Ogłoszenia duszpasterskie - III Niedziela Wielkanocna - 15 kwietnia 2018 r.

 1. Dzisiejsza niedziela jest przeżywana w Kościele jako Niedziela Biblijna. Rozpoczyna ona X Tydzień Biblijny pod hasłem „Weźmijcie Ducha Świętego (J 20,22)”. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych.
 2. Przy wyjściach z kościoła prowadzona jest dzisiaj zbiórka ofiar na obiady dla dzieci z ubogich rodzin.
 3. Dziś o godz. 15.00 w kawiarence parafialnej odbędzie się spotkanie Rycerstwa Niepokalanej przy święconym jajku.
 4. Ośrodek Duszpasterstwa Katolików Języka Angielskiego działający przy naszej parafii zaprasza dziś na godz. 17.00 do kawiarenki parafialnej na otwarty wieczór gier planszowychZapraszamy osoby ze szkół średnich wzwyż z dość dobrym poziomem języka angielskiego. Będzie to okazja, by poznać bliżej obcokrajowców tworzących to duszpasterstwo. Więcej informacji na plakatach w gablotach i stronie internetowej duszpasterstwa.
 5. W tym tygodniu odbędą się kolejne katechezy dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej. W poniedziałek na godz. 19.00 do sali nr 11 zapraszamy grupę II a w środę - grupę IV. W tym samym czasie spotkania dla rodziców dzieci w kaplicy Porcjunkula (pod kościołem).
 6. W najbliższy wtorek, 17 kwietnia rozpoczynamy nowennę dziewięciu wtorków przed Świętem św. Antoniego z Padwy. Modlitwy nowennowe będą odprawiane we wtorki po Mszy św. o godz. 18.00.
 7. W następną niedzielę, będziemy gościć w naszej parafii franciszkański zespół muzyczny "Pokój i Dobro" z naszego seminarium w Łodzi - Łagiewnikach. Bracia klerycy będą grać podczas mszy dopołudniowych. Serdecznie zapraszamy na koncert w ogrodzie o godz. 16.00. Zapraszamy całe rodziny oraz dzieci, młodzież i starszych do wspólnego uwielbiania Boga poprzez radość i śpiew. Przyjazd zespołu będzie także okazją dla wsparcia materialnego dla WSD Franciszkanów. 
 8. W poniedziałek 23 kwietnia o godz. 19.00 w sali nr 12 odbędzie się spotkanie przedstawicieli wszystkich grup duszpasterskich z o. Proboszczem. Bardzo serdecznie zapraszamy.
 9. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę i do Wąsosza Górnego, która odbędzie się 3 maja w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski Wyjazd o godz. 6.30 z ul. Oficerskiej. Koszt 55 zł zapisy w zakrystii oraz pod numerem telefonu 660488386 po godz. 16.00.
 10. Zachęcamy do udziału w parafialnej pielgrzymce samolotowej do Ziemi Świętej od 26 czerwca do 2 lipca. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Jest jeszcze 10 miejsc wolnych.
 11. W zakrystii są do nabycia tygodniki: "Niedziela" i "Gość Niedzielny".
 12. Zapraszamy do kawiarenki naszej parafialnej na domowe wypieki, z których dochód przeznaczamy na cele charytatywne.
 13. Zachęcamy do przekazywania 1% podatku na remont elewacji kościoła i naszą świetlicę środowiskową. Emeryci i renciści, którzy nie korzystają z żadnych ulg podatkowych, nie mają innych źródeł dochodu i nie rozliczają się razem ze współmałżonkiem, mogą to zrobić w sposób uproszczony w zakrystii kościoła lub w kawiarence. W piątki 20 i 27 kwietnia będzie dyżur eksperta w sprawie rozliczeń Pit. Również w poniedziałek 30 kwietnia (będzie to ostatni dzień składania rozliczeń) dyżur eksperta w kancelarii będzie od godz. 9.00 do 12.00. Zapraszamy wszystkich, którzy jeszcze nie zdążyli rozliczyć swojego podatku

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego niedzielnego odpoczynku.
Niech nowy tydzień obowiązków obfituje w Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Łaskawej.

Franciszkanie

Zaproszenia

Pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej

W dniach od 6 do 8 kwietnia b.r. organizowana jest pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej (do grobu Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca) oraz do Leżajska, Łańcuta, Strachociny, Soliny, Sanoka i Komańczy. Zapisy w zakrystii i w kancelarii para ...

Więcej

Przygotowanie do małżeństwa w języku angielskim

W sobotę 9 lutego rozpocznie się przygotowanie do sakramentu małżeństwa dla obcokrajowców w ramach duszpasterstwa angielskojęzycznego w naszej parafii​. Sesje będą odbywały się w soboty - 9, 16, 23 lutego, 2, 9, 16 marca w godzinach 10.00 ...

Więcej

18. edycja ALPHA we Wrocławiu! Przyjdź i spróbuj!

Już dziś zapraszamy Cię na 18. edycję kursu Alpha w naszej parafii! Startujemy we wtorek 26 lutego 2019 r. o godz. 18.30. Miejsce – kawiarenka parafialna w domu katechetycznym, wejście od ulicy Oficerskiej. Wyślij swo ...

Więcej

Konferencja przed chrztem

16 lutego (sobota) o godz. 17:00 w Kaplicy Porcjunkula (pod kościołem) odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych. Przypominamy, że zarówno rodzice, jak i rodzice chrzestni zobowiązani są do ...

Więcej
Więcej artykułów