Majówka LSO w Krakowie

4 maja 7-osobowa grupa ministrantów z naszej parafii uczestniczyła w majówce Liturgicznej Służby Ołtarza zorganizowanej przez duszpasterstwo młodzieży i powołań w klasztorze krakowskim. Pobyt w Krakowie był dla naszych ministrantów okazją do spotkania z kolegami ze Służby Liturgicznej z innych klasztorów franciszkańskich naszej prowincji zakonnej (z Dąbrowy Górniczej, Lubomierzu, Jaśle, Głowience, Sanoku, Horyńcu, Kalwarii Pacławskiej).

Po przyjeździe do Krakowa ministranci mogli zwiedzić klasztor, seminarium i bazylikę franciszkańską. Następnie uczestniczyli we Mszy św. celebrowanej przez swoich duszpasterzy.

Po obiedzie natomiast odbyły się rozgrywki piłkarskie reprezentacji poszczególnych klasztorów. Nasi ministranci wystartowali w grupie "średniej" (VI-VIII klasa szkoły podstawowej) i - choć w drużynie byli też młodsi chłopcy - udało im się wywalczyć 4. miejsce na siedem zespołów. W międzyczasie udało się też pospacerować po pięknym Królewskim Mieście.

Więcej zdjęć można znaleźć w GALERII.

Zaproszenia

Dzień skupienia dla narzeczonych

W sobotę 8 czerwca odbędzie się w naszym Sanktuarium Dzień Skupienia dla narzeczonych z naszej Archidiecezji. Rozpoczęcie o godz.: 14:00 w kościele.    Pary zamierzające zawrzeć sakramentalny związek małżeński pow ...

Więcej

Katechezy dla narzeczonych

Najbliższa seria katechez rozpocznie się 6 maja 2019 r. o godz. 19.00 w kawiarence parafialnej. Nie ma wcześniejszych zapisów. Zapisy na pierwszym spotkaniu! Katechezy przedślubne są bezpośrednim przygotowaniem do sakramentu ...

Więcej
Więcej artykułów