Ogłoszenia duszpasterskie - II Niedziela Wielkiego Postu - 25 lutego 2018 r.

 1. Dzisiejsza niedziela jest przeżywana w Kościele jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z tej okazji przy wyjściu z kościoła będą zbierane do puszek ofiary na pomoc polskim misjonarzom. Istnieje też możliwość wspierania misyjnego dzieła Kościoła poprzez cały rok. Można to zrobić, wysyłając SMS o treści "Misje" pod numer 72032.

 2. Dzisiaj o 16.00 w sali nr 11 w domu katechetycznym odbędzie się spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.

 3. O godz. 19.00 natomiast odbędzie się w kawiarence spotkanie Rady Parafialnej.

 4. Również dzisiaj Mszą św. o godz. 19.00 rozpoczynają się w naszym kościele rekolekcje wielkopostne dla studentów, które potrwają do wtorku. Będzie je prowadził o. Augustyn Feliszek - franciszkanin z Karłowic. W poniedziałek i wtorek spotkania rekolekcyjne będą się odbywały o godz. 20.00 w kościele. Szczegóły na plakatach w gablotach oraz na stronie internetowej.

 5. Zachęcamy do modlitewnego rozważania Męki Pańskiej podczas tradycyjnych nabożeństw wielkopostnych. Na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym zapraszamy w niedziele o godz. 18.00. Natomiast nabożeństwo Drogi Krzyżowej jest odprawiane w piątki: o godz. 11.15 i 17.15 - dla ogółu wiernych, o 16.30 - dla dzieci i o 19.00 - dla młodzieży.

 6. W tym tygodniu odbędą się jeszcze katechezy dla dzieci przygotowujących się do I komunii świętej z grup II i IV. Dzieci zapraszamy w poniedziałek na godz. 19.00 do sal 11 i 12 w domu katechetycznym. Natomiast rodzice w tym samym czasie będą mieli swoje spotkanie w kaplicy Porcjunkula (pod kościołem).

 7. W najbliższy wtorek - jak w każdy ostatni wtorek miesiąca - zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. i nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie.

 8. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej - I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek zapraszamy do włączenia się w modlitwę w intencji powołań podczas Mszy św. o godz. 18.00 i adoracji eucharystycznej. W I piątek zachęcamy do komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i jeśli jest taka potrzeba - sakramentalnej spowiedzi. W I sobotę od godz. 9.00 odbywać się będą odwiedziny chorych w domach a po wieczornej Mszy św. będzie odprawione nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

 9. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Dobra Nowina” zaprasza w dniach 2-4 marca do kawiarenki parafialnej na kurs nowej ewangelizacji „ABBA, OJCZE!”. Kurs ma na celu wprowadzić nas w bliską relację z Bogiem Ojcem na podstawie lectio divina do Modlitwy Pańskiej. Informacje o zapisach można znaleźć na naszej stronie parafialnej oraz w gablocie a także na ulotkach, które będą rozdawane przy wyjściach z kościoła.

 10. W przyszły poniedziałek, 5 marca o godz. 19.00 w kawiarence parafialnej rozpocznie się nowy cykl katechez dla narzeczonych. Zapraszamy osoby przygotowujące się do sakramentu małżeństwa. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

 11. W zakrystii można nabyć tygodniki: "Niedziela" i "Gość Niedzielny"

 12. Zapraszamy też do kawiarenki parafialnej na domowe wypieki. Dochód ze sprzedaży ciast przeznaczony jest na cele charytatywne.

 13. Dzisiaj wychodząc z kościoła można przekazać 1% swojego podatku na cele remontowe naszego kościoła i na działalność świetlicy środowiskowej. Emeryci i renciści, którzy nie mają innych dochodów i odliczeń podatkowych, mogą podać swój numer pesel i złożyć podpis pod oświadczeniem. Za taką formę wsparcia naszej działalności serdecznie wszystkim dziękujemy.

Niech Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej Łaskawej umacnia nas wszystkich w dobrym przeżywaniu kolejnego tygodnia Wielkiego Postu!

Franciszkanie

Zaproszenia

Dzień skupienia dla narzeczonych

W sobotę 8 czerwca odbędzie się w naszym Sanktuarium Dzień Skupienia dla narzeczonych z naszej Archidiecezji. Rozpoczęcie o godz.: 14:00 w kościele.    Pary zamierzające zawrzeć sakramentalny związek małżeński pow ...

Więcej

Katechezy dla narzeczonych

Najbliższa seria katechez rozpocznie się 6 maja 2019 r. o godz. 19.00 w kawiarence parafialnej. Nie ma wcześniejszych zapisów. Zapisy na pierwszym spotkaniu! Katechezy przedślubne są bezpośrednim przygotowaniem do sakramentu ...

Więcej
Więcej artykułów