Ogłoszenia duszpasterskie - II Niedziela Zwykła - 15.01. 2017

  1. Dzisiaj podczas sumy parafialnej o godz. 13.00 udzielimy sakramentu Chrztu św. nowym członkom naszej wspólnoty.
  2. Serdecznie zapraszamy do naszego kościoła dzisiaj na godz. 18.00. Przedstawiciele Klubu Seniora "Bakara" wykonają dla nas "Bożonarodzeniowe przedstawienie". Wstęp jest wolny.
  3. W tym tygodniu z wizytą kolędową odwiedzimy naszych Parafian w następującym porządku: w poniedziałek 16 stycznia - ul. i pl. Hirszfelda, ul. Kolbuszowska, ul. Połaniecka; we wtorek 17 stycznia - ul. Stalowa i Stalowowolska; we środę 18 stycznia - ul. Jantarowa, ul. Oficerska, ul. Jastrzębia; w czwartek 19 stycznia - ul. Zielińskiego, ul. Szczęśliwa i ul. Jemiołowa; w piątek 20 stycznia - ul. Oksywska, ul. Sokola, ul. Przelot, ul. Saperów i Żórawia; w sobotę 21 stycznia - ul. Wróbla. Przypominamy, że "kolęda" ma charakter duszpasterski. Rozpoczynamy w dni powszednie od godz. 16.30 a w soboty od godz. 15.00. Bardzo prosimy nowych mieszkańców naszej parafii, którzy pragną przyjąć w domu kapłana, aby otworzyli drzwi swoich mieszkań i oczekiwali na przybycie duszpasterza. 
  4. Serdecznie zapraszamy do udziału w koncercie kolęd w wykonaniu naszego parafialnego Chóru "Borromeo". Koncert odbędzie się w przyszłą niedzielę 22 stycznia o godz. 18.00. Chór "Borromeo" zaprezentuje swoją najnowszą płytę z kolędami. Po koncercie można będzie także nabyć płyty naszego chóru. 
  5. Dzisiaj o godz. 16.00 w kawiarence parafialnej odbędzie się spotkanie opłatkowe Rycerstwa Niepokalanej.
  6. Przed kościołem wolontariusze z Towarzystwa Pomocy św. Br. Alberta będą rozdawać ulotki z prośbą o wsparcie dla schronisk dla osób bezdomnych. Zwłaszcza w roku św. Br. Alberta, który przeżywamy aż do następnego Bożego Narodzenia, starajmy się za wzorem Świętego, dostrzegać w naszych braciach i siostrach najbardziej potrzebujących, oblicze naszego Pana Jezusa Chrystusa i być wzajemnie dla siebie "dobrymi jak chleb". 
  7. Zbliża się czas rozliczeń finansowych z Urzędem Skarbowym. Jak co roku, zwracamy się z serdeczną prośbą o przekazanie jednego procenta swojego podatku na rzecz naszej parafii a zwłaszcza dalszego remontu elewacji oraz działalności świetlicy środowiskowej. W tym celu rozdajemy także podczas "kolędy" specjalne ulotki. Można je również zabrać z kościoła.
  8. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.

Życzymy Wam wszystkim Drodzy Bracia i Siostry Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Łaskawej.

Franciszkanie

Zaproszenia

Msza i nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie

Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje je ...

Więcej

Msza i nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Joanny

W ostatni czwartek miesiąca, 27 kwietnia, o godz.: 18.00 zapraszamy na Mszę Św. i nabożeństwo z modlitwami przez wstawiennictwo św. Joanny Beretty Molla  o święte powołania do życia w małżeństwie i rodzinie. Zapraszamy szczeg&o ...

Więcej

Pielgrzymka do Fatimy

W setną rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie, zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Fatimy. Termin pielgrzymki: 20-27.09.2017 Cena: 3 500 zł. ZAPISY NA PIELGRZYMKĘ W KANCELARII PARAFIALNEJ I ZAKRYSTII ŚWIADCZENIA 7 noclegów w hotelach ...

Więcej
Więcej artykułów

Kalendarz parafialny