Ogłoszenia duszpasterskie. II Niedziela Adwentu - 10 grudnia 2017 r.

 1. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przed kościołami i kaplicami w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju,m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii. Za ofiarność na ten cel serdecznie dziękujemy.
 2. Dziękujemy także za wszelkie ofiary składane dzisiaj na tacę. Przeznaczamy je na dalszy remont elewacji naszej świątyni. W intencji wszystkich Ofiarodawców modlimy się podczas sumy parafialnej o godz. 13.00.
 3. Zapraszamy na Nieszpory, które w niedziele odprawiamy o godz. 18.00. Modlitwę brewiarzową - Nieszpory odmawiamy wspólnie z wiernymi także od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do włączania się w tę pieśń uwielbienia Kościoła.
 4. Od jutra rozpoczynamy w naszej parafii wizytę duszpasterską. Prosimy nowych mieszkańców parafii o zgłaszanie adresów w kancelarii parafialnej lub w zakrystii kościoła. Wizyta duszpasterską ma charakter religijny. Prosimy aby w domu był przygotowany stół z krzyżykiem, woda święcona i Pismo św. Zależy nam na tym, aby przy okazji spotkania z rodzinami pomodlić się razem o Boże błogosławieństwo i poznać naszych Parafian. Starajmy się na czas spotkania z kapłanem zamknąć w innym pomieszczeniu zwięrzęta domowe. W miarę możliwości zapewnijmy bezpieczeństwo na klatkach schodowych dla ministrantów. Nie oczekujmy na kapłana przy głośno grających odbiornikach radiowych czy telewizyjnych, ponieważ zdarza się, że w tekich sytuacjach nie słychać pukania do drzwi. Później otrzymujemy telefoniczne informacje, że kapłan nas opuścił. Tymczasem przed głośnymi odbiornikami, nie słyszymy dzwonka przy drzwiach. Plan wizyty duszpasterskiej jest wywieszony w gablotach, jest na stronach internetowych parafii oraz w "Liście nie tylko do Parafian". W dni powszednie wizyta duszpasterska rozpocznie się od godz. 16.30 a w soboty od 15.00. Przypominamy, że w tym tygodniu odwiedzimy Parafian mieszkających przy następujących ulicach: w poniedziałek 11 grudnia - ul. Łączności, ul. Energetyczna, ul. Słowicza; we wtorek 12 grudnia - ul. Skwierzyńska, ul. Szczęśliwa; we środę 13 grudnia - ul. Hirszfelda, ul. Zielińskiego, ul. Wielka; w czwartek - ul. Stalowa i ul. Stalowowolska; w piątek 15 grudnia - ul.  Krucza nry nieparzyste; w sobotę 16 grudnia - ul. Krucza nry parzyste.
 5. W następną niedzielę 17 grudnia o godz. 16.00 odbędzie się w domu parafialnym spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 6. Przez cały okres Adwentu zapraszamy na Msze roratnie, które odprawiane będą od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Szczególnie serdecznie zapraszamy dzieci z lampionami. 
 7. Bardzo prosimy o składanie do koszów ustawionych w kościele darów na świąteczne paczki dla osób potrzebujących z naszej parafii. Bardzo prosimy o ofiarowanie żywności i środków czystości. 
 8. W zakrystii jest do nabycia "Niedziela" i "Gość Niedzielny" a także opłatki wigilijne a w sklepiku parafialnym można zaopatrzyć się w kartki bożonarodzeniowe oraz świece Caritas. Od następnej niedzieli będzie dostępny w sklepiku nowy album o Bł. Męczennikach z Peru: bł. o Zbigniewie Strzałkowskim i bł. o. Michale Tomaszku
 9. Zapraszamy do naszej parafialnej kawiarenki na domowe wypieki.
 10. Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa na przeżywanie tegorocznego Adwentu.

  Franciszkanie

Zaproszenia

Konferencja przed chrztem

15 grudnia (sobota) o godz. 17:00 w Kaplicy Porcjunkula (pod kościołem) odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych. Przypominamy, że zarówno rodzice, jak i rodzice chrzestni zobowiązani są do ucze ...

Więcej

Msza i nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Joanny

W ostatni czwartek miesiąca, 29 listopada o godz.: 18.00 zapraszamy na Mszę Św. i nabożeństwo z modlitwami przez wstawiennictwo św. Joanny Beretty Molla  o święte powołania do życia w małżeństwie i rodzinie. Zapraszamy szczeg&o ...

Więcej

Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca

W sobotę, 1 grudnia zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie. Jest to nabożeństwo, o którego odprawianie prosił Pan Jezus oraz Matka Boża w czasie objawień w Fatimie. Są one odprawiane w każdą pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz ...

Więcej
Więcej artykułów