Ogłoszenia duszpasterskie - I Niedziela Wielkiego Postu - 10 marca 2019 r.

 1. Dzisiejsza niedziela jest I niedzielą Wielkiego Postu i jednocześnie drugą niedzielą miesiąca. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane dzisiaj na tacę, które przeznaczamy na dalszą termomodernizację kościoła. W intencji Ofiarodawców będzie dziś sprawowana Msza św. o godz. 13.00.
 2. Przy tej okazji ponawiamy też serdeczną prośbę o przeznaczenie na rzecz naszej parafii 1 % podatku. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej. Tam też jest możliwość wypełnienia PIT-u on-line oraz pobrania programu do rozliczeń. Z serca dziękujemy również za tę formę wsparcia remontu świątyni oraz świetlicy dla dzieci.
 3. Dzisiaj zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali, które odprawiamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 18.00. Natomiast nabożeństwa Drogi Krzyżowej odbywają się w piątki o godz. 11.15 i 17.15 dla ogółu wiernych, o 16.30 dla dzieci a o 19.00 dla młodzieży.
 4. Przypominamy młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania (na każdym etapie przygotowań) o konieczności udziału w nabożeństwach wielkopostnych (Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach). Udział w tych nabożeństwach trzeba wpisywać do dzienniczka.
 5. Dzisiaj o godz. 17.30 w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej (przy ul. Katedralnej 4) rozpoczyna się kurs przygotowujący dorosłych do sakramentu bierzmowania, który będzie trwał do 9 czerwca. Szczegółowe informacje i dokumenty do pobrania na stronie Centrum
 6. We wtorek o 18.30 kolejne spotkanie kursu Alpha, na którym w pogodnej i przyjaznej atmosferze można poznać lub pogłębić wiarę. Jest to ostatnia okazja, by dołączyć do tej edycji kursu. Zapraszamy.
 7. W najbliższy czwartek, 14 marca Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na wspólnotową adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 17.00.
 8. W następną niedzielę odbędzie się przymiarka strojów I-komunijnych. Firma Opus zaprasza chłopców o godz. 10.30 a dziewczynki o godz. 12.30. Przymiarka strojów odbędzie się w kawiarence parafialnej.
 9. Również w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 13.00 będzie udzielany sakrament chrztu św. dzieciom. Obowiązkowa katecheza dla rodziców i rodziców chrzestnych odbędzie się w sobotę, 16 marca w kaplicy Porcjunkula (pod kościołem).
 10. Duszpasterstwo Anglojęzyczne zaprasza w przyszłą niedzielę na 17.00 do domu katechetycznego na wieczór gier planszowych. Jest to doskonała okazja, by poćwiczyć komunikację w języku angielskim i poznać katolików wywodzących się z innych części Europy i świata.
 11. W zakrystii można nabyć tygodniki: "Niedziela" i "Gość Niedzielny" a przy wyjściach z kościoła można zaopatrzyć się w marcowy numer miesięcznika "Nowe Życie" poświęcony zagadnieniu godności człowieka.
 12. W sklepiku parafialnym są już dostępne świece paschalne "Caritas" i baranki wielkanocne z białej czekolady. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na dzieła charytatywne "Caritas". 
 13. Wciąż zachęcamy do dołączenia do chóru, który rozpoczął przygotowania śpiewów na Święte Triduum Paschalne. Pilnie potrzebne są głosy męskie.
 14. Zespół Szkół Salezjańskich DON BOSCO we Wrocławiu przy ul. Świętokrzyskiej rozpoczął zapisy na nowy rok szkolny i zaprasza do zapoznania się z ofertą oraz na Dni Otwarte. Salezjańska Szkoła Podstawowa - 21 marca godz. 17.30, Liceum Ogólnokształcące - 23 marca godz. 10.00, Technikum Salezjańskie oraz Szkoła Branżowa I Stopnia - 6 kwietnia godz. 10.00. Bliższe informacje na plakatach oraz na stronie internetowej www.salez-wroc.pl

Na dobre i owocne przeżywanie czasu Wielkiego Postu niech wszystkich Was, drodzy Parafianie i Goście, umacnia Boże błogosławieństwo!

Franciszkanie

 

Zaproszenia

Biały Dunajec z FDA Porcjunkula

Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie „PORCJUNKULA” zaprasza wszystkich studentów a zwłaszcza tegorocznych maturzystów na Obóz Adaptacyjny Duszpasterstw Akademickich w Białym Dunajcu koło Zako ...

Więcej

Pielgrzymuj na Jasną Górę z "Czarną 13"

Przywołując zachętę papieża Franciszka do porzucenia kanap i włożenia butów wędrowców, zapraszamy wszystkich mieszkańców archidiecezji wrocławskiej do wzięcia udziału w kolejnej edycji pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Do ...

Więcej

Franciszkańskie Spotkanie Młodych

32 Franciszkańskie Spotkanie Młodych OBECNOŚĆ 21 - 27 lipca 2019 r. - Kalwaria Pacławska Zainteresowanych wspólnym wyjazdem z Wrocławia prosimy o zgłaszanie się w kanelarii parafialnej. Goście: ks. abp Adam Szal - polski duchowny rzymsk ...

Więcej
Więcej artykułów