Ogłoszenia duszpasterskie - III Niedziela Adwentu - 16 grudnia 2018 r.

 1. Przeżywamy już III niedzielą Adwentu, nazywaną niedzielą radości. Od jutra wchodzimy w drugą część adwentu, która jest bezpośrednim przygotowaniem do Uroczystości Narodzenia Pańskiego.
 2. Serdecznie zapraszamy do udziału w Roratach, które odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. W sposób szczególny zapraszamy dzieci z lampionami do udziału w procesji wejścia podczas mszy roratnich.
 3. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej dzisiaj o godz. 16.00 w sali nr 11 domu parafialnego.
 4. Również dzisiaj odbędzie się Adwentowy Dzień Skupienia Grupy modlitewnej św. Ojca Pio. Zapraszamy chętnych (również spoza tej wspólnoty) na godz. 16.00 na konferencję do kawiarenki parafialnej, potem o godz. 17.00 Msza Święta i modlitwy przy relikwiach świętego Ojca Pio oraz braterskie spotkanie w kawiarence.
 5. W poniedziałek 17 grudnia o godz. 11.00 zostanie odprawiona w kościele Msza św. pogrzebowa za Ś.P. Wandę Pietkiewicz - prezes Stowarzyszenia Rycerstwa Niepokalanej w naszej parafii oraz moderatorkę grupy modlitewnej I czwartków miesiąca. Uroczystości pogrzebowe po mszy św. będą kontynuowane na cmentarzu w Pawłowicach.
 6. Przed świętami zapraszamy do skorzystania z sakramentu pojednania. Spowiadamy w tygodniu codziennie od godz. 6.30 do 8.30 oraz od 11.30 do 13.00 i po południu od 17.30 do 19.00. Prosimy bardzo o nieodkładanie spowiedzi na ostatnie dni.
 7. Zwracamy się z serdeczną prośba do naszych Parafian, mężczyzn, o pomoc w ustawianiu ławek w kościele. Prace planujemy na środę. Bardzo prosimy Panów o przyjście do pomocy od godz. 8.00 rano. Za zaangażowanie serdecznie dziękujemy.
 8. Nadal prosimy o składanie do ustawionych w kościele koszów artykułów żywnościowych oraz środków czystości i higieny. Z ofiarowanych produktów nasz zespół charytatywny przygotowuje paczki świąteczne dla najuboższych
 9. Wigilia dla osób samotnych odbędzie się w kawiarence parafialnej w piątek 21 grudnia o godz. 16.00. Prosimy o zapisywanie się w zakrystii. 
 10. Za tydzień, w poniedziałek, w dzień Wigilii, kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 11. W zakrystii jest dostępna prasa katolicka, w naszym sklepiku parafialnym są świece Caritas oraz kartki świąteczne z motywami naszego kościoła. W zakrystii są też do nabycia bilety na koncert kolęd "Betlejem Wrocławskie", który odbędzie się w dniu 29 grudnia w Hali "Orbita" przy ul. Wejherowskiej. Bilety są w cenie 80 i 60 zł. Zachęcamy naszych Parafian do udziału w tym pięknym, świątecznym widowisku.
 12. Przy wyjściach z kościoła jest rozprowadzany najnowszy numer "Listu nie tylko do Parafian". Są w nim m. in. ciekawe artykuły o tematyce świątecznej oraz plan tegorocznej wizyty duszpasterskiej w naszej parafii.

Na ostatni już tydzień Adwentu życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa, owocnego przygotowania do świąt i opieki Matki Bożej Łaskawej.

Franciszkanie