Ogłoszenia duszpasterskie - III Niedziela Wielkanocna - 5 maja 2019 r.

 1. Dzisiejsza niedziela jest przeżywana w Kościele jako Niedziela Biblijna. Rozpoczyna ona XI Tydzień Biblijny pod hasłem „Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego" (1 P 1, 12). Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych.
 2. Po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na Dróżki do Siedmiu Radości NMP. Po ich zakończeniu nastąpi zmiana tajemnic różańcowych.
 3. Przez cały miesiąc zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych - w niedziele o 18.00 a w dni powszednie po Mszy św. o 12.00 oraz o godz. 17.30. Dziś litania loretańska podczas Dróżek.
 4. Jutro o godz. 19.00 w kawiarence parafialnej rozpocznie się nowy cykl katechez dla narzeczonych. Potrwa on przez osiem poniedziałkowych wieczorów. Zapisy na pierwszym spotkaniu. Więcej szczegółów na stronie internetowej parafii
 5. We wtorek po Mszy św. wieczornej tradycyjne nabożeństwo do św. Antoniego z Padwy oraz modlitwy nowennowe przygotowujące do Święta św. Antoniego - 13 czerwca.
 6. W środę, 8 maja przypada Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o naszej Ojczyźnie. Msze św. w naszym kościele odprawiane są jak w dzień powszedni. Jest to także dzień imienin o. Stanisława z naszej wspólnoty klasztornej. W intencji Solenizanta będzie sprawowana Msza św. o godz. 18.00.
 7. W czwartek Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza do adoracji Najświętszego Sakramentu podczas popołudniowego nabożeństwa majowego. Ponieważ najbliższy czwartek jest również 9. dniem miesiąca, dlatego też po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo przez wstawiennictwo bł. Męczenników z Pariacoto - o. Zbigniewa i o. Michała.
 8. Najbliższa niedziela jest drugą niedzielą miesiąca. Poprzez ofiary składane na tacę będzie można wesprzeć termomodernizację naszej świątyni. Z serca dziękujemy za każdą kwotę przeznaczoną na ten cel.
 9. Również w przyszłą niedzielę będzie udzielany sakrament chrztu św. dzieciom. Obowiązkowa katecheza dla rodziców i rodziców chrzestnych odbędzie się w sobotę, 11 maja o 17.00 w kaplicy "Porcjunkula" pod kościołem.
 10. W przyszłą niedzielę także wolontariusze komitetu "Stop Pedofilii" będą po Mszach św. zbierać podpisy pod projektem ustawy, która ma na celu ochronę dzieci przed demoralizującą edukacją seksualną według standardów WHO. Potrzebny będzie numer PESEL.
 11. Już za 2 tygodnie będziemy, 19 maja o godz. 11.00 będziemy przeżywać w naszej parafii Uroczystość I Komunii świętej. W związku z tym już w tym tygodniu - we wtorek i czwartek o 16.30 - odbędą się w kościele próby liturgiczne dla dzieci. Bardzo prosimy wszystkich o obecność.
 12. Rocznicę I Komunii św. w naszej parafii obchodzić będziemy za 3 tygodnie - w niedzielę, 26 maja podczas Mszy św. o godz. 11.30. 
 13. Również w najbliższym czasie - w piątek, 17 maja o 18.00 będziemy przeżywać w parafii Sakrament Bierzmowania. Próby liturgiczne dla młodzieży, która ma przyjąć ten sakrament, odbędą się również w najbliższy wtorek i czwartek na godz. 19.00 w kościele.
 14. Już dziś zapraszamy na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, które odbędzie się w przyszły poniedziałek - 13 maja. Rozpocznie się ono o godz. 17.30 modlitwą różańcową, następnie będzie Msza św. z okolicznościowym kazaniem i procesja maryjna wokół kościoła. Intencje do modlitwy różańcowej można składać do skarbony przy kracie.
 15. W zakrystii są do nabycia tygodniki "Niedziela" i "Gość Niedzielny". Zachęcamy do lektury.
 16. Duszpasterstwo powołaniowe naszej prowincji zakonnej zaprasza wszystkich zainteresowanych życiem franciszkańskim na rekolekcje "Come & See", które odbędą się w dniach 10-12 maja w Głogówku na Opolszczyźnie. Więcej informacji i zapisy na stronie franciszek.pl

Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy błogosławionego czasu świętowania Dnia Pańskiego oraz Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Łaskawej na kolejny tydzień, a maturzystom światła Ducha Świętego na czas zdawania egzaminów. 

Franciszkanie

 
 

Zaproszenia

Dzień skupienia dla narzeczonych

W sobotę 8 czerwca odbędzie się w naszym Sanktuarium Dzień Skupienia dla narzeczonych z naszej Archidiecezji. Rozpoczęcie o godz.: 14:00 w kościele.    Pary zamierzające zawrzeć sakramentalny związek małżeński pow ...

Więcej

Katechezy dla narzeczonych

Najbliższa seria katechez rozpocznie się 6 maja 2019 r. o godz. 19.00 w kawiarence parafialnej. Nie ma wcześniejszych zapisów. Zapisy na pierwszym spotkaniu! Katechezy przedślubne są bezpośrednim przygotowaniem do sakramentu ...

Więcej
Więcej artykułów