Ogłoszenia duszpasterskie - IV Niedziela Wielkiego Postu (Laetare) - 11 marca 2018 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy drugą niedzielę miesiąca. Dziękujemy za wszystkie ofiary przeznaczone na dalszy remont elewacji naszej świątyni. W intencji wszystkich Ofiarodawców i Dobrodziejów sprawowana będzie Msza św. o godz. 13.00. Również dzisiaj - zgodnie z zarządzeniem Kurii Metropolitarnej - przy wyjściach z kościoła będzie prowadzona zbiórka do puszek na odbudowę organów w bazylice św. Elżbiety.
 2. Dziś o godz. 19.00 w kawiarence parafialnej odbędzie się spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Wszystkich zainteresowanych duchowością franciszkańską zapraszamy do dołączenia. 
 3. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych. Na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym zapraszamy w niedziele o godz. 18.00. Natomiast nabożeństwo Drogi Krzyżowej jest odprawiane w piątki: o godz. 11.15 i 17.15 - dla ogółu wiernych, o 16.30 - dla dzieci i o 19.00 - dla młodzieży.
 4. W tym tygodniu odbędą się kolejne katechezy dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej. W poniedziałek na godz. 19.00 do sali nr 11 zapraszamy grupę I a w środę - grupę III. W tym samym czasie spotkania dla rodziców dzieci w kaplicy Porcjunkula (pod kościołem).
 5. W przyszły piątek 23 marca odbędzie się przymiarka strojów komunijnych dla dzieci w sali nr 11 w domu parafialnym. Serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami w następującym porządku: o godz. 18.00 - dzieci z I grupy katechetycznej, o 18.45 - dzieci z grupy II, o 19.30 - dzieci z grupy III i na g. 20.00 - dzieci z grupy IV.
 6. W przyszłą niedzielę, 18 marca o godz. 16.00 w sali nr 11 odbędzie się spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 7. Zwracamy się z prośbą o składanie do koszów ustawionych w kościele produktów żywnościowych oraz środków czystości i higieny przeznaczonych na paczki świąteczne dla najuboższych. Już teraz dziękujemy za chętne dzielenie się z potrzebującymi.
 8. Dla tych, którzy są aktywni i ciągle stawiają sobie nowe wyzwania, lubią przekraczać siebie i szukają Boga, Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej organizuje Ekstremalną Drogę Krzyżową do Trzebnicy. Odbędzie się ona w nocy z 16 na 17 marca. Rozpoczęcie (zależnie od wybranej trasy) o 20.30 w Leśnicy bądź o 21.30 w kościele przy ul. Pilczyckiej. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie edk.org.pl lub rms.salwatorianie.pl
 9. W zakrystii są dostępne tygodniki: "Niedziela" i "Gość Niedzielny". Natomiast w sklepiku parafialnym można nabyć m.in.: wielkanocne świecie CARITAS, czekoladowe baranki oraz świąteczne kartki pocztowe.
 10. Zapraszamy też do kawiarenki parafialnej na domowe wypieki, które tym razem przygotowała wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Dobra Nowina". Dochód z kawiarenki przeznaczony jest na cele charytatywne.
 11. Zachęcamy do przekazywania 1% podatku na remont elewacji kościoła i naszą świetlicę środowiskową. Emeryci i renciści, którzy nie korzystają z żadnych ulg podatkowych, nie mają innych źródeł dochodu i nie rozliczają się razem ze współmałżonkiem, mogą to zrobić w sposób uproszczony w zakrystii kościoła lub w kawiarence. Trzeba znać swój numer PESEL. PIT można rozliczyć również w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia.
 12. Na prośbę Dyrekcji Liceum Ogólnokształcącego nr II im. Piastów Śląskich przy ul. Parkowej 18-26, która posiada również Oddziały Mistrzostwa Sportowego, informujemy, że w sobotę 17 marca odbędzie się Dzień Otwartych Drzwi w szkole. Rozpoczęcie o godz. 9.00. Zapraszamy zainteresowanych.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy owocnego przeżywania kolejnego tygodnia Wielkiego Postu!

Franciszkanie

Zaproszenia

Rekolekcje wielkopostne dla studentów

Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie "Porcjunkula" zaprasza na rekolekcje wielkopostne dla studentów, które w naszym kościele odbędą się w dniach 7-9 kwietnia a poprowadzi je o. Piotr Kantorski z Legnicy. Niedziela, godz. 19 ...

Więcej

Pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej

W dniach od 6 do 8 kwietnia b.r. organizowana jest pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej (do grobu Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca) oraz do Leżajska, Łańcuta, Strachociny, Soliny, Sanoka i Komańczy. Zapisy w zakrystii i w kancelarii para ...

Więcej

Msza i nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Joanny

W ostatni czwartek miesiąca, 28 marca o godz.: 18.00 zapraszamy na Mszę Św. i nabożeństwo z modlitwami przez wstawiennictwo św. Joanny Beretty Molla  o święte powołania do życia w małżeństwie i rodzinie. Zapraszamy szczeg& ...

Więcej

Msza i nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie

Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje je ...

Więcej
Więcej artykułów