Koncert zespołu „Pokój i Dobro”

22 kwietnia  2018 r., w czwartą Niedzielę Wielkanocną, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, obchodziliśmy 55. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W tym dniu modlimy się w intencji powołań do życia kapłańskiego, konsekrowanego i misyjnego. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania.

Z racji tej niedzieli w naszej parafii gościliśmy franciszkański zespół z Łodzi-Łagiewnik, „Pokój i Dobro”. Bracia klerycy ubogacili liturgie Mszy Świętych przez grę i śpiew.

Zespół powstał w 1978 r., a pod nazwą „Pokój i Dobro” występuje od 1983 r. W jego skład wchodzą klerycy z seminarium franciszkańskiego z Łodzi-Łagiewnik.

Utwory wykonywane przez zespół, to rytmy reggae, miejscami ostre rockowe i hardcore’owe brzmienia, blues, country i inne.

Prowadząc swoją działalność bracia klerycy, odwiedzili już dziesiątki parafii, kościołów, szkół, szpitali, sal koncertowych i duże sceny. Starają się głosić Dobrą Nowinę o Jezusie. Na różne, muzyczne sposoby, dzielą się radością franciszkańską.

O godz. 16:00 w ogrodzie klasztornym odbył się koncert, na którym zgromadziło się wielu parafian i nie tylko. Przez cały czas trwania koncertu bracia franciszkanie starali się aktywować uczestników. Było dużo śpiewów, zabaw i konkursów w czasie których oddawano chwałę Bogu.

Bardzo dziękujemy braciom franciszkanom z zespołu „Pokój i Dobro” za radość franciszkańską, którą wnieśli w czasie Niedzieli Dobrego Pasterza do naszej wrocławskiej wspólnoty klasztornej i parafialnej.

o. Jan Czarnik

Więcej zdjęć można zobaczyć w GALERII.  

Zaproszenia

Biały Dunajec z FDA Porcjunkula

Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie „PORCJUNKULA” zaprasza wszystkich studentów a zwłaszcza tegorocznych maturzystów na Obóz Adaptacyjny Duszpasterstw Akademickich w Białym Dunajcu koło Zako ...

Więcej

Pielgrzymuj na Jasną Górę z "Czarną 13"

Tegoroczna Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę przebiegać będzie pod hasłem "VENI!", podejmując rozważania dotyczące Osoby Ducha Świętego, Jego darów i owoców. Do tego programu duszpasterskiego dodane będą tematy związane ...

Więcej

Franciszkańskie Spotkanie Młodych

31 Franciszkańskie Spotkanie Młodych TCHNIENIE 22 - 28 lipca 2018 r. - Kalwaria Pacławska Ruach - Boskie Tchnienie, zostało udzielone człowiekowi przez Stwórcę w momencie stworzenia. Ten życiodajny oddech, powiew stwórczej mocy Boga, ...

Więcej

Nabożeństwo Fatimskie

W piątek, 13 lipca zapraszamy na godz. 17.30 na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je modlitwą różańcową, następnie zostanie odprawiona Msza święta z okolicznościowym kazaniem, a po niej wyruszy procesja światła z figurą Matki Bo ...

Więcej
Więcej artykułów