Ogłoszenia duszpasterskie - III Niedziela Wielkiego Postu - 4 marca 2018 r.

 1. Dzisiaj przypada dzień imienin o. Kazimierza z naszej wspólnoty klasztornej. Pamiętajmy o Solenizancie w naszych modlitwach. W intencji o. Kazimierza będzie sprawowana Msza św. o godz. 13.00.
 2. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych. Na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym zapraszamy w niedziele o godz. 18.00. Natomiast nabożeństwo Drogi Krzyżowej jest odprawiane w piątki: o godz. 11.15 i 17.15 - dla ogółu wiernych, o 16.30 - dla dzieci i o 19.00 - dla młodzieży.
 3. W najbliższy poniedziałek, 5 marca o godz. 19.00 w kawiarence parafialnej rozpocznie się nowy cykl katechez dla narzeczonych. Zapraszamy osoby przygotowujące się do sakramentu małżeństwa. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
 4. W czwartek Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na wspólnotową adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 17.00.
 5. W piątek 9 marca zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 oraz na nabożeństwo przez wstawiennictwo naszych Błogosławionych Męczenników z Pariacoto - o. Zbigniewa i o. Michała. Kartki z prośbami można wrzucać do odpowiedniej skarbony. Prosimy także o wpisywanie próśb i podziękowań do wystawionej przed ich ołtarzem księgi
 6. W tym roku przypada piąta edycja podjętej przez papieża Franciszka inicjatywy "24 godziny dla Pana". Przeżywać ją będziemy w całym Kościele w najbliższy piątek i sobotę (9 i 10 marca), a jej tematem będą słowa pochodzące z psalmu 130: "Ty udzielasz przebaczenia". Wiernych Miasta Wrocławia zapraszamy do modlitewnego czuwania do Archikatedry Wrocławskiej. Czuwanie rozpocznie się 9 marca, w piątek o 18.30 uroczystą Mszą Św. i potrwa do sobotniej Eucharystii o 18.30.
 7. Następna niedziela jest drugą niedzielą miesiąca. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na dalszy remont elewacji naszej świątyni. Również za tydzień - zgodnie z zarządzeniem Kurii Metropolitarnej - przy wyjściach z kościoła będzie prowadzona zbiórka do puszek na odbudowę organów w bazylice św. Elżbiety.
 8. Bardzo prosimy naszych Parafian o składanie do koszów ustawionych w kościele produktów żywnościowych oraz środków czystości i higieny przeznaczonych na paczki świąteczne dla potrzebujących. Dziękujemy za chętne dzielenie się z innymi osobami w potrzebie.
 9. W sobotę, 10 marca o godz. 17.00 w kawiarence parafialnej odbędzie się projekcja filmu pt. "Zmartwychwstały". Jest to epicka opowieść o niewierzącym rzymskim trybunie , który z polecenia samego cesarza, parę tygodni po egzekucji, ma wyjaśnić sprawę ukrzyżowania Jezusa i zapobiec pogłoskom o zmartwychwstaniu. Zapraszamy do obejrzenia tego filmu.
 10. W zakrystii są dostępne tygodniki: "Niedziela" i "Gość Niedzielny". Przy wyjściach z kościoła rozprowadzane jest pismo "Nowe Życie". Natomiast w sklepiku parafialnym można nabyć m.in.: wielkanocne świecie CARITAS, czekoladowe baranki oraz świąteczne kartki pocztowe.
 11. Zachęcamy do przekazywania 1% podatku na remont elewacji kościoła i naszą świetlicę środowiskową. Emeryci i renciści, którzy nie korzystają z żadnych ulg podatkowych, nie mają innych źródeł dochodu i nie rozliczają się razem ze współmałżonkiem, mogą to zrobić w sposób uproszczony w zakrystii kościoła. Wystarczy znać swój numer PESEL. PIT można rozliczyć również w kancelarii parafialnej. W najbliższy piątek w godzinach pracy kancelarii oraz w sobotę, 10 marca w godzinach od 9.00 do 12.00 będzie dyżurować specjalista, który pomoże w rozliczeniu. Już teraz dziękujemy za okazane wsparcie.

Wszystkim naszym parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych łask w owocnym przeżywaniu Wielkiego Postu.

Franciszkanie

Zaproszenia

Koncert kolęd

Serdecznie zapraszamy naszych Parafian i wszystkich uczęszczających do naszego kościoła na tradycyjny koncert kolęd z okazji zakończenia okresu kolędowego. Koncert odbędzie się w sobotę 26 stycznia o godz. 19.00. W tym roku wystąpi dla nas ...

Więcej

Parafialne kolędowanie

W niedzielę 20 stycznia zapraszamy wszystkich Parafian na godz. 18.00 do kościoła na wspólne parafialne kolędowanie.  ...

Więcej
Więcej artykułów