Ogłoszenia duszpasterskie - IV Niedziela Wielkanocna - 12 maja 2019 r.

 1. Dzisiejsza IV Niedziela Wielkanocna nazywana także Niedzielą Dobrego Pasterza jest Światowym Dniem Modlitw o liczne Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Rozpoczyna ona 41. Tydzień Modlitw o Powołania. Pamiętajmy w naszych osobistych i wspólnotowych modlitwach o sprawie powołań do służby Bożej. Otaczajmy naszą modlitwą również wszystkich, którzy podążają już drogą powołania, zwłaszcza na etapie formacji początkowej.
 2. Gościmy dziś małżeństwa z kręgów Domowego Kościoła z sąsiednich parafii, które wspólnie z naszymi wspólnotami oazowymi przeżywają Rejonowy Dzień Wspólnoty "Ruchu Światło-Życie". Uczestnicy Dnia Wspólnoty włączą się w Mszę św. o godz. 10.00.
 3. Po każdej Mszy św. wolontariusze komitetu "Stop Pedofilii" będą dzisiaj zbierać podpisy pod projektem ustawy, która ma na celu ochronę dzieci przed demoralizującą edukacją seksualną według standardów WHO. Potrzebny będzie numer PESEL.
 4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych - w niedziele o 18.00 a od poniedziałku do soboty po Mszy św. o 12.00 oraz o godz. 17.30
 5. Jutro obchodzimy w liturgii wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. Na godz. 17.30 zapraszamy na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się ono modlitwą różańcową, następnie będzie Msza św. z okolicznościowym kazaniem i procesja maryjna wokół kościoła. Intencje do modlitwy różańcowej można składać do skarbony przy kracie.
 6. W najbliższy piątek, 17 maja podczas Mszy św. o godz. 18.00 o. bp Jacek Kiciński udzieli młodzieży z naszej parafii Sakramentu Bierzmowania. Próby dla młodzieży odbędą się w środę i w czwartek o 19.00.
 7. Z uwagi na bierzmowanie spotkanie Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio odbędzie się tydzień później - w piątek, 24 maja. Tradycyjnie rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00.
 8. W przyszłą niedzielę, 19 maja odbędzie się w naszej parafii uroczystość I Komunii św. Z tej racji nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 oraz o 11.30. (Będzie tylko Msza św. dla przedszkolaków o 11.30 w kaplicy "Porcjunkula"). Msza św. I-komunijna będzie odprawiona o godz. 11.00. Bardzo prosimy Parafian nie związanych z tą uroczystością o skorzystanie z Mszy porannych bądź popołudniowych. Prosimy o pozostawienie miejsc w kościele dla rodzin dzieci I-komunijnych.
 9. Próby liturgiczne dla dzieci I-komunijnych w tym tygodniu będą odbywały się we wtorek, środę i czwartek o 16.30 w kościele. Natomiast pierwsza spowiedź dla dzieci odbędzie się w najbliższą sobotę, 18 maja o godz. 9.00.
 10. Przypominamy, że Rocznica I Komunii św. w naszej parafii będzie świętowana w niedzielę, 26 maja podczas Mszy św. o godz. 11.30. 
 11. Centrum Aktywności i Rozwoju Dzieci i Młodzieży Boromeo, które działa przy naszym klasztorze, organizuje zajęcia wakacyjne od 1 do 5 lipca i od 8 do 12 lipca w godz. od 9.00 do 13.00. W programie m. in.: zajęcia plastyczne, ruchowe, zajęcia z alpakami oraz wyjścia do kina i parku trampolin. Zapisy i szczegółowe informacje pod numerem telefonu 512 192 994 lub emailem: natalia.nahajowska@gmail.com 
 12. W zakrystii są do nabycia tygodniki "Niedziela" i "Gość Niedzielny". Zachęcamy do lektury.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom, Pielgrzymom i Gościom życzymy na rozpoczynający się tydzień obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Łaskawej!

Franciszkanie

Zaproszenia

Biały Dunajec z FDA Porcjunkula

Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie „PORCJUNKULA” zaprasza wszystkich studentów a zwłaszcza tegorocznych maturzystów na Obóz Adaptacyjny Duszpasterstw Akademickich w Białym Dunajcu koło Zako ...

Więcej

Pielgrzymuj na Jasną Górę z "Czarną 13"

Przywołując zachętę papieża Franciszka do porzucenia kanap i włożenia butów wędrowców, zapraszamy wszystkich mieszkańców archidiecezji wrocławskiej do wzięcia udziału w kolejnej edycji pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Do ...

Więcej

Franciszkańskie Spotkanie Młodych

32 Franciszkańskie Spotkanie Młodych OBECNOŚĆ 21 - 27 lipca 2019 r. - Kalwaria Pacławska Zainteresowanych wspólnym wyjazdem z Wrocławia prosimy o zgłaszanie się w kanelarii parafialnej. Goście: ks. abp Adam Szal - polski duchowny rzymsk ...

Więcej
Więcej artykułów