Ogłoszenia duszpasterskie - II Niedziela Wielkiego Postu - 25 lutego 2018 r.

 1. Dzisiejsza niedziela jest przeżywana w Kościele jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z tej okazji przy wyjściu z kościoła będą zbierane do puszek ofiary na pomoc polskim misjonarzom. Istnieje też możliwość wspierania misyjnego dzieła Kościoła poprzez cały rok. Można to zrobić, wysyłając SMS o treści "Misje" pod numer 72032.

 2. Dzisiaj o 16.00 w sali nr 11 w domu katechetycznym odbędzie się spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.

 3. O godz. 19.00 natomiast odbędzie się w kawiarence spotkanie Rady Parafialnej.

 4. Również dzisiaj Mszą św. o godz. 19.00 rozpoczynają się w naszym kościele rekolekcje wielkopostne dla studentów, które potrwają do wtorku. Będzie je prowadził o. Augustyn Feliszek - franciszkanin z Karłowic. W poniedziałek i wtorek spotkania rekolekcyjne będą się odbywały o godz. 20.00 w kościele. Szczegóły na plakatach w gablotach oraz na stronie internetowej.

 5. Zachęcamy do modlitewnego rozważania Męki Pańskiej podczas tradycyjnych nabożeństw wielkopostnych. Na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym zapraszamy w niedziele o godz. 18.00. Natomiast nabożeństwo Drogi Krzyżowej jest odprawiane w piątki: o godz. 11.15 i 17.15 - dla ogółu wiernych, o 16.30 - dla dzieci i o 19.00 - dla młodzieży.

 6. W tym tygodniu odbędą się jeszcze katechezy dla dzieci przygotowujących się do I komunii świętej z grup II i IV. Dzieci zapraszamy w poniedziałek na godz. 19.00 do sal 11 i 12 w domu katechetycznym. Natomiast rodzice w tym samym czasie będą mieli swoje spotkanie w kaplicy Porcjunkula (pod kościołem).

 7. W najbliższy wtorek - jak w każdy ostatni wtorek miesiąca - zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. i nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie.

 8. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej - I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek zapraszamy do włączenia się w modlitwę w intencji powołań podczas Mszy św. o godz. 18.00 i adoracji eucharystycznej. W I piątek zachęcamy do komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i jeśli jest taka potrzeba - sakramentalnej spowiedzi. W I sobotę od godz. 9.00 odbywać się będą odwiedziny chorych w domach a po wieczornej Mszy św. będzie odprawione nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

 9. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Dobra Nowina” zaprasza w dniach 2-4 marca do kawiarenki parafialnej na kurs nowej ewangelizacji „ABBA, OJCZE!”. Kurs ma na celu wprowadzić nas w bliską relację z Bogiem Ojcem na podstawie lectio divina do Modlitwy Pańskiej. Informacje o zapisach można znaleźć na naszej stronie parafialnej oraz w gablocie a także na ulotkach, które będą rozdawane przy wyjściach z kościoła.

 10. W przyszły poniedziałek, 5 marca o godz. 19.00 w kawiarence parafialnej rozpocznie się nowy cykl katechez dla narzeczonych. Zapraszamy osoby przygotowujące się do sakramentu małżeństwa. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

 11. W zakrystii można nabyć tygodniki: "Niedziela" i "Gość Niedzielny"

 12. Zapraszamy też do kawiarenki parafialnej na domowe wypieki. Dochód ze sprzedaży ciast przeznaczony jest na cele charytatywne.

 13. Dzisiaj wychodząc z kościoła można przekazać 1% swojego podatku na cele remontowe naszego kościoła i na działalność świetlicy środowiskowej. Emeryci i renciści, którzy nie mają innych dochodów i odliczeń podatkowych, mogą podać swój numer pesel i złożyć podpis pod oświadczeniem. Za taką formę wsparcia naszej działalności serdecznie wszystkim dziękujemy.

Niech Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej Łaskawej umacnia nas wszystkich w dobrym przeżywaniu kolejnego tygodnia Wielkiego Postu!

Franciszkanie

Zaproszenia

Pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej

W dniach od 6 do 8 kwietnia b.r. organizowana jest pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej (do grobu Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca) oraz do Leżajska, Łańcuta, Strachociny, Soliny, Sanoka i Komańczy. Zapisy w zakrystii i w kancelarii para ...

Więcej

Przygotowanie do małżeństwa w języku angielskim

W sobotę 9 lutego rozpocznie się przygotowanie do sakramentu małżeństwa dla obcokrajowców w ramach duszpasterstwa angielskojęzycznego w naszej parafii​. Sesje będą odbywały się w soboty - 9, 16, 23 lutego, 2, 9, 16 marca w godzinach 10.00 ...

Więcej

18. edycja ALPHA we Wrocławiu! Przyjdź i spróbuj!

Już dziś zapraszamy Cię na 18. edycję kursu Alpha w naszej parafii! Startujemy we wtorek 26 lutego 2019 r. o godz. 18.30. Miejsce – kawiarenka parafialna w domu katechetycznym, wejście od ulicy Oficerskiej. Wyślij swo ...

Więcej

Konferencja przed chrztem

16 lutego (sobota) o godz. 17:00 w Kaplicy Porcjunkula (pod kościołem) odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych. Przypominamy, że zarówno rodzice, jak i rodzice chrzestni zobowiązani są do ...

Więcej
Więcej artykułów