Kurs Małżeński

Zapraszamy na kolejną edycję Kursu Małżeńskiego w naszej parafii!

Początek już 12 października 2018

Kurs odbywa się podczas siedmiu kolejnych wieczorów, w siedem kolejnych piątków. Typowy wieczór rozpoczyna się o 18.00 a kończy ok. 21.00. Każdej sesji towarzyszy miła atmosfera,  którą wiele osób porównuje do randki. Elementami każdego spotkania są:

 • Posiłekprzy romantycznym stoliku dla dwóch osób, co daje przestrzeń na relaks i rozmowę.
 • Praktyczny wykład, który staramy się przekazać w sposób pouczający i zabawny.
 • Kawa i czas na prywatną rozmowę w parach. Otrzymacie konkretne tematy do przedyskutowania (czasami przy pomocy ćwiczeń). W tle będzie grała muzyka, tak byście mogli swobodnie rozmawiać, nie słysząc rozmów z sąsiednich stolików.
 • Podczas kursu nie ma pracy w grupach
 • Praca domowa – na koniec każdej sesji otrzymacie pewne zadania do wykonania wspólnie w domu. To pomoże wam wypraktykować to o czym słyszeliście w czasie wykładu. Nie martwcie się – praca domowa nie będzie sprawdzana! Jest ona wyłącznie dla waszej korzyści.

 W ciągu siedmiu sesji kursu będziecie mogli odkryć praktyczne narzędzia, które pomogą Wam:

 • lepiej zrozumieć potrzeby innych
 • efektywnie się komunikować
 • pogłębiać więź poprzez rozwiązywanie konfliktów
 • uzdrowić wasze zranienia
 • zrozumieć wpływ wychowania na waszą relację
 • poprawić relacje z rodzicami i teściami
 • rozwinąć intymność seksualną
 • odkryć wasze języki miłości i wiele więcej!

Nie mamy wątpliwości, że konieczne są okresowe badania techniczne naszych samochodów. Nie dziwimy się też ogromowi pracy i czasu, jaki poświęcają na przykład sportowcy na treningi i doskonalenia swojej techniki. Jest dla nas oczywiste, że największe życiowe osiągnięcia wymagają praktyki, szkolenia i poświęcenia.

Podobnie jest z małżeństwem. Silne, pełne miłości i trwające całe życie relacje nie są wynikiem przypadku. Wymagają pracy, wysiłku i wspólnego zaangażowania. 

Kurs Małżeński to sposób, aby uczynić małżeństwo, choćby najbardziej szczęśliwe, jeszcze lepszym.

Zapraszamy niezależnie od tego czy jesteście razem rok czy 51 lat, czy zmagacie się z trudnościami czy też czujecie się bardzo szczęśliwi. Jeśli wasze małżeństwo jest silne, ten kurs pomoże wam uczynić je jeszcze silniejszym i pomoże wam wypracować dobre nawyki. Jeśli zaś wasze małżeństwo przeżywa trudności, kurs zaoferuje wam bardzo praktyczne narzędzia pomocne w pracy nad waszymi problemami.

Czy można po kilku latach wspólnego życia wybrać się z małżonkiem na romantyczną randkę?

Czy to możliwe, żeby żona bardziej mnie doceniała a nie tylko narzekała?

Czy chciałabyś, aby Twoje potrzeby były zauważane i zaspokajane?

Czy teściowie za bardzo nie wtrącają się w nasze małżeństwo?

Jeśli odpowiedzieliście ‘tak’ na którekolwiek z powyższych pytań, ten kurs jest dla was! I jeżeli Wasze małżeństwo jest dla Was ważne – zapraszamy.

Kurs Małżeński został opracowany przez Nicky i Silę Lee, współautorów książek The Marriage Book i The Parenting Book. Są małżeństwem od ponad trzydziestu lat, mają czwórkę dzieci i są pracownikami Kościoła Świętej Trójcy w Brompton – londyńskiej parafii, z której wywodzi się Alpha. Nicky i Sila Lee pierwszy kurs poprowadzili w 1996 roku. Obecnie prowadzą oni kursy małżeńskie w parafii Holy Trinity Brompton trzy razy do roku. Każdorazowo uczestniczy w nich około 100 par małżeńskich. Ponadto w ciągu jednego roku odbywa się kilka tysięcy takich kursów w wielu krajach świata, także w Polsce.

W parafii pw. Św. Karola Boromeusza we Wrocławiu kurs prowadzony jest od 2015 roku przez małżeństwa, które formują się we wspólnocie Domowego Kościoła – gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie. Zaangażowane są również w poradnictwo rodzinne, a swoją wiedzę teoretyczną zdobywały m.in. na Podyplomowych Studiach Nauk o Rodzinie. Swoim doświadczeniem dzielą się też z narzeczonymi na kursach przedmałżeńskich. Biorą też udział w innych dziełach ewangelizacyjnych – np. Kursie Alpha.

Opiekunem duchowym jest o. Marian Michasiów.

Kurs małżeński jest darmowy (chociaż można złożyć dobrowolne datki na pokrycie kosztów organizacji i materiałów - koszt podręczników 30 zł). 

Kur odbywa się bez dzieci, jeżeli jednak konieczna byłaby opieka dla dzieci, prosimy o poinformowanie o tym na formularzu zapisów.

 

Rozpoczęcie Kursu Małżeńskiego w piątek 12 października 2018 roku o godzinie 18.00

Zapraszamy do kawiarenki parafialnej ul. Krucza 58 we Wrocławiu (wejście od ul. Oficerskiej 1-3).

 

Informacje i zapisy:

strona internetowa: alfa.franciszkanie.pl

FORMULARZ ZAPISÓW

mail: oazaboromeusz@gmail.com

tel: 694 333 839

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc przyjęcie na kurs zostanie przez nas potwierdzone.

Zaproszenia

Nabożeństwo Fatimskie

W sobotę, 13 października zapraszamy na godz. 17.30 na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je modlitwą różańcową, następnie zostanie odprawiona Msza święta z okolicznościowym kazaniem, a po niej wyruszy ...

Więcej

17 edycja ALPHA we Wrocławiu! Przyjdź i spróbuj!

Już dziś zapraszamy Cię na 17 edycję kursu Alpha w naszej parafii! Startujemy we wtorek 9 października 2018 r. o godz. 18.30. Miejsce – kawiarenka parafialna w domu katechetycznym, wejście od ulicy Oficerskiej. Wyślij ...

Więcej

Konferencja przed chrztem

15 września (sobota) o godz. 17:00 w Kaplicy Porcjunkula (pod kościołem) odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych. Przypominamy, że zarówno rodzice, jak i rodzice chrzestni zobowiązani są do ucz ...

Więcej

Kurs Małżeński

Zapraszamy na kolejną edycję Kursu Małżeńskiego w naszej parafii! Początek już 12 października 2018 Kurs odbywa się podczas siedmiu kolejnych wieczorów, w siedem kolejnych piątków. Typowy wieczór rozpoczyna się o 18.00 a kończy ...

Więcej
Więcej artykułów