Ogłoszenia duszpasterskie - III Niedziela Adwentu (Gaudete) - 17 grudnia 2017 r.

 1. Dzisiaj o godz. 16.00 w domu parafialnym spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 2. Zapraszamy dzisiaj na godz. 18.00 do wspólnej modlitwy nieszporami. W ciągu tygodnia nieszpory odprawiamy też od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św.
 3. Do końca Adwentu od poniedziałku do piątku zapraszamy na godz. 18.00 na Msze św. roratnie. Szczególnie serdecznie zapraszamy dziećmi z lampionami.
 4. W tym tygodniu do czwartku kontynuujemy w naszej parafii wizytę duszpasterską. Jest to czas wspólnej modlitwy kapłana z rodziną i okazja do lepszego poznania parafian. Prosimy, aby w domu był przygotowany stół nakryty obrusem a na nim krzyż, świece, woda święcona i Pismo św. a rodziny by - w miarę możliwości - oczekiwały na spotkanie z kapłanem w komplecie. Prosimy też nowych parafian, by w zakrystii lub kancelarii parafialnej zgłaszali chęć przyjęcia kapłana w swoim domu. W najbliższych dniach odwiedziny będą odbywały się w następującym porządku:
  • w poniedziałek (18.12.) - ul. Mielecka
  • we wtorek (19.12.) - ul. Powstańców Śląskich i pl. Powstańców Śląskich
  • w środę (20.12.) - ul. Oficerska i Sztabowa. Uwaga! Ze względu na pogrzeb naszego Współbrata - o. Bonawentury, w środę nie odwiedzimy mieszkańców ul. Jantarowej. Wizyta duszpasterska na ul. Jantarowej odbędzie się po Nowym Roku. Datę podamy w ogłoszeniach.
  • w czwartek (21.12.) - ul. Oksywska, Sokola, Przelot, Saperów, Żurawia
 5. Z uwagi na trwającą wizytę duszpasterską nie będzie od poniedziałku do czwartku okazji do spowiedzi podczas Mszy św. o godz. 18.00. Ze spowiedzi można skorzystać przed rozpoczęciem wieczornej Mszy św. oraz podczas Mszy św. rano i w południe. W piątek i w sobotę (22 i 23 grudnia) spowiedź przedświąteczna będzie trwała od godz. 6.30 do 12.30  i wieczorem od godz. 17.00.
 6. Wigilia dla osób samotnych odbędzie się w piątek, 22 grudnia o godz. 16.00 w kawiarence parafialnej. Do udziału w Wigilii prosimy zapisywać się w siedzibie "Bonum" lub w zakrystii.
 7. W najbliższy piątek z uwagi na jasełka Gimnazjum nr 16 adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się po Mszy św. o godz. 12.00.
 8. W przyszłą niedzielę, 24 grudnia przeżywamy IV Niedzielę Adwentu. Msze św. sprawowane będą jedynie o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00. Nie będzie Mszy św. popołudniu, gdyż jest to czas, gdy w naszych domach rozpoczynamy już świętowanie Narodzenia Pańskiego, zasiadając do wieczerzy wigilijnej.
 9. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania Wigilii Świąt Narodzenia Pańskiego. Przypominamy, że przy wigilijnym stole powinniśmy odprawić wspólną modlitwę, odczytać fragment Ewangelii o Narodzeniu Pańskim, jak również połamać się opłatkiem. Tradycyjnie w Wigilię można zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Pod żadnym pozorem nie powinno się podawać na stół wigilijny alkoholu. Zachęcamy do śpiewania w rodzinnym gronie naszych pięknych polskich kolęd.
 10. Zapraszamy wszystkich naszych Parafian oraz przybyłych Gości do udziału w Pasterce, którą tradycyjnie odprawimy o północy. Wcześniej, o godz. 22.00 odprawimy "Pasterkę" dla najmłodszych Parafian. Zachęcamy małe dzieci do przebrania się za pastuszków, czy za aniołki. Liczymy na to, że będziemy mogli spędzić Święta razem z Wami i spotkać się na Mszy św., kiedy to Jezus rodzi się na ołtarzu. Przypominamy, że tzw. "Pasterka" jest już Mszą św. z Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Wierni, którzy w niej uczestniczą nie mają obowiązku być na drugiej Mszy św. w dniu 25 grudnia. "Pasterka" (również ta o 22.00) nie zastępuje natomiast Mszy św. niedzielnej w dniu 24 grudnia.
 11. 25 i 26 grudnia odprawiamy Msze św. tak, jak w każdą niedzielę. Jedynie w pierwszy dzień Świąt nie będzie mszy św. o godz. 7.00. Podczas Świąt nie będzie okazji do spowiedzi.
 12. Wciąż jeszcze można do koszów ustawionych w kościele składać dary na świąteczne paczki dla osób potrzebujących z naszej parafii. Bardzo prosimy o podzielenie się żywnością i środkami czystości. 
 13. W zakrystii jest do nabycia "Niedziela" i "Gość Niedzielny" a także opłatki wigilijne a w sklepiku parafialnym można zaopatrzyć się w kartki bożonarodzeniowe oraz świece Caritas. W sklepiku można też zakupić nowy album o Bł. Męczennikach z Peru: bł. o Zbigniewie Strzałkowskim i bł. o. Michale Tomaszku
 14. Przy wyjściach z kościoła dostępny jest świąteczny numer "Listu nie tylko do Parafian", a w nim artykuły związane z Bożym Narodzeniem, z uroczystością Trzech Króli, relacja ze spotkania grup misyjnych w naszej parafii, list biskupów wrocławskich w sprawie smogu oraz dalszy harmonogram tegorocznej wizyty duszpasterskiej i wiele innych informacji z życia parafii. Gorąco zachęcamy do lektury.
 15. Zapraszamy do naszej parafialnej kawiarenki na domowe wypieki.

Przed nami ostatni tydzień Adwentu. Niech troska o zewnętrzne przygotowania do świąt nie przysłoni nam najważniejszej sprawy - przygotowania naszego serca zwłaszcza przez sakrament pojednania.

Niech wszystkim Pan Bóg hojnie błogosławi.

 Franciszkanie

Zaproszenia

Konferencja przed chrztem

15 grudnia (sobota) o godz. 17:00 w Kaplicy Porcjunkula (pod kościołem) odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych. Przypominamy, że zarówno rodzice, jak i rodzice chrzestni zobowiązani są do ucze ...

Więcej

Msza i nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Joanny

W ostatni czwartek miesiąca, 29 listopada o godz.: 18.00 zapraszamy na Mszę Św. i nabożeństwo z modlitwami przez wstawiennictwo św. Joanny Beretty Molla  o święte powołania do życia w małżeństwie i rodzinie. Zapraszamy szczeg&o ...

Więcej

Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca

W sobotę, 1 grudnia zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie. Jest to nabożeństwo, o którego odprawianie prosił Pan Jezus oraz Matka Boża w czasie objawień w Fatimie. Są one odprawiane w każdą pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz ...

Więcej
Więcej artykułów