Ogłoszenia duszpasterskie - I Niedziela Wielkiego Postu - 10 marca 2019 r.

 1. Dzisiejsza niedziela jest I niedzielą Wielkiego Postu i jednocześnie drugą niedzielą miesiąca. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane dzisiaj na tacę, które przeznaczamy na dalszą termomodernizację kościoła. W intencji Ofiarodawców będzie dziś sprawowana Msza św. o godz. 13.00.
 2. Przy tej okazji ponawiamy też serdeczną prośbę o przeznaczenie na rzecz naszej parafii 1 % podatku. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej. Tam też jest możliwość wypełnienia PIT-u on-line oraz pobrania programu do rozliczeń. Z serca dziękujemy również za tę formę wsparcia remontu świątyni oraz świetlicy dla dzieci.
 3. Dzisiaj zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali, które odprawiamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 18.00. Natomiast nabożeństwa Drogi Krzyżowej odbywają się w piątki o godz. 11.15 i 17.15 dla ogółu wiernych, o 16.30 dla dzieci a o 19.00 dla młodzieży.
 4. Przypominamy młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania (na każdym etapie przygotowań) o konieczności udziału w nabożeństwach wielkopostnych (Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach). Udział w tych nabożeństwach trzeba wpisywać do dzienniczka.
 5. Dzisiaj o godz. 17.30 w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej (przy ul. Katedralnej 4) rozpoczyna się kurs przygotowujący dorosłych do sakramentu bierzmowania, który będzie trwał do 9 czerwca. Szczegółowe informacje i dokumenty do pobrania na stronie Centrum
 6. We wtorek o 18.30 kolejne spotkanie kursu Alpha, na którym w pogodnej i przyjaznej atmosferze można poznać lub pogłębić wiarę. Jest to ostatnia okazja, by dołączyć do tej edycji kursu. Zapraszamy.
 7. W najbliższy czwartek, 14 marca Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na wspólnotową adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 17.00.
 8. W następną niedzielę odbędzie się przymiarka strojów I-komunijnych. Firma Opus zaprasza chłopców o godz. 10.30 a dziewczynki o godz. 12.30. Przymiarka strojów odbędzie się w kawiarence parafialnej.
 9. Również w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 13.00 będzie udzielany sakrament chrztu św. dzieciom. Obowiązkowa katecheza dla rodziców i rodziców chrzestnych odbędzie się w sobotę, 16 marca w kaplicy Porcjunkula (pod kościołem).
 10. Duszpasterstwo Anglojęzyczne zaprasza w przyszłą niedzielę na 17.00 do domu katechetycznego na wieczór gier planszowych. Jest to doskonała okazja, by poćwiczyć komunikację w języku angielskim i poznać katolików wywodzących się z innych części Europy i świata.
 11. W zakrystii można nabyć tygodniki: "Niedziela" i "Gość Niedzielny" a przy wyjściach z kościoła można zaopatrzyć się w marcowy numer miesięcznika "Nowe Życie" poświęcony zagadnieniu godności człowieka.
 12. W sklepiku parafialnym są już dostępne świece paschalne "Caritas" i baranki wielkanocne z białej czekolady. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na dzieła charytatywne "Caritas". 
 13. Wciąż zachęcamy do dołączenia do chóru, który rozpoczął przygotowania śpiewów na Święte Triduum Paschalne. Pilnie potrzebne są głosy męskie.
 14. Zespół Szkół Salezjańskich DON BOSCO we Wrocławiu przy ul. Świętokrzyskiej rozpoczął zapisy na nowy rok szkolny i zaprasza do zapoznania się z ofertą oraz na Dni Otwarte. Salezjańska Szkoła Podstawowa - 21 marca godz. 17.30, Liceum Ogólnokształcące - 23 marca godz. 10.00, Technikum Salezjańskie oraz Szkoła Branżowa I Stopnia - 6 kwietnia godz. 10.00. Bliższe informacje na plakatach oraz na stronie internetowej www.salez-wroc.pl

Na dobre i owocne przeżywanie czasu Wielkiego Postu niech wszystkich Was, drodzy Parafianie i Goście, umacnia Boże błogosławieństwo!

Franciszkanie

 

Zaproszenia

Rekolekcje wielkopostne dla studentów

Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie "Porcjunkula" zaprasza na rekolekcje wielkopostne dla studentów, które w naszym kościele odbędą się w dniach 7-9 kwietnia a poprowadzi je o. Piotr Kantorski z Legnicy. Niedziela, godz. 19 ...

Więcej

Pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej

W dniach od 6 do 8 kwietnia b.r. organizowana jest pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej (do grobu Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca) oraz do Leżajska, Łańcuta, Strachociny, Soliny, Sanoka i Komańczy. Zapisy w zakrystii i w kancelarii para ...

Więcej

Msza i nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Joanny

W ostatni czwartek miesiąca, 28 marca o godz.: 18.00 zapraszamy na Mszę Św. i nabożeństwo z modlitwami przez wstawiennictwo św. Joanny Beretty Molla  o święte powołania do życia w małżeństwie i rodzinie. Zapraszamy szczeg& ...

Więcej

Msza i nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie

Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje je ...

Więcej
Więcej artykułów