Ogłoszenia duszpasterskie - IV Niedziela Adwentu - 23 grudnia 2018 r.

 1. Jutro Msze św. jedynie o godz. 6.30, 7.00 i 8.00. W czasie ich trwania będzie jeszcze okazja do skorzystania z sakramentalnej spowiedzi. Nie będzie jutro Mszy św. o 12.00 i 18.00. Również kancelaria parafialna w dniu jutrzejszym będzie nieczynna.
 2. Jutrzejszego wieczoru obchodzimy Wigilię Bożego Narodzenia. Gdy zasiądziemy w gronie rodzinnym do wigilijnej wieczerzy, pamiętajmy o odczytaniu fragmentu Ewangelii opisującego noc Bożego Narodzenia, o wspólnej modlitwie. Zapraszamy serdecznie do świętowania razem z nami podczas Mszy św. Pasterskich. Pasterkę dla najmłodszych odprawimy o godz. 22.00. Zachęcamy dzieci do przyjścia w strojach postaci z szopki. Pasterka dla wszystkich parafian tradycyjnie o godz. 24.00.
 3. W Uroczystość Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Pozostałe Msze św. tak jak w każdą niedzielę.
 4. Również 26 grudnia, w Święto św. Szczepana porządek Mszy św. tak jak w każdą niedzielę a o godz. 13.00 będzie udzielany sakrament chrztu dzieciom. Ofiary zbierane na tacę w tym dniu są przeznaczone na Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu.
 5. W obydwa dni świąteczne, 25 i 26 grudnia nie będzie możliwości spowiedzi w naszym kościele.
 6. W czwartek 27 grudnia przypada Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Z tej okazji tradycyjne poświęcenie wina na Mszy św. o godz. 12.00 i 18.00. Jest to także ostatni czwartek miesiąca, dlatego na wieczornej Mszy św. będziemy się modlić przez wstawiennictwo św. Joanny Beretty Molli w intencji małżeństw i rodzin naszej parafii.
 7. Od piątku, 28 grudnia rozpoczniemy w naszej parafii wizytę duszpasterską. W piątek odwiedzimy parafian zamieszkałych przy ul. Stalowej i Stalowowolskiej a w sobotę mieszkańców ul. Buskiej i Stopnickiej. W piątek odwiedziny rozpoczniemy o 16.30 a w sobotę od 15.00. Przypominamy, że wizyta duszpasterska to czas wspólnej modlitwy kapłana z rodziną i okazja do lepszego poznania parafian. Prosimy, aby w domu był przygotowany stół nakryty obrusem a na nim krzyż, świece, woda święcona i Pismo św. a rodziny by - w miarę możliwości - oczekiwały w komplecie na spotkanie z kapłanem. Prosimy też nowych parafian, by w zakrystii lub kancelarii parafialnej zgłaszali chęć przyjęcia kapłana w swoim domu. O to samo prosimy rodziny mieszkające w Sky Tower oraz w innych nowopowstałych budynkach na terenie parafii.
 8. W przyszłą niedzielę, 30 grudnia obchodzimy Święto Świętej Rodziny - Jezusa, Maryi i Józefa. Z tej okazji zapraszamy wszystkie małżeństwa sakramentalne naszej parafii na Mszę św. o godz. 13.00, podczas której nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i okolicznościowe błogosławieństwo.
 9. W zakrystii można jeszcze zaopatrzyć się w opłatki wigilijne, świąteczne numery tygodników "Niedziela" i "Gość Niedzielny" a także bilety na koncert kolęd "Betlejem Wrocławskie". Gorąco zachęcamy do udziału w tym pięknym, świątecznym widowisku, które odbędzie się w dniu 29 grudnia o 18.00 w Hali "Orbita" przy ul. Wejherowskiej. 
 10. Przy wyjściach z kościoła dostępny jest nowy numer miesięcznika "Nowe Życie" poświęcony zagadnieniu ekumenizmu.
 11. W naszym sklepiku parafialnym można natomiast nabyć jeszcze świece Caritas, kalendarze kieszonkowe oraz kartki świąteczne z motywami naszego kościoła

Na ostatnie chwile adwentowych przygotowań i radosne świętowanie Uroczystości Narodzenia Pańskiego życzymy wielu Bożych łask, nieustannego odkrywania i doświadczania Bożej bliskości i miłości oraz troskliwej opieki Maryi, którą czcimy w naszym Sanktuarium jako Matkę Bożą Łaskawą!

Franciszkanie