Ogłoszenia duszpasterskie. II Niedziela zwykła. 14 stycznia 2018 r.

  1. Dzisiaj w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W naszym kościele zostanie odprawiona suma o godz. 13.00 podczas której będzie użyty formularz mszy za uchodźców. Będziemy modlić się, aby wszyscy którzy zmuszeni sa opuścić swój kraj z różnych względów, mogli jak najprędzej powrócić do domów.
  2. W czwartek 11 stycznia zmarła Ś.P. Franciszka Strzałkowska - Mama Bł. O. Zbigniewa Strzałkowskiego. Przeżyła 85 lat. Jej pogrzeb odbędzie się jutro, w poniedziałek w Zawadzie koło Tarnowa. Módlmy się, aby Miłosierny Bóg pozwolił jej połączyć się z Błogosławionym Synem Męczennikiem w niebie. 
  3. W czwartek 18 stycznia rozpocznie się w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Będzie on trwał do 25 stycznia, czyli do Święta Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Kto w czasie trwania tego tygodnia uczyni cokolwiek na rzecz jedności chrześcijan (np. pomodli się w tej intencji albo podejmie post, studium) oraz będzie uczestniczył w zakończeniu tygodnia, może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 
  4. Za tydzień, w niedzielę 21 stycznia podczas Mszy św. o godz. 13.00 będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny oraz za ofiary stanu wojennego w Polsce. W nszym kościele zostanie odsłonięta pamiątkowa tablica, którą Solidarność Dolnośląska ufundowała w dowód wdzięczności za pomoc duchową jakiej doznawali członkowie Solidarności w tym kościele. Serdecznie zapraszamy. 
  5. Również w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w kawiarence odbędzie się projekcja filmu pt. "Młody Mesjasz". Serdecznie zapraszamy do obejrzenia tego filmu, który pięknie ukazuje w jaki sposób i w jakim czasie Jezus rozeznał, że jest nie tylko prawdziwym Człowiekiem, lecz także prawdziwym Bogiem, Synem Najwyższego.
  6. Wczoraj zakończyliśmy wizytę duszpasterską w domach. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim Parafianom, którzy z ogromną życzliwością przyjęli nas u siebie. Ze swej strony (jako proboszcz parafii) bardzo serdecznie dziękuję Współbraciom Kapłanom za trud "kolędowania". Był to wielki wysiłek kapłanów i tych starszych i tych młodszych, którzy pomimo zajęć katechetycznych w szkołach jeszcze odwiedzali rodziny naszej parafii. Dziękuję Parafianom za życzliwe przyjęcie "mojego listu" z informacją o planowanych inwestycjach. Za każde słowo wsparcia i otuchy a także za już dokonane wpłaty na cele remontowe. Odpowiedź niektórych Parafian była natychmiastowa. Serdeczne "Bóg zapłać" wszystkim.
  7. Dzisiaj kawiarenka parafialna jest nieczynna.
  8. W zakrystii jest do nabycia prasa: Niedziela i Gość Niedzielny. 

 

Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Łaskawej. Dzieciom i młodzieży uczącej się a także nauczycielom udanego i dobrego i bezpiecznego odpoczynku podczas ferii zimowych.

Franciszkanie

Zaproszenia

Koncert kolęd

Serdecznie zapraszamy naszych Parafian i wszystkich uczęszczających do naszego kościoła na tradycyjny koncert kolęd z okazji zakończenia okresu kolędowego. Koncert odbędzie się w sobotę 26 stycznia o godz. 19.00. W tym roku wystąpi dla nas ...

Więcej

Parafialne kolędowanie

W niedzielę 20 stycznia zapraszamy wszystkich Parafian na godz. 18.00 do kościoła na wspólne parafialne kolędowanie.  ...

Więcej
Więcej artykułów