Ogłoszenia duszpasterskie - I Niedziela Wielkiego Postu - 18 lutego 2018 r.

 1. Rozpoczynamy dziś w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy 21 lutego. Poprowadzi je o. dr Zdzisław Świniarski - sercanin biały z Polanicy Zdroju, którego bardzo serdecznie wśród nas witamy. Nauki rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i środę podczas Mszy św. o godz. 7.00, 12.00 i 18.00. Gorąco zachęcamy do skorzystania z tego szczególnego czasu łaski. Ofiary zbierane na tacę w środę będą wyrazem naszej wdzięczności dla o. Rekolekcjonisty.
 2. Zgodnie z zarządzeniem ks. Arcybiskupa przy wyjściach z kościoła prowadzona jest zbiórka ofiar na wrocławskie hospicja.
 3. Zachęcamy do przekazywania 1% podatku na remont elewacji kościoła i naszą świetlicę środowiskową. Emeryci i renciści, którzy nie korzystają z żadnych ulg podatkowych, nie mają innych źródeł dochodu i nie rozliczają się razem ze współmałżonkiem, mogą to zrobić w sposób uproszczony przy wyjściach z kościoła i w kawiarence parafialnej. Wystarczy znać swój numer PESEL.
 4. Osoby zainteresowane włączeniem się we Franciszkański Zakon Świeckich zapraszamy dzisiaj na godz. 16.00 do domu parafialnego. 
 5. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 18.00 oraz na Drogę Krzyżową w piątki: o godz. 11.15 i 17.15 - dla ogółu wiernych, o 16.30 - dla dzieci i o 19.00 - dla młodzieży. 
 6. Przypominamy, że w tym tygodniu odbędą się kolejne katechezy dla dzieci przygotowujących się do I komunii świętej oraz równoległe spotkania dla ich rodziców. W poniedziałek spotkanie ma grupa I a w środę - grupa III. Grupy II i IV swoje spotkania mają w kolejny poniedziałek - 26 lutego.
 7. We wtorek, 20 lutego o godz. 18.30 w kawiarence parafialnej rozpoczyna się kolejna edycja kursu ALPHA. Kurs jest okazją do poznania lub pogłębienia wiary chrześcijańskiej w swobodnej i przyjaznej, pełnej radości atmosferze. Spotkania odbywają się co wtorek przez 10 kolejnych tygodni. Każde ze spotkań rozpoczyna się poczęstunkiem. Serdecznie zapraszamy!
 8. W czwartek zapraszamy na Mszę św. wieczorną oraz na nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Joanny Beretty Molla w intencji małżeństw i rodzin naszej parafii oraz o nowe powołania do małżeństwa i rodziny.
 9. W najbliższą sobotę odbędzie się w naszym Sanktuarium Dzień Skupienia dla narzeczonych z naszej Archidiecezji. Rozpoczęcie o godz. 14.00 w kościele.
 10. W najbliższą sobotę 24 lutego o godz. 17.00 odbędzie się w kawiarence projekcja filmu pt. "Cierń Boga". Film opowiada o 3 latach publicznej działalności Pana Jezusa. Zapraszamy.
 11. Przyszła niedziela jest przeżywana w Kościele jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z tej okazji przy wyjściu z kościoła będą zbierane do puszek ofiary na dzieło misyjne Kościoła
 12. Również w przyszłą niedzielę Mszą św. o godz. 19.00 rozpoczynają się w naszym kościele rekolekcje wielkopostne dla studentów, które potrwają do wtorku. Będzie je prowadził o. Augustyn Feliszek - franciszkanin z Karłowic. W poniedziałek i wtorek spotkania rekolekcyjne będą się odbywały o godz. 20.00 w kościele. Szczegóły na plakatach w gablotach oraz na stronie internetowej.
 13. W następną niedzielę o godz. 19.00 odbędzie się w kawiarence spotkanie Rady Parafialnej. Serdecznie zapraszamy.
 14. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Dobra Nowina” zaprasza w dniach 2-4 marca do kawiarenki parafialnej na kurs nowej ewangelizacji „ABBA, OJCZE!”. Kurs ma na celu wprowadzić nas w bliską relację z Bogiem Ojcem na podstawie lectio divina do Modlitwy Pańskiej. Informacje o zapisach można znaleźć na naszej stronie parafialnej oraz w gablocie.
 15. Gorąco zachęcamy do dołączenia do naszego chóru parafialnego "Borromeo", który rozpoczyna przygotowywanie śpiewów na Święte Triduum Paschalne. Chór ma ogromne zapotrzebowanie zwłaszcza na głosy męskie. Próby chóru odbywają się we wtorki i piątki w godz. 19.00-21.00 w domu parafialnym na I piętrze. 
 16. W zakrystii można nabyć tygodniki: "Niedziela" i "Gość Niedzielny"
 17. Zapraszamy też do kawiarenki parafialnej na domowe wypieki, które tym razem przygotowali Miłośnicy i Krzewiciele Kultury Chrześcijańskiej oraz Grupa Modlitwy Ojca Pio. Dochód z kawiarenki przeznaczony jest na cele charytatywne.
 18. Na prośbę Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu zwracamy się do osób starszych i samotnych, aby zachowały szczególną uwagę. Wzrosła ilość  kradzieży "na policjanta". Sprawcy podają się za funkcjonariuszy Policji i pod pozorem sprawdzenia mieszkania dokonują rabunków. Zachowajmy ostrożność i w podejrzanych wypadkach nie wpuszczając nikogo obcego do domu, dzwońmy pod numer alarmowy 997. 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy owocnego przeżywania czasu Wielkiego Postu oraz owocnych rekolekcji.

Franciszkanie

Zaproszenia

Rekolekcje wielkopostne dla studentów

Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie "Porcjunkula" zaprasza na rekolekcje wielkopostne dla studentów, które w naszym kościele odbędą się w dniach 7-9 kwietnia a poprowadzi je o. Piotr Kantorski z Legnicy. Niedziela, godz. 19 ...

Więcej

Pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej

W dniach od 6 do 8 kwietnia b.r. organizowana jest pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej (do grobu Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca) oraz do Leżajska, Łańcuta, Strachociny, Soliny, Sanoka i Komańczy. Zapisy w zakrystii i w kancelarii para ...

Więcej

Msza i nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Joanny

W ostatni czwartek miesiąca, 28 marca o godz.: 18.00 zapraszamy na Mszę Św. i nabożeństwo z modlitwami przez wstawiennictwo św. Joanny Beretty Molla  o święte powołania do życia w małżeństwie i rodzinie. Zapraszamy szczeg& ...

Więcej

Msza i nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie

Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje je ...

Więcej
Więcej artykułów