Ogłoszenia duszpasterskie - IV Niedziela Wielkanocna - 22 kwietnia 2018 r.

 1. Dzisiejsza niedziela powszechnie zwana jest Niedzielą Dobrego Pasterza. W tym dniu przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania, a w Kościele polskim rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania. Dlatego chcemy zachęcić wszystkich do szczególnej modlitwy w tym tygodniu w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Dziękujemy także wszystkim tym, którzy pamiętają o tej intencji w swoich codziennych modlitwach.
 2. Gościmy dzisiaj w naszej parafii zespół muzyczny "Pokój i Dobro" z franciszkańskiego seminarium w Łodzi-Łagiewnikach. Bracia klerycy będą grać podczas Mszy św. do południa a o godz. 16.00 dadzą koncert w ogrodzie klasztornym. Zapraszamy całe rodziny oraz dzieci, młodzież i starszych do wspólnego uwielbiania Boga poprzez radość i śpiew. Przyjazd zespołu jest także okazją dla wsparcia materialnego dla WSD Franciszkanów. 
 3. Jutro w liturgii obchodzimy Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika - głównego patrona Polski. Msze św. są odprawiane jak w dzień powszedni. Z racji uroczystości kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 4. Od jutra rozpoczynamy próby liturgiczne przed Uroczystością I Komunii św. W tym tygodniu odbędą się one w poniedziałek (23 kwietnia) i w czwartek (26 kwietnia) o godz. 19.00 w kościele. Obecność wszystkich dzieci jest obowiązkowa.
 5. Również jutro o godz. 19.00 w sali nr 12 odbędzie się spotkanie przedstawicieli wszystkich grup duszpasterskich z o. Proboszczem.
 6. We wtorek zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. i nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie. Jest to także drugi dzień nowenny dziewięciu wtorków przed Świętem św. Antoniego z Padwy.
 7. W środę w liturgii obchodzimy Święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to dzień imienin o. Marka Augustyna - proboszcza naszej parafii i przełożonego wspólnoty klasztornej. Pamiętajmy o Solenizancie w naszych modlitwach, zwłaszcza podczas Mszy św. o godz. 18.00, która będzie odprawiana w jego intencji.
 8. W czwartek zapraszamy na Mszę św. wieczorną oraz na nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Joanny Beretty Molla w intencji małżeństw i rodzin naszej parafii oraz o nowe powołania do małżeństwa i rodziny.
 9. W sobotę, 28 kwietnia obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Joanny Beretty Molla. Po Mszach św. o godz. 8.00 i 12.00 będzie okazja uczczenia relikwii Świętej przez ucałowanie.
 10. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę i do Wąsosza Górnego, która odbędzie się 3 maja w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski Wyjazd o godz. 6.30 z ul. Oficerskiej. Koszt 55 zł zapisy w zakrystii oraz pod numerem telefonu 660488386 po godz. 16.00.
 11. Zachęcamy do udziału w parafialnej pielgrzymce samolotowej do Ziemi Świętej od 26 czerwca do 2 lipca. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Jest jeszcze 10 miejsc wolnych.
 12. Informujemy, że Rocznica I Komunii św. w naszej parafii obchodzona będzie w niedzielę, 20 maja o godz. 11.30 natomiast Sakrament Bierzmowania będzie udzielany w poniedziałek, 21 maja o godz. 18.00.
 13. W zakrystii są do nabycia tygodniki: "Niedziela" i "Gość Niedzielny".
 14. Od godz. 10.00 zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej na domowe wypieki, z których dochód przeznaczamy na cele charytatywne.
 15. Zachęcamy do przekazywania 1% podatku na remont elewacji kościoła i naszą świetlicę środowiskową. Emeryci i renciści mogą to zrobić w sposób uproszczony w zakrystii kościoła lub w kawiarence. Pozostałe osoby, które jeszcze nie zdążyły rozliczyć swojego podatku, serdecznie zapraszamy do kancelarii parafialnej w piątek, 27 kwietnia i w poniedziałek, 30 kwietnia w godzinach od 9.00 do 12.00. Będzie możliwość skorzystania z pomocy eksperta.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego niedzielnego odpoczynku. 
Niech nowy tydzień obowiązków obfituje w Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Łaskawej.

Franciszkanie

Zaproszenia

Pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej

W dniach od 6 do 8 kwietnia b.r. organizowana jest pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej (do grobu Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca) oraz do Leżajska, Łańcuta, Strachociny, Soliny, Sanoka i Komańczy. Zapisy w zakrystii i w kancelarii para ...

Więcej

Przygotowanie do małżeństwa w języku angielskim

W sobotę 9 lutego rozpocznie się przygotowanie do sakramentu małżeństwa dla obcokrajowców w ramach duszpasterstwa angielskojęzycznego w naszej parafii​. Sesje będą odbywały się w soboty - 9, 16, 23 lutego, 2, 9, 16 marca w godzinach 10.00 ...

Więcej

18. edycja ALPHA we Wrocławiu! Przyjdź i spróbuj!

Już dziś zapraszamy Cię na 18. edycję kursu Alpha w naszej parafii! Startujemy we wtorek 26 lutego 2019 r. o godz. 18.30. Miejsce – kawiarenka parafialna w domu katechetycznym, wejście od ulicy Oficerskiej. Wyślij swo ...

Więcej

Konferencja przed chrztem

16 lutego (sobota) o godz. 17:00 w Kaplicy Porcjunkula (pod kościołem) odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych. Przypominamy, że zarówno rodzice, jak i rodzice chrzestni zobowiązani są do ...

Więcej
Więcej artykułów