Majówka LSO w Krakowie

4 maja 7-osobowa grupa ministrantów z naszej parafii uczestniczyła w majówce Liturgicznej Służby Ołtarza zorganizowanej przez duszpasterstwo młodzieży i powołań w klasztorze krakowskim. Pobyt w Krakowie był dla naszych ministrantów okazją do spotkania z kolegami ze Służby Liturgicznej z innych klasztorów franciszkańskich naszej prowincji zakonnej (z Dąbrowy Górniczej, Lubomierzu, Jaśle, Głowience, Sanoku, Horyńcu, Kalwarii Pacławskiej).

Po przyjeździe do Krakowa ministranci mogli zwiedzić klasztor, seminarium i bazylikę franciszkańską. Następnie uczestniczyli we Mszy św. celebrowanej przez swoich duszpasterzy.

Po obiedzie natomiast odbyły się rozgrywki piłkarskie reprezentacji poszczególnych klasztorów. Nasi ministranci wystartowali w grupie "średniej" (VI-VIII klasa szkoły podstawowej) i - choć w drużynie byli też młodsi chłopcy - udało im się wywalczyć 4. miejsce na siedem zespołów. W międzyczasie udało się też pospacerować po pięknym Królewskim Mieście.

Więcej zdjęć można znaleźć w GALERII.

Zaproszenia

25. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej

W tym roku świętujemy 25-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej. Z tej okazji bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, Sympatyków i Pielgrzymów na Uroczystą Mszę św. Jubileuszową pod przewodnictwem ks. abp Józefa Ku ...

Więcej
Więcej artykułów