Ogłoszenia duszpasterskie - III Niedziela Wielkiego Postu - 24 marca 2019 r.

 1. Dziś rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy. Serdecznie witamy wśród nas ks. Arkadiusza Kruka - ojca duchownego Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu, który poprzez posługę głoszenia Słowa pomoże nam przeżyć ten wyjątkowy czas łaski. Nauki rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i środę podczas Mszy św. o godz. 7.00, 12.00 i 18.00. Ponadto w poniedziałek i wtorek dodatkowa nauka rekolekcyjna dla dzieci ze szkół podstawowych o godz. 17.00. Szczególnie gorąco zapraszamy na te spotkania dzieci przygotowujące się do I Komunii św.
 2. Na Mszy św. o godz.11.30 odbędzie się dzisiaj poświęcenie i przekazanie dzieciom komunijnym książeczek do nabożeństwa.
 3. Również dzisiaj o godz. 16.00 odbędzie się w domu parafialnym spotkanie Rycerstwa Niepokalanej, podczas którego zostanie wybrany nowy prezes stowarzyszenia. 
 4. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych. Gorzkie Żale odprawiamy w każdą niedzielę o godz. 18.00, a Drogę Krzyżową w piątki o godz. 11.15 i 17.15 - dla ogółu wiernych; o 16.30 - dla dzieci a o 19.00 - dla młodzieży.
 5. Jutro 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 i 18.00 można będzie podjąć duchową adopcję dziecka poczętego. Szczegółowe informacje o duchowej adopcji oraz deklaracje są wyłożone na stolikach przy wejściach do kościoła. Zachęcamy Parafian do włączenia się w to dzieło. Ze względu na Uroczystość kancelaria parafialna będzie w ten poniedziałek nieczynna
 6. Najbliższy wtorek jest ostatnim wtorkiem miesiąca. Zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. i nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie.
 7. W czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Joanny Beretty Molla w intencji małżeństw i rodzin naszej parafii oraz o nowe powołania do małżeństwa i rodziny. Zapraszamy do udziału.
 8. Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie "Porcjunkula" już dziś zaprasza na rekolekcje wielkopostne dla studentów, które w naszym kościele odbędą się w dniach 7-9 kwietnia a poprowadzi je o. Piotr Kantorski z Legnicy.
 9. W sklepiku parafialnym można nabyć czekoladowe baranki wielkanocne w cenie 5 zł oraz paschaliki – małe w cenie 6 zł oraz duże po 14 zł. Dochód w ramach jałmużny wielkopostnej przeznaczony jest na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas naszej Archidiecezji. 
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii dostępne są tygodniki "Niedziela" i "Gość Niedzielny”.
 11. Ponawiamy prośbę o składanie do koszów ustawionych w kościele produktów żywnościowych oraz środków czystości i higieny przeznaczonych na paczki świąteczne dla potrzebujących. Ze względu na zmiany w prawie nie przyjmujemy już niezużytych leków. Prosimy zatem, aby nie przynosić ich do kościoła.

Życzymy wszystkim błogosławionego tygodnia i owocnego czasu rekolekcji wielkopostnych!

Franciszkanie

Zaproszenia

Pielgrzymuj do Trzebnicy z "Czarną Trzynastką"!

Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania do grobu św. Jadwigi na uroczystości odpustowe! Rozpoczęcie:Wyruszamy z Katedry Wrocławskiej w sobotę 12 października 2019 r. o godz. 6.00.Zakończenie: Mszą Święta w Trzebnicy o godz. 16.30 przy ołtarzu ...

Więcej
Więcej artykułów