Ogłoszenia duszpasterskie - IV Niedziela Wielkiego Postu (Laetare) - 31 marca 2019 r.

  1. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych. Na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym zapraszamy dziś i w kolejne niedziele Wielkiego Postu o godz. 18.00. Natomiast nabożeństwo Drogi Krzyżowej jest odprawiane w piątki: o godz. 11.15 i 17.15 - dla ogółu wiernych, o 16.30 - dla dzieci i o 19.00 - dla młodzieży.
  2. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej - I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek zachęcamy do modlitwy w intencji powołań podczas nabożeństwa po wieczornej Mszy św. I piątek jest okazją do Komunii św. wynagradzającej a - jeśli jest taka potrzeba - również do sakramentalnej spowiedzi. W piątek kancelaria będzie nieczynna. W I sobotę do południa odbędą się odwiedziny chorych a po Mszy św. wieczornej odprawione zostanie Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
  3. W przyszłą niedzielę po nabożeństwie Gorzkich Żali odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.
  4. Również w przyszłą niedzielę, 7 kwietnia Mszą św. o godz. 19.00 rozpoczną się w naszym kościele rekolekcje wielkopostne dla studentów. Potrwają one do wtorku, 9 kwietnia a poprowadzi je o. Piotr Kantorski z Legnicy. Spotkania rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek o godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów i młodzież okołoakademicką. 
  5. Zachęcamy do skorzystania ze sklepiku parafialnego. Można tam kupić m. in. czekoladowe baranki wielkanocne w cenie 5 zł, oraz wielkanocne świece CARITAS (małe w cenie 6 zł, duże – 14 zł). Świece te możemy zabrać z sobą na liturgię Wigilii Paschalnej. Później mogą nam one towarzyszyć w naszych domach przy śniadaniu wielkanocnym a następnie można je zanieść na groby naszych bliskich, by dać wyraz naszej wiary, że zmartwychwstanie Chrystusa jest zapowiedzią naszego zmartwychwstania. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas naszej Archidiecezji. 
  6. Wciąż prosimy o składanie do koszów ustawionych w kościele produktów żywnościowych oraz środków czystości i higieny przeznaczonych na paczki świąteczne dla potrzebujących
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii dostępne są tygodniki: "Niedziela" i "Gość Niedzielny". Przy wyjściu z kościoła można natomiast nabyć kwietniowy numer  miesięcznika „Nowe Życie” poświęcony tematowi spowiedzi. Znajdziemy tam m. in.: teologiczne i prawne podstawy Sakramentu pokuty i pojednania, wywiad z ks. Aleksandrem Radeckim na temat dylematów towarzyszących penitentom i spowiednikom oraz obszerne i pogłębione omówienie warunków dobrej spowiedzi.
  8. Serdecznie zapraszamy naszych Parafian chętnych do pracy w redakcji naszego "Listu nie tylko do Parafian". Zachęcamy do włączenia się w prowadzone, poprzez słowo pisane, dzieła ewangelizacji wśród najbliższych. Ten apel kierujemy zwłaszcza do ludzi młodych, ale nie tylko. Zainteresowanych pracą przy redagowaniu naszego parafialnego pisma prosimy o kontakt z o. Proboszczem.
  9. Pragniemy poinformować, że decyzją o. Prowincjała i jego Rady, nastąpił nowy podział klasztorów patronackich w ramach naszej Prowincji i prowadzonych misji. Do tej pory parafia wrocławska była braterską wspólnotą dla parafii w Bołszowcach na Ukrainie. Od teraz naszą braterską troską obejmujemy klasztor i parafię w Pariacoto w Peru, gdzie zginęli błogosławieni męczennicy: o. Zbigniew Strzałkowski i o. Michał Tomaszek. W czwartek 11 kwietnia o godz. 19.00 w kawiarence odbędzie się spotkanie na temat działalności misyjnej Zakonu i Prowincji, przygotowane przez Grupę Misyjną oraz Miłośników i Krzewicieli Kultury Chrześcijańskiej. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na to spotkanie chętnych Parafian.

Naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrego przeżywania kolejnego tygodnia Wielkiego Postu. 
Niech modlitwa Matki Bożej Łaskawej wyjedna potrzebne na ten czas łaski.

Franciszkanie

Zaproszenia

25. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej

W tym roku świętujemy 25-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej. Z tej okazji bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, Sympatyków i Pielgrzymów na Uroczystą Mszę św. Jubileuszową pod przewodnictwem ks. abp Józefa Ku ...

Więcej
Więcej artykułów