Ogłoszenia duszpasterskie. III Niedziela Zwykła. 21 stycznia 2018 r.

  1. Przeżywamy w Kościele trwający do 25 stycznia, czyli do Święta Nawrócenia św. Pawła Apostoła - Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Kto w czasie trwania tego tygodnia uczyni cokolwiek na rzecz jedności wyznawców Chrystusa (np. pomodli się w tej intencji albo podejmie post, studium) oraz będzie uczestniczył w zakończeniu tygodnia, może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 
  2. Przy wyjściach będą zbierane dzisiaj ofiary na olej opałowy do kościoła. Za każdą kwotę przekazaną na ten cel składamy serdeczne "Bóg zapłać".
  3. Dzisiaj w naszym kościele, podczas Mszy św. o godz. 13.00 zostanie odsłonięta pamiątkowa tablica ufundowana przez "Solidarność" dolnośląską jako dowód wdzięczności za pomoc i wsparcie udzielone członkom Solidarności podczas stanu wojennego w naszym kościele. Będziemy modlić się za ofiary stanu wojennego i w intencji Ojczyzny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. Dzisiaj o godz. 16.00 odbędzie się w kawiarence parafialnej projekcja filmu pt. "Młody Mesjasz". Serdecznie zapraszamy do obejrzenia tego obrazu ukazującego w jaki sposób mały Pan Jezus dochodził do zrozumienia, że jest nie tylko człowiekiem ale również Synem Bożym.
  5. Za tydzień, w niedzielę 28 stycznia o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie Rycerstwa Niepokalanej. Jest to spotkanie bardzo ważne, ponieważ dokonane zostaną wybory do Zarządu MI na kadencje 2018-2022. Bardzo prosimy o obecność wszystkich członków Rycerstwa Niepokalanej. 
  6. Również w przyszła niedzielę - 28 stycznia - zapraszamy wszystkich członków Żywego Różańca na spotkanie opłatkowe do kawiarenki parafialnej. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.00. Wzorem lat ubiegłych prosimy o przyniesienie dla siebie i drugiej osoby ciasta i owoców cytrusowych (mandarynki, pomarańcze, banany). 
  7. Informujemy, że tradycyjny koncert kolęd, na zakończenie okresu kolędowego, odbędzie się w naszej parafii w sobotę 27 stycznia o godz. 19.00. W tym roku wystąpi dla nas zespół "Gang Marcela". Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania. Wstęp na koncert jest darmowy. Podczas koncertu będą zebrane datki na pokrycie kosztów organizacyjnych. W związku z koncertem Msza św. o godz. 18.00 zostanie odprawiona w kaplicy Matki Bożej Łaskawej.
  8. Przypominamy rodzicom dzieci I-komunijnych, że kolejne spotkania grup katechetycznych odbędą się pod koniec stycznia. Grupa I - dnia 29 stycznia; grupa II i grupa IV - dnia 30 stycznia oraz grupa III - dnia 31 stycznia. Spotkania odbywają się w domu parafialnym o godz. 19.00. Tym razem prosimy również rodziców o uczestnictwo w spotkaniu. W tym samym czasie spotkanie rodziców odbędzie się w kaplicy "Porcjunkula" pod kościołem. Bardzo też prosimy rodziców o uregulowanie opłat związanych z I Komunią św. 

Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Łaskawej a także dzieciom, młodzieży oraz pracownikom szkolnictwa dobrego odpoczynku podczas ferii zimowych.

Franciszkanie.

Zaproszenia

Piesza pielgrzymka do Trzebnicy

39. PIESZA PIELGRZYMKA WROCŁAWSKA do św. JADWIGI w Trzebnicy – 13 października 2018 r. Zapraszamy do pielgrzymowania! Rozpoczęcie w Katedrze Wrocławskiej w sobotę 13 października o godz. 6.00.Zakończenie Mszą Świętą w Trzebnicy o godz. 1 ...

Więcej

Nabożeństwo Fatimskie

W sobotę, 13 października zapraszamy na godz. 17.30 na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je modlitwą różańcową, następnie zostanie odprawiona Msza święta z okolicznościowym kazaniem, a po niej wyruszy ...

Więcej

17 edycja ALPHA we Wrocławiu! Przyjdź i spróbuj!

Już dziś zapraszamy Cię na 17 edycję kursu Alpha w naszej parafii! Startujemy we wtorek 9 października 2018 r. o godz. 18.30. Miejsce – kawiarenka parafialna w domu katechetycznym, wejście od ulicy Oficerskiej. Wyślij ...

Więcej

Konferencja przed chrztem

15 września (sobota) o godz. 17:00 w Kaplicy Porcjunkula (pod kościołem) odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych. Przypominamy, że zarówno rodzice, jak i rodzice chrzestni zobowiązani są do ucz ...

Więcej
Więcej artykułów