Ogłoszenia duszpasterskie - I Niedziela Adwentu - 3 grudnia 2017 r.

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adwent - okres przygotowania do celebracji Narodzenia Pańskiego oraz czas wzmożonego oczekiwania powtórnego przyjścia Chrystusa. Wraz z Adwentem rozpoczynamy również nowy rok liturgiczny i duszpasterski, który będziemy przeżywać pod hasłem: "Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym".
 2. Od piątku na terenie naszej parafii odbywają się Warsztaty i Rekolekcje Muzyczno-Liturgiczne. Uczestnicy Warsztatów włączą się w liturgię Mszy św. o 13.00. Będzie można usłyszeć wtedy owoc ich trzydniowej pracy. Bardzo serdecznie zapraszamy!
 3. Dzisiaj w kawiarence parafialnej odbędzie się przymiarka strojów dla dzieci I-komunijnych. Prosimy rodziców, by przyprowadzać dzieci według grup formacyjnych: grupa I - na godz. 12.30, grupa II - na godz. 13.00, grupa III - na godz. 13.30, grupa IV - na godz. 14.00. Dzieci I-komunijne zapraszamy również w środę, 6 grudnia na 19.00 do kawiarenki parafialnej (a nie do kościoła - jak jest napisane w harmonogramie) na spotkanie formacyjne oraz w czwartek, 7 grudnia wraz z rodzicami na godz. 18.00 na Mszę św. na zakończenie rekolekcji, podczas której nastąpi poświęcenie i przekazanie dzieciom medalików Niepokalanej. 
 4. Dziś na godz. 16.00 zapraszamy do kawiarenki parafialnej na projekcję filmu "Cuda z nieba"
 5. Przez cały okres Adwentu zapraszamy na Msze roratnie, które odprawiane będą od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Szczególnie serdecznie zapraszamy dzieci z lampionami. 
 6. Od jutra do czwartku 7 grudnia będziemy przeżywać szczególny czas rekolekcji maryjnych. Nauki rekolekcyjne na Mszach św. o 7.00, 12.00 i 18.00 będzie głosił o. Zdzisław Świniarski - sercanin biały z Polanicy Zdroju. Poprzez ten szczególny czas chcemy przygotować się do aktu oddania naszej parafii oraz wspólnoty klasztornej Matce Bożej. Ten akt oddania będzie miał miejsce w czwartek 7 grudnia podczas Mszy św. o godz. 18.00. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy.
 7. W piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (8 grudnia). Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych a kancelaria parafialna będzie nieczynna. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 i 18.00 będzie w tym dniu możliwość włączenia się w szeregi Rycerstwa Niepokalanej. Na stolikach przy wyjściach z kościoła są wyłożone deklaracje przynależności, które osoby zainteresowane mogą pobrać i przynieść wypełnione 8 grudnia. W tym dniu w godzinach 12.00-13.00 przeżywać będziemy szczególną Godzinę Łaski - czas modlitwy o nawrócenie dla dusz oziębłych i zbłąkanych. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00.
 8. W najbliższą sobotę, 9 grudnia w godzinach 14.00-16.00 w naszym kościele odbędzie się Dzień Skupienia dla narzeczonych. Serdecznie zapraszamy wszystkich przygotowujących się do sakramentu małżeństwa. Nie ma wcześniejszych zapisów.
 9. Przyszłą niedziela obchodzona będzie jako Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Na ten cel będą zbierane ofiary do puszek. Będzie to także druga niedziela miesiąca. Dlatego też ofiary zbierane na tace będą przeznaczone na dalszy remont elewacji.
 10. Bardzo prosimy, aby kandydaci do bierzmowania z klas 3 gimnazjum, którzy przygotowywali się do tego sakramentu, zapoznali się ze przydziałem do grup i terminami spotkań formacyjnych. Rozpiska jest wywieszona w gablocie przed kaplicą MB Łaskawej oraz na naszej stronie internetowej. Wszystkie spotkania z animatorami odbywać się będą od 5 grudnia w domu parafialnym, wejście od ul. Oficerskiej. Spotkanie kandydatów do bierzmowania klas 2 gimnazjów odbędzie się w środę 6 grudnia o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 11. Od jutra będzie  można składać do koszów ustawionych w kościele dary na świąteczne paczki dla osób potrzebujących z naszej parafii. Bardzo prosimy o ofiarowanie żywności i środków czystości. 
 12. W przyszły poniedziałek, 11 grudnia rozpocznie się w naszej parafii wizyta duszpasterska. Plan odwiedzin zamieszczony jest w ostatnim numerze "Listu nie tylko do parafian", w gablotach oraz na parafialnej stronie internetowej. Prosimy nowych mieszkańców naszej parafii o zgłaszanie w zakrystii lub w kancelarii parafialnej chęci przyjęcia kapłana w swoim domu. 
 13. Przy wyjściach z kościoła można nabyć najnowszy numer "Nowego Życia". W zakrystii jest do nabycia "Niedziela" i "Gość Niedzielny" a także opłatki wigilijne a w sklepiku parafialnym można zaopatrzyć się w kartki bożonarodzeniowe oraz świece Caritas.
 14. Zapraszamy do naszej parafialnej kawiarenki na domowe wypieki.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa na przeżywanie tegorocznego Adwentu.

franciszkanie

 

Zaproszenia

Zajęcia dla dzieci z niepełnosprawnościami

Stowarzyszenie Instytut Edukacyjno-Badawczy zaprasza dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami na zajęcia plastyczne i ruchowo taneczne. Bezpłatne zajęcia odbywają się w domu katechetycznym parafii św. Karola Boromeusza przy ul. Kruczej 58. Zapisy ...

Więcej

17 edycja ALPHA we Wrocławiu! Przyjdź i spróbuj!

Już dziś zapraszamy Cię na 17 edycję kursu Alpha w naszej parafii! Startujemy we wtorek 9 października 2018 r. o godz. 18.30. Miejsce – kawiarenka parafialna w domu katechetycznym, wejście od ulicy Oficerskiej. Wyślij ...

Więcej
Więcej artykułów