji powołań do życia kapłańskiego, konsekrowanego i misyjnego. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania.

Z racji tej niedzieli w naszej parafii gościliśmy franciszkański zespół z Łodzi-Łagiewnik, „Pokój i Dobro”. Bracia klerycy ubogacili liturgie Mszy Świętych przez grę i śpiew.

Zespół powstał w 1978 r., a pod nazwą „Pokój i Dobro” występuje od 1983 r. W jego skład wchodzą klerycy z seminarium franciszkańskiego z Łodzi-Łagiewnik.

Utwory wykonywane przez zespół, to rytmy reggae, miejscami ostre rockowe i hardcore’owe brzmienia, blues, country i inne.

Prowadząc swoją działalność bracia klerycy, odwiedzili już dziesiątki parafii, kościołów, szkół, szpitali, sal koncertowych i duże sceny. Starają się głosić Dobrą Nowinę o Jezusie. Na różne, muzyczne sposoby, dzielą się radością franciszkańską.

O godz. 16:00 w ogrodzie klasztornym odbył się koncert, na którym zgromadziło się wielu parafian i nie tylko. Przez cały czas trwania koncertu bracia franciszkanie starali się aktywować uczestników. Było dużo śpiewów, zabaw i konkursów w czasie których oddawano chwałę Bogu.

Bardzo dziękujemy braciom franciszkanom z zespołu „Pokój i Dobro” za radość franciszkańską, którą wnieśli w czasie Niedzieli Dobrego Pasterza do naszej wrocławskiej wspólnoty klasztornej i parafialnej.

o. Jan Czarnik

Więcej zdjęć można zobaczyć w GALERII.  

Zaproszenia

Piesza pielgrzymka do Trzebnicy

39. PIESZA PIELGRZYMKA WROCŁAWSKA do św. JADWIGI w Trzebnicy – 13 października 2018 r. Zapraszamy do pielgrzymowania! Rozpoczęcie w Katedrze Wrocławskiej w sobotę 13 października o godz. 6.00.Zakończenie Mszą Świętą w Trzebnicy o godz. 1 ...

Więcej

Nabożeństwo Fatimskie

W sobotę, 13 października zapraszamy na godz. 17.30 na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je modlitwą różańcową, następnie zostanie odprawiona Msza święta z okolicznościowym kazaniem, a po niej wyruszy ...

Więcej

17 edycja ALPHA we Wrocławiu! Przyjdź i spróbuj!

Już dziś zapraszamy Cię na 17 edycję kursu Alpha w naszej parafii! Startujemy we wtorek 9 października 2018 r. o godz. 18.30. Miejsce – kawiarenka parafialna w domu katechetycznym, wejście od ulicy Oficerskiej. Wyślij ...

Więcej

Konferencja przed chrztem

15 września (sobota) o godz. 17:00 w Kaplicy Porcjunkula (pod kościołem) odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych. Przypominamy, że zarówno rodzice, jak i rodzice chrzestni zobowiązani są do ucz ...

Więcej
Więcej artykułów