Ogłoszenia duszpasterskie. IV Niedziela Zwykła. 28 stycznia 2018 r.

 1. Dzisiaj o godz. 16.00 odbędzie się w kawiarence parafialnej spotkanie Rycerstwa Niepokalanej. Bardzo prosimy wszystkich Rycerzy o liczny udział, ponieważ będzie to spotkanie wyborcze Zarządu MI na kadencję 2018 - 2022. 

 2. W tym tygodniu przypada ostatni wtorek miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 oraz na nabożeństwo adoracyjne o uzdrowienia.

 3. W I czwartek miesiąca zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 18.00 oraz do adoracji w intencji powołań kapłańskich.

 4. Dnia 2 lutego będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego dawniej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, które zapalamy w czasie burz, trudności życiowych, wspólnej modlitwy oraz przy konających. Tradycyjnie w tym dniu obchodzony jest Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą otaczamy zakonników i zakonnice wypraszając dla nich łaskę umocnienia w powołaniu i wierności Panu Jezusowi. W naszym kościele msze św. sprawowane będą według porządku dnia powszedniego. W związku z Dniem Życia Konsekrowanego przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę do puszek na rzecz klasztorów klauzurowych. Starajmy się także wynagrodzić Sercu Pana Jezusa i skorzystać z sakramentu pojednania z racji I piątku miesiąca.

 5. W I sobotę miesiąca odwiedzimy naszych chorych w domach. Wieczorem, po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się nabożeństwo I soboty miesiąca.

 6. W sobotę, 3 lutego obchodzimy wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. W tym dniu w czasie Mszy św. o godz. 12:00 i 18:00 udzielimy specjalnego błogosławieństwa poświęconymi świecami oraz poświęcimy jabłka.

 7. W przyszłą niedzielę 4 lutego będziemy gościć w naszej parafii o. Bogusława Dąbrowskiego - misjonarza z Ugandy. Jest on autorem książki pt. "Spalić paszport". Książka opowiada w bardzo ciekawy sposób o pracy misyjnej oraz o problemach z jakimi stykają się misjonarze w Afryce. Można będzie także nabyć książkę i w ten sposób przyczynić się do rozwoju naszej najmłodszej misji w Ugandzie. Również w przyszłą niedzielę, po każdej mszy św. bracia i siostry należący do Franciszkańskiego Zakonu Świeckich opowiedzą o sposobie realizowania ideałów św. Franciszka w życiu osób świeckich.

 8. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 odbędzie się w kawiarence projekcja filmu pt. "Don Camillo". Jest to barwna opowieść (komedia) o przygodach Ks. Kamila (Don Camillo) i jego skrytej przyjaźni do burmistrza komunisty. Zapraszamy do radosnego spędzenia popołudnia przy dobrej komedii.

 9. Po raz kolejny w tym roku możemy zwrócić się do Was Drodzy Parafianie i Pielgrzymi do naszego sanktuarium, z serdeczną prośbą o przekazanie 1% swojego podatku na działalność naszej parafii, a konkretnie na remont elewacji kościoła oraz na świetlicę środowiskową. Gorąco prosimy, aby Ci którzy rozliczają się sami z Urzędem Skarbowym zechcieli poprzeć zwłaszcza remont elewacji. W tym celu należy wpisać do formularza numer KRS powołanej przez Franciszkanów Fundacji "Brat Słońce" KRS 0000397954 oraz wskazać cel szczegółowy wpisując do odpowiedniej rubryki „Franciszkanie Wrocław 21”. Chcemy także umożliwić, zwłaszcza osobom starszym, emerytom i rencistom, wypełnianie PIT-u przy naszej parafii. Będą specjalne dyżury w naszej parafii, gdzie osoby kompetentne będą służyły pomocą w wypełnieniu deklaracji podatkowej. 

 10.  

  Przypominamy rodzicom dzieci I-komunijnych, że kolejne spotkania grup katechetycznych odbędą się pod koniec stycznia. Grupa I - dnia 29 stycznia; grupa II i grupa IV - dnia 30 stycznia oraz grupa III - dnia 31 stycznia. Spotkania odbywają się w domu parafialnym o godz. 19.00. Tym razem prosimy również rodziców o uczestnictwo w spotkaniu. W tym samym czasie spotkanie rodziców odbędzie się w kaplicy "Porcjunkula" pod kościołem. Bardzo też prosimy rodziców o uregulowanie opłat związanych z I Komunią św. 
 11. Bardzo dziękujemy dzieciom z grupy misyjnej za przygotowanie scenki Bożonarodzeniowej. Wychodząc z kościoła można będzie złożyć dobrowolną ofiarę na nasze franciszkańskie misje. 

 12.  

  Zapraszamy do naszej parafialnej kawiarenki na domowe wypieki. Dochód z tego dzieła przeznaczamy na cele charytatywne.

 13.  

  W zakrystii do nabycia jest prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.

Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Łaskawej. Dzieciom i młodzieży nowego zapału i sił w rozpoczynającej się nauce.

Franciszkanie.

Zaproszenia

Konferencja przed chrztem

15 grudnia (sobota) o godz. 17:00 w Kaplicy Porcjunkula (pod kościołem) odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych. Przypominamy, że zarówno rodzice, jak i rodzice chrzestni zobowiązani są do ucze ...

Więcej

Msza i nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Joanny

W ostatni czwartek miesiąca, 29 listopada o godz.: 18.00 zapraszamy na Mszę Św. i nabożeństwo z modlitwami przez wstawiennictwo św. Joanny Beretty Molla  o święte powołania do życia w małżeństwie i rodzinie. Zapraszamy szczeg&o ...

Więcej

Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca

W sobotę, 1 grudnia zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie. Jest to nabożeństwo, o którego odprawianie prosił Pan Jezus oraz Matka Boża w czasie objawień w Fatimie. Są one odprawiane w każdą pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz ...

Więcej
Więcej artykułów