Ogłoszenia duszpasterskie - II Niedziela Zwykła - 20 stycznia 2019 r.

  1. Dzisiaj o godz. 18.00 w kościele odbędzie się wspólne parafialne kolędowanie. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian i sympatyków.
  2. Duszpasterstwo Anglojęzyczne przy naszej parafii zaprasza dzisiaj na wieczór gier planszowych o 17.00 (bezpośrednio po Mszy św. w języku angielskim) do domu katechetycznego. Zapraszamy osoby chętne do poznania obcokrajowców z tego duszpasterstwa oraz pasjonatów gier planszowych. Wymagana minimalna znajomość języka. Gry na rożnym poziomie trudności.
  3. W środę na wieczorną Mszę św. na godz. 18.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z klas VII i VIII szkół podstawowych oraz z III klas gimnazjów. Po Mszy św. odbędzie się katecheza dla gimnazjalistów.
  4. Kontynuujemy wizytę duszpasterską w naszej parafii. W tym tygodniu chcemy odwiedzić naszych parafian w następującym porządku: w poniedziałek - ul. Gajowicka, nr nieparzyste (109-197); we wtorek - ul. Mielecka; w środę - ul. Grochowa, ul. Jemiołowa, ul. Żelazna; w czwartek - ul. Łączności, ul. Energetyczna, ul. Słowicza; w piątek - pl. Hirszfelda, ul. Zielińskiego, ul. Wielka, ul. Gwiaździsta. Odwiedziny rozpoczynamy o godz. 16.30. W najbliższą sobotę, 26 stycznia od godz. 15.00 rozpocznie się tzw. "kolęda uzupełniająca". Zgłoszenia prosimy składać osobiście w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
  5. Również w najbliższą sobotę o godz. 19.00 odbędzie się tradycyjny koncert kolęd z okazji zakończenia okresu kolędowego. W tym roku wystąpi dla nas Dama Polskiej Estrady Pani Irena Santor z towarzyszącym jej zespołem. Zapraszamy.
  6. W najbliższą niedzielę o godz. 16.00 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie opłatkowe Rycerstwa Niepokalanej a o godz. 19.00 - spotkanie opłatkowe Grupy Misyjnej, Miłośników i Krzewicieli Kultury Chrześcijańskiej oraz Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio
  7. W dniach od 6 do 8 kwietnia b.r. organizowana jest pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej (do grobu Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca) oraz do Leżajska, Łańcuta, Soliny, Sanoka i Komańczy. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Koszt pielgrzymki wynosi 550 zł.
  8. Planowana jest także pielgrzymka do Peru do grobu Bł. Męczenników o. Zbigniewa i o. Michała w dniach od 17 do 29 sierpnia b.r. Zapisy również w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Szczegóły i program pielgrzymki są na plakatach w gablotach przy kościele.
  9. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: "Niedziela" i "Gość Niedzielny".

Życzymy wszystkim dobrego, niedzielnego odpoczynku, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Łaskawej.

Franciszkanie

 

Zaproszenia

25. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej

W tym roku świętujemy 25-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej. Z tej okazji bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, Sympatyków i Pielgrzymów na Uroczystą Mszę św. Jubileuszową pod przewodnictwem ks. abp Józefa Ku ...

Więcej

5-lecie chóru "Borromeo"

W tym roku nasz parafialny chór "Borromeo" pod kierownictwem p. Irminy Zakowicz przeżywa 5-lecie swojego istnienia. Z tej okazji zapraszamy do kościoła na okazjonalny koncert pieśni maryjnych w piątek, 6 września 2019 r. o godz. 19.00. ...

Więcej

Biały Dunajec z FDA Porcjunkula

Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie „PORCJUNKULA” zaprasza wszystkich studentów a zwłaszcza tegorocznych maturzystów na Obóz Adaptacyjny Duszpasterstw Akademickich w Białym Dunajcu koło Zako ...

Więcej
Więcej artykułów