Ogłoszenia duszpasterskie. III Niedziela Zwykła. 21 stycznia 2018 r.

  1. Przeżywamy w Kościele trwający do 25 stycznia, czyli do Święta Nawrócenia św. Pawła Apostoła - Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Kto w czasie trwania tego tygodnia uczyni cokolwiek na rzecz jedności wyznawców Chrystusa (np. pomodli się w tej intencji albo podejmie post, studium) oraz będzie uczestniczył w zakończeniu tygodnia, może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 
  2. Przy wyjściach będą zbierane dzisiaj ofiary na olej opałowy do kościoła. Za każdą kwotę przekazaną na ten cel składamy serdeczne "Bóg zapłać".
  3. Dzisiaj w naszym kościele, podczas Mszy św. o godz. 13.00 zostanie odsłonięta pamiątkowa tablica ufundowana przez "Solidarność" dolnośląską jako dowód wdzięczności za pomoc i wsparcie udzielone członkom Solidarności podczas stanu wojennego w naszym kościele. Będziemy modlić się za ofiary stanu wojennego i w intencji Ojczyzny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. Dzisiaj o godz. 16.00 odbędzie się w kawiarence parafialnej projekcja filmu pt. "Młody Mesjasz". Serdecznie zapraszamy do obejrzenia tego obrazu ukazującego w jaki sposób mały Pan Jezus dochodził do zrozumienia, że jest nie tylko człowiekiem ale również Synem Bożym.
  5. Za tydzień, w niedzielę 28 stycznia o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie Rycerstwa Niepokalanej. Jest to spotkanie bardzo ważne, ponieważ dokonane zostaną wybory do Zarządu MI na kadencje 2018-2022. Bardzo prosimy o obecność wszystkich członków Rycerstwa Niepokalanej. 
  6. Również w przyszła niedzielę - 28 stycznia - zapraszamy wszystkich członków Żywego Różańca na spotkanie opłatkowe do kawiarenki parafialnej. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.00. Wzorem lat ubiegłych prosimy o przyniesienie dla siebie i drugiej osoby ciasta i owoców cytrusowych (mandarynki, pomarańcze, banany). 
  7. Informujemy, że tradycyjny koncert kolęd, na zakończenie okresu kolędowego, odbędzie się w naszej parafii w sobotę 27 stycznia o godz. 19.00. W tym roku wystąpi dla nas zespół "Gang Marcela". Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania. Wstęp na koncert jest darmowy. Podczas koncertu będą zebrane datki na pokrycie kosztów organizacyjnych. W związku z koncertem Msza św. o godz. 18.00 zostanie odprawiona w kaplicy Matki Bożej Łaskawej.
  8. Przypominamy rodzicom dzieci I-komunijnych, że kolejne spotkania grup katechetycznych odbędą się pod koniec stycznia. Grupa I - dnia 29 stycznia; grupa II i grupa IV - dnia 30 stycznia oraz grupa III - dnia 31 stycznia. Spotkania odbywają się w domu parafialnym o godz. 19.00. Tym razem prosimy również rodziców o uczestnictwo w spotkaniu. W tym samym czasie spotkanie rodziców odbędzie się w kaplicy "Porcjunkula" pod kościołem. Bardzo też prosimy rodziców o uregulowanie opłat związanych z I Komunią św. 

Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Łaskawej a także dzieciom, młodzieży oraz pracownikom szkolnictwa dobrego odpoczynku podczas ferii zimowych.

Franciszkanie.

Zaproszenia

Konferencja przed chrztem

15 grudnia (sobota) o godz. 17:00 w Kaplicy Porcjunkula (pod kościołem) odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych. Przypominamy, że zarówno rodzice, jak i rodzice chrzestni zobowiązani są do ucze ...

Więcej

Msza i nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Joanny

W ostatni czwartek miesiąca, 29 listopada o godz.: 18.00 zapraszamy na Mszę Św. i nabożeństwo z modlitwami przez wstawiennictwo św. Joanny Beretty Molla  o święte powołania do życia w małżeństwie i rodzinie. Zapraszamy szczeg&o ...

Więcej

Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca

W sobotę, 1 grudnia zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie. Jest to nabożeństwo, o którego odprawianie prosił Pan Jezus oraz Matka Boża w czasie objawień w Fatimie. Są one odprawiane w każdą pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz ...

Więcej
Więcej artykułów