Ogłoszenia duszpasterskie - II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego - 28 kwietnia 2019 r.

 1. Dziś w całym Kościele obchodzone jest Święto Miłosierdzia Bożego. Zostało ono ustanowione za sprawą objawień św. Faustyny Kowalskiej, w czasie których sam Jezus prosił o to święto. Z okazji Niedzieli Miłosierdzia biskupi polscy skierowali do nas List Pasterski "Wolontariat w służbie Miłosierdzia". Serdecznie zapraszamy dzisiaj na godz. 15.00 na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 2. O godz. 16.00 w sali 11 w domu parafialnym odbędzie się dzisiaj spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 3. We wtorek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie
 4. W środę, 1 maja w naszym kraju obchodzimy Święto Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika otoczmy ludzi ciężkiej pracy a także osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną. 
 5. Od środy rozpoczynamy odprawianie nabożeństw majowych. Serdecznie zapraszamy do wspólnego wysławiania Matki Bożej poprzez śpiew litanii. "Majówki" odprawiamy ow dni powszednie po Mszy św. o 12.00 oraz o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 18.00.
 6. W piątek 3 maja przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym oprócz Mszy świętej w języku angielskim. Z powodu uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. Z uwagi na święta państwowe i kościelne kancelaria parafialna w środę i piątek będzie nieczynna. Zwyczajne sprawy kancelaryjne można zatem załatwić w najbliższym tygodniu jedynie w poniedziałek. W sytuacjach losowych (jak np. zgłoszenie pogrzebu) prosimy o dzwonienie na numer dyżurny.
 8. W tym tygodniu przypadają również dni odnowy wewnętrznej - I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek w czasie nabożeństwa majowego będziemy modlić się szczególnie o dobre powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W I piątek zachęcamy do Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Serca Jezusa a jeśli jest taka potrzeba - również do skorzystania z sakramentu pojednania. W I sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 odprawimy kolejne nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
 9. W sobotę obchodzimy Święto Matki Bożej Łaskawej. W naszym sanktuarium można zyskać odpust pod zwykłymi warunkami. Serdecznie zapraszamy w tym dniu do udziału we Mszy św. Porządek Mszy św. jest jak w dzień powszedni.
 10. Z okazji tego święta w przyszłą niedzielę, 5 maja bezpośrednio po Mszy św. o godz.17.00 zapraszamy na Dróżki do Siedmiu Radości NMP.
 11. W następny poniedziałek, 6 maja o godz. 19.00 w kawiarence parafialnej rozpocznie się nowy cykl katechez dla narzeczonych. Zapraszamy wszystkich przygotowujących się do sakramentu małżeństwa. Zapisy są prowadzone na pierwszym spotkaniu.
 12. W zakrystii są do nabycia tygodniki "Niedziela" i "Gość Niedzielny" a przy wyjściach z kościoła dostępny jest majowy numer miesięcznika "Nowe Życie", poświęcony różnorodności powołań. Można przeczytać wywiad z ks. Kacprem Radzkim, rektorem wrocławskiego seminarium duchownego, na temat powołania i formacji kleryków oraz zapoznać się z refleksją na temat powołania do życia zakonnego, jak również małżeństwa i rodziny.
 13. Ponawiamy gorącą zachętę do przekazywania 1% podatku na termomodernizację kościoła i funkcjonowanie naszej świetlicy środowiskowej. 

Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy w tych dniach spokojnego i bezpiecznego wypoczynku, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Łaskawej.

Franciszkanie

Zaproszenia

Biały Dunajec z FDA Porcjunkula

Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie „PORCJUNKULA” zaprasza wszystkich studentów a zwłaszcza tegorocznych maturzystów na Obóz Adaptacyjny Duszpasterstw Akademickich w Białym Dunajcu koło Zako ...

Więcej

Pielgrzymuj na Jasną Górę z "Czarną 13"

Przywołując zachętę papieża Franciszka do porzucenia kanap i włożenia butów wędrowców, zapraszamy wszystkich mieszkańców archidiecezji wrocławskiej do wzięcia udziału w kolejnej edycji pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Do ...

Więcej

Franciszkańskie Spotkanie Młodych

32 Franciszkańskie Spotkanie Młodych OBECNOŚĆ 21 - 27 lipca 2019 r. - Kalwaria Pacławska Zainteresowanych wspólnym wyjazdem z Wrocławia prosimy o zgłaszanie się w kanelarii parafialnej. Goście: ks. abp Adam Szal - polski duchowny rzymsk ...

Więcej
Więcej artykułów