Ogłoszenia duszpasterskie - II Niedziela Wielkiego Postu - 17 marca 2019 r.

 1. Dziś po każdej Mszy św. odbywa się - zarządzona przez Ks. Arcybiskupa - zbiórka ofiar na wrocławskie hospicja. Z serca dziękujemy za przekazane na ten cel datki.
 2. W minionym tygodniu praktykę pastoralną w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczął br. dk. Sylwester Kurzyna. Przez czas Wielkiego Postu jest z nami również br. Tomasz Cichocki. Cieszymy się z ich obecności i życzymy dobrego i owocnego pobytu wśród nas.
 3. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych. Gorzkie Żale odprawiamy w każdą niedzielę o godz. 18.00, a Drogę Krzyżową w piątki o godz. 11.15 i 17.15 - dla ogółu wiernych; o 16.30 - dla dzieci a o 19.00 - dla młodzieży.
 4. We wtorek, 19 marca Kościół świętuje Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Jest to także dzień imienin o. Józefa z naszej wspólnoty klasztornej. Msza św. w intencji Solenizanta będzie odprawiona o godz. 18.00. W tym dniu również 4 braci z naszego franciszkańskiego seminarium przyjmie w Krakowie święcenia diakonatu. Polecamy ich Waszym modlitwom. 
 5. W środę zapraszamy młodzież z klas III gimnazjum, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na Mszę św. o godz. 18.00 a następnie na spotkanie katechetyczne.
 6. Zapraszamy na warsztaty biblijne – Wielki Post ze św. Markiem Ewangelistą. Spotkania w każdą sobotę Wielkiego Postu o godz. 17.00 w kawiarence parafialnej. Warsztaty prowadzi o. Henryk Cisowski, kapucyn. Jest to wspólna inicjatywa wielkopostna Grup Modlitwy Ojca Pio z naszej parafii oraz z parafii św. Augustyna.
 7. W przyszłą niedzielę, 24 marca rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy 27 marca. Poprowadzi je ks. Arkadiusz Kruk - ojciec duchowny Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu. Nauki rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i środę podczas Mszy św. o godz. 7.00, 12.00 i 18.00. Ponadto w poniedziałek i wtorek dodatkowa nauka rekolekcyjna dla dzieci ze szkół podstawowych o godz. 17.00. Szczególnie gorąco zapraszamy na te spotkania dzieci przygotowujące się do I Komunii św.
 8. Również w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz.11.30 odbędzie się poświęcenie i przekazanie dzieciom komunijnym książeczek do nabożeństwa.
 9. Także za tydzień o godz. 16.00 odbędzie się w domu parafialnym spotkanie Rycerstwa Niepokalanej, podczas którego zostanie wybrany nowy prezes stowarzyszenia. 
 10. W poniedziałek 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest ona obchodzona w Kościele jako Dzień Świętości Życia. W tym dniu podczas Mszy św. o godz. 12.00 i 18.00 można będzie podjąć duchową adopcję dziecka poczętego. Szczegółowe informacje o duchowej adopcji oraz deklaracje są wyłożone na stolikach przy wejściach do kościoła. Zachęcamy Parafian do włączenia się w to dzieło.
 11. Rycerstwo Niepokalanej organizuje w dniach 1-3 maja pielgrzymkę autokarową do Krakowa, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Częstochowy. Koszt wyjazdu wynosi 210 zł. Szczegółowe informacje są w gablotach przy kościele. Zapisy telefonicznie pod wskazanymi numerami.
 12. Polecamy serdecznie prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia tygodniki "Niedziela" i "Gość Niedzielny" a przy wyjściach z kościoła dostępny jest nowy numer "Listu nie tylko do Parafian", a w nim artykuły dotyczące różnych aspektów Wielkiego Postu, barwny opis tegorocznych Światowych Dni Młodzieży w Panamie, relacja z watykańskich obrad biskupów w sprawie pedofilii, stałe działy. Zapraszamy do lektury!
 13. W sklepiku parafialnym są dostępne świece paschalne "Caritas" i baranki wielkanocne z białej czekolady. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na dzieła charytatywne "Caritas". 
 14. Bardzo prosimy naszych Parafian o składanie do koszów ustawionych w kościele produktów żywnościowych oraz środków czystości i higieny przeznaczonych na paczki świąteczne dla potrzebujących. Dziękujemy za chętne dzielenie się z innymi osobami w potrzebie. Jednocześnie informujemy, że ze względu na zmiany w prawie nie przyjmujemy już niezużytych leków. Prosimy zatem, aby nie przynosić ich do kościoła.

Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych łask w owocnym przeżywaniu Wielkiego Postu.

Franciszkanie

Zaproszenia

Pielgrzymuj do Trzebnicy z "Czarną Trzynastką"!

Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania do grobu św. Jadwigi na uroczystości odpustowe! Rozpoczęcie:Wyruszamy z Katedry Wrocławskiej w sobotę 12 października 2019 r. o godz. 6.00.Zakończenie: Mszą Święta w Trzebnicy o godz. 16.30 przy ołtarzu ...

Więcej
Więcej artykułów