Ogłoszenia duszpasterskie - IV Niedziela Wielkiego Postu (Laetare) - 11 marca 2018 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy drugą niedzielę miesiąca. Dziękujemy za wszystkie ofiary przeznaczone na dalszy remont elewacji naszej świątyni. W intencji wszystkich Ofiarodawców i Dobrodziejów sprawowana będzie Msza św. o godz. 13.00. Również dzisiaj - zgodnie z zarządzeniem Kurii Metropolitarnej - przy wyjściach z kościoła będzie prowadzona zbiórka do puszek na odbudowę organów w bazylice św. Elżbiety.
 2. Dziś o godz. 19.00 w kawiarence parafialnej odbędzie się spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Wszystkich zainteresowanych duchowością franciszkańską zapraszamy do dołączenia. 
 3. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych. Na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym zapraszamy w niedziele o godz. 18.00. Natomiast nabożeństwo Drogi Krzyżowej jest odprawiane w piątki: o godz. 11.15 i 17.15 - dla ogółu wiernych, o 16.30 - dla dzieci i o 19.00 - dla młodzieży.
 4. W tym tygodniu odbędą się kolejne katechezy dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej. W poniedziałek na godz. 19.00 do sali nr 11 zapraszamy grupę I a w środę - grupę III. W tym samym czasie spotkania dla rodziców dzieci w kaplicy Porcjunkula (pod kościołem).
 5. W przyszły piątek 23 marca odbędzie się przymiarka strojów komunijnych dla dzieci w sali nr 11 w domu parafialnym. Serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami w następującym porządku: o godz. 18.00 - dzieci z I grupy katechetycznej, o 18.45 - dzieci z grupy II, o 19.30 - dzieci z grupy III i na g. 20.00 - dzieci z grupy IV.
 6. W przyszłą niedzielę, 18 marca o godz. 16.00 w sali nr 11 odbędzie się spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 7. Zwracamy się z prośbą o składanie do koszów ustawionych w kościele produktów żywnościowych oraz środków czystości i higieny przeznaczonych na paczki świąteczne dla najuboższych. Już teraz dziękujemy za chętne dzielenie się z potrzebującymi.
 8. Dla tych, którzy są aktywni i ciągle stawiają sobie nowe wyzwania, lubią przekraczać siebie i szukają Boga, Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej organizuje Ekstremalną Drogę Krzyżową do Trzebnicy. Odbędzie się ona w nocy z 16 na 17 marca. Rozpoczęcie (zależnie od wybranej trasy) o 20.30 w Leśnicy bądź o 21.30 w kościele przy ul. Pilczyckiej. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie edk.org.pl lub rms.salwatorianie.pl
 9. W zakrystii są dostępne tygodniki: "Niedziela" i "Gość Niedzielny". Natomiast w sklepiku parafialnym można nabyć m.in.: wielkanocne świecie CARITAS, czekoladowe baranki oraz świąteczne kartki pocztowe.
 10. Zapraszamy też do kawiarenki parafialnej na domowe wypieki, które tym razem przygotowała wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Dobra Nowina". Dochód z kawiarenki przeznaczony jest na cele charytatywne.
 11. Zachęcamy do przekazywania 1% podatku na remont elewacji kościoła i naszą świetlicę środowiskową. Emeryci i renciści, którzy nie korzystają z żadnych ulg podatkowych, nie mają innych źródeł dochodu i nie rozliczają się razem ze współmałżonkiem, mogą to zrobić w sposób uproszczony w zakrystii kościoła lub w kawiarence. Trzeba znać swój numer PESEL. PIT można rozliczyć również w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia.
 12. Na prośbę Dyrekcji Liceum Ogólnokształcącego nr II im. Piastów Śląskich przy ul. Parkowej 18-26, która posiada również Oddziały Mistrzostwa Sportowego, informujemy, że w sobotę 17 marca odbędzie się Dzień Otwartych Drzwi w szkole. Rozpoczęcie o godz. 9.00. Zapraszamy zainteresowanych.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy owocnego przeżywania kolejnego tygodnia Wielkiego Postu!

Franciszkanie

Zaproszenia

Koncert kolęd

Serdecznie zapraszamy naszych Parafian i wszystkich uczęszczających do naszego kościoła na tradycyjny koncert kolęd z okazji zakończenia okresu kolędowego. Koncert odbędzie się w sobotę 26 stycznia o godz. 19.00. W tym roku wystąpi dla nas ...

Więcej

Parafialne kolędowanie

W niedzielę 20 stycznia zapraszamy wszystkich Parafian na godz. 18.00 do kościoła na wspólne parafialne kolędowanie.  ...

Więcej
Więcej artykułów