Ogłoszenia duszpasterskie - III Niedziela Zwykła - 27 stycznia 2019 r.

  1. Dzisiaj o godz. 16.00 odbędzie się w domu parafialnym spotkanie opłatkowe Rycerstwa Niepokalanej i Grupy Misyjnej. Natomiast o godz. 19.00 spotkanie opłatkowe Miłośników i Krzewicieli Kultury Chrześcijańskiej, Grupy Modlitewnej św. O. Pio oraz Grupy Modlitw o Powołania. Serdecznie zapraszamy.
  2. W najbliższy wtorek nie będzie nabożeństwa i modlitw o uzdrowienia. Natomiast serdecznie zapraszamy w czwartek (ostatni czwartek miesiąca) na mszę o godz. 18.00. Modlić się będziemy przez wstawiennictwo św. Joanny Beretty Molla o dobre powołania do małżeństwa i rodziny
  3. W tym tygodniu będziemy przeżywać I piątek i I sobotę miesiąca. Zachęcamy do odnowy wewnętrznej poprzez sakramentalną spowiedź. W I sobotę odwiedzimy naszych chorych w domach. W sobotę wieczorem zapraszamy na Mszę św. i na nabożeństwo I-sobotnie z adoracją Najświętszego Sakramentu.
  4. W najbliższą sobotę będziemy obchodzić także święto Ofiarowania Pańskiego dawniej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na rozpoczęcie Mszy Świętych o 6.30, 7.00, 8.00, 12.00 i 18.00 pobłogosławimy świece, które zapalamy w czasie burz, trudności życiowych, wspólnej modlitwy oraz przy konających. Tradycyjnie w tym dniu obchodzony jest Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą otaczamy zakonników i zakonnice wypraszając dla nich łaskę umocnienia w powołaniu i wierności Panu Jezusowi.
  5. Zachęcamy Parafian do udziały w pielgrzymce do grobu Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca w Kalwarii Pacławskiej. Pielgrzymka jest organizowana w dniach od 6 do 8 kwietnia b.r. Szczegóły są dostępne na plakatach w gablotach.
  6. Również organizujemy pielgrzymkę samolotową do Peru, do grobu Bł. Męczenników O. Zbigniewa i o. Michała. Ta pielgrzymka planowana jest od 17 do 29 sierpnia. Szczegóły pielgrzymki są także na plakatach w gablotach przy kościele.
  7. W zakrystii jest dostępna prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.
  8. Od 4 lutego rozpoczną się dalsze prace w kościele przy wykonywaniu ogrzewania podłogowego. Bardzo prosimy mężczyzn do pomocy w przygotowaniu kościoła do remontu. Prace z pomocą naszych parafian chcemy przeprowadzić we środę 30 stycznia. Serdecznie zapraszamy chętnych Panów do pomocy.
  9. W dniach od 11 do 13 lutego odbędzie się w naszym klasztorze wizytacja kanoniczna O. Prowincjała. Serdecznie zapraszamy do udziału w Mszy św. pod przewodnictwem naszego O. Prowincjała we wtorek 12 lutego o godz. 18.00. Po tej Mszy św. odbędzie się w kawiarence parafialnej spotkanie z przedstawicielami grup duszpasterskich działających przy parafii. Bardzo prosimy o przybycie odpowiedzialnych za grupy duszpasterskie do udziału w tym spotkaniu. 
  10. Duszpasterstwo angielskojęzyczne przy naszej parafii informuje o przygotowaniu do sakramentu małżeństwa w języku angielskim, które rozpocznie się 9 lutego. Dokładne informacje na plakatach, stronie internetowej parafii oraz duszpasterstwa.

Na rozpoczęte ferie zimowe życzymy Uczniom i Nauczycielom dobrego wypoczynku.

Naszym Parafianom i Pielgrzymom do sanktuarium życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej  Łaskawej. 

Franciszkanie

Zaproszenia

Pielgrzymuj do Trzebnicy z "Czarną Trzynastką"!

Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania do grobu św. Jadwigi na uroczystości odpustowe! Rozpoczęcie:Wyruszamy z Katedry Wrocławskiej w sobotę 12 października 2019 r. o godz. 6.00.Zakończenie: Mszą Święta w Trzebnicy o godz. 16.30 przy ołtarzu ...

Więcej
Więcej artykułów