Ogłoszenia duszpasterskie - II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego - 28 kwietnia 2019 r.

 1. Dziś w całym Kościele obchodzone jest Święto Miłosierdzia Bożego. Zostało ono ustanowione za sprawą objawień św. Faustyny Kowalskiej, w czasie których sam Jezus prosił o to święto. Z okazji Niedzieli Miłosierdzia biskupi polscy skierowali do nas List Pasterski "Wolontariat w służbie Miłosierdzia". Serdecznie zapraszamy dzisiaj na godz. 15.00 na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 2. O godz. 16.00 w sali 11 w domu parafialnym odbędzie się dzisiaj spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 3. We wtorek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie
 4. W środę, 1 maja w naszym kraju obchodzimy Święto Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika otoczmy ludzi ciężkiej pracy a także osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną. 
 5. Od środy rozpoczynamy odprawianie nabożeństw majowych. Serdecznie zapraszamy do wspólnego wysławiania Matki Bożej poprzez śpiew litanii. "Majówki" odprawiamy ow dni powszednie po Mszy św. o 12.00 oraz o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 18.00.
 6. W piątek 3 maja przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym oprócz Mszy świętej w języku angielskim. Z powodu uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. Z uwagi na święta państwowe i kościelne kancelaria parafialna w środę i piątek będzie nieczynna. Zwyczajne sprawy kancelaryjne można zatem załatwić w najbliższym tygodniu jedynie w poniedziałek. W sytuacjach losowych (jak np. zgłoszenie pogrzebu) prosimy o dzwonienie na numer dyżurny.
 8. W tym tygodniu przypadają również dni odnowy wewnętrznej - I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek w czasie nabożeństwa majowego będziemy modlić się szczególnie o dobre powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W I piątek zachęcamy do Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Serca Jezusa a jeśli jest taka potrzeba - również do skorzystania z sakramentu pojednania. W I sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 odprawimy kolejne nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
 9. W sobotę obchodzimy Święto Matki Bożej Łaskawej. W naszym sanktuarium można zyskać odpust pod zwykłymi warunkami. Serdecznie zapraszamy w tym dniu do udziału we Mszy św. Porządek Mszy św. jest jak w dzień powszedni.
 10. Z okazji tego święta w przyszłą niedzielę, 5 maja bezpośrednio po Mszy św. o godz.17.00 zapraszamy na Dróżki do Siedmiu Radości NMP.
 11. W następny poniedziałek, 6 maja o godz. 19.00 w kawiarence parafialnej rozpocznie się nowy cykl katechez dla narzeczonych. Zapraszamy wszystkich przygotowujących się do sakramentu małżeństwa. Zapisy są prowadzone na pierwszym spotkaniu.
 12. W zakrystii są do nabycia tygodniki "Niedziela" i "Gość Niedzielny" a przy wyjściach z kościoła dostępny jest majowy numer miesięcznika "Nowe Życie", poświęcony różnorodności powołań. Można przeczytać wywiad z ks. Kacprem Radzkim, rektorem wrocławskiego seminarium duchownego, na temat powołania i formacji kleryków oraz zapoznać się z refleksją na temat powołania do życia zakonnego, jak również małżeństwa i rodziny.
 13. Ponawiamy gorącą zachętę do przekazywania 1% podatku na termomodernizację kościoła i funkcjonowanie naszej świetlicy środowiskowej. 

Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy w tych dniach spokojnego i bezpiecznego wypoczynku, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Łaskawej.

Franciszkanie

Zaproszenia

Dzień skupienia dla narzeczonych

W sobotę 8 czerwca odbędzie się w naszym Sanktuarium Dzień Skupienia dla narzeczonych z naszej Archidiecezji. Rozpoczęcie o godz.: 14:00 w kościele.    Pary zamierzające zawrzeć sakramentalny związek małżeński pow ...

Więcej

Katechezy dla narzeczonych

Najbliższa seria katechez rozpocznie się 6 maja 2019 r. o godz. 19.00 w kawiarence parafialnej. Nie ma wcześniejszych zapisów. Zapisy na pierwszym spotkaniu! Katechezy przedślubne są bezpośrednim przygotowaniem do sakramentu ...

Więcej
Więcej artykułów