Ogłoszenia duszpasterskie - I Niedziela Adwentu - 2 grudnia 2018 r.

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adwent - okres przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego oraz czas wzmożonego oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa. Wraz z Adwentem rozpoczynamy również nowy rok liturgiczny i duszpasterski, który będziemy przeżywać pod hasłem: "W mocy Ducha Świętego".
 2. Przez cały okres Adwentu zapraszamy na Msze św. roratnie, które odprawiane będą od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Szczególnie serdecznie zapraszamy dzieci z lampionami. 
 3. Od piątku na terenie naszej parafii odbywają się Warsztaty i Rekolekcje Muzyczno-Liturgiczne. Uczestnicy Warsztatów włączą się w liturgię Mszy św. o 13.00. Będzie można usłyszeć wtedy owoc ich trzydniowej pracy. Bardzo serdecznie zapraszamy!
 4. W najbliższą sobotę, 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. sprawowane będą jak w dzień powszedni. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 i 18.00 będzie w tym dniu możliwość włączenia się w szeregi Rycerstwa Niepokalanej. Na stolikach przy wyjściach z kościoła są wyłożone deklaracje przynależności, które osoby zainteresowane mogą pobrać i przynieść wypełnione 8 grudnia. W tym dniu w godzinach 12.00-13.00 przeżywać będziemy szczególną Godzinę Łaski - czas modlitwy o nawrócenie dla dusz oziębłych i zbłąkanych. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00. Ponieważ będzie to nasza Msza św. konwentualna, na której odnowimy zawierzenie klasztoru i parafii Niepokalanej, dlatego okazja do spowiedzi będzie jedynie przed Mszą św. W tym samym czasie w Fatimie nasz o. Prowincjał i o. Proboszcz dokonają ponownego zawierzenia naszej zakonnej prowincji Matce Bożej Niepokalanej.
 5. Przyszłą niedziela obchodzona będzie jako Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Na ten cel będą zbierane ofiary do puszek. Będzie to także druga niedziela miesiąca. Dlatego też ofiary zbierane na tace będą przeznaczone na dalszą termomodernizację świątyni. W intencji dobrodziejów i ofiarodawców sprawowana będzie za tydzień Msza św. o 13.00.
 6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 będzie miało miejsce poświęcenie i przekazanie dzieciom I-komunijnym medalików Niepokalanej. Prosimy wszystkich o obecność.
 7. W sobotę, 15 grudnia w godzinach 14.00-16.00 w naszym kościele odbędzie się Dzień Skupienia dla narzeczonych. Serdecznie zapraszamy wszystkich przygotowujących się do sakramentu małżeństwa. Nie ma wcześniejszych zapisów.
 8. W niedzielę za 2 tygodnie, 16 grudnia odbędzie się Adwentowy Dzień Skupienia Grupy modlitewnej św. Ojca Pio. Zapraszamy chętnych (również spoza tej wspólnoty) na godz. 16.00 na konferencję do kawiarenki parafialnej, potem o godz. 17.00 Msza Święta i modlitwy przy relikwiach świętego Ojca Pio oraz braterskie spotkanie w kawiarence.
 9. Już po raz kolejny w dniu 29 grudnia o godz. 18.00 odbędzie się w Hali Orbita, przy ul. Wejherowskiej piękny koncert "Betlejem Wrocławskie" W zakrystii są do nabycia bilety w cenie 80 i 60 zł. Zachęcamy do udziału w koncercie i wysłuchania najpiękniejszych kolęd z różnych stron świata.
 10. Od jutra będzie  można składać do koszów ustawionych w kościele dary na świąteczne paczki dla osób potrzebujących z naszej parafii. Bardzo prosimy o ofiarowanie żywności i środków czystości.
 11. Przy wyjściach z kościoła można nabyć najnowszy numer "Nowego Życia". W zakrystii jest do nabycia "Niedziela" i "Gość Niedzielny" a także opłatki wigilijne a w sklepiku parafialnym można zaopatrzyć się w modlitewniki MI z kalendarzem, kartki bożonarodzeniowe oraz świece Caritas.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa na przeżywanie tegorocznego Adwentu.

Franciszkanie

 

Zaproszenia

Święte Triduum Paschalne

Porządek celebracji Świętego Triduum Paschalnego w naszej parafii:   Wielki Czwartek – 18.04.2019 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 22.00   Wielki Piątek – 1 ...

Więcej

Pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej

W dniach od 6 do 8 kwietnia b.r. organizowana jest pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej (do grobu Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca) oraz do Leżajska, Łańcuta, Strachociny, Soliny, Sanoka i Komańczy. Zapisy w zakrystii i w kancelarii para ...

Więcej
Więcej artykułów