Ogłoszenia duszpasterskie - IV Niedziela zwykła - 29.01.2017

 1. Bardzo dziękujemy Dzieciom z Grupy Misyjnej za przygotowanie krótkich jasełek. To podziękowanie składamy także na ręce Rodziców dzieci oraz pani Haliny Sasin. Wam wszystkim drodzy Bracia i Siostry dziękujemy za wsparcie naszych misji dobrowolną ofiarą. Tradycją stało się w naszej parafii, że dzieci z Grupy Misyjnej zawożą zebrane ofiary do Franciszkańskiego Centrum Misyjnego w Krakowie. 
 2. Dzisiaj o godz. 16.00 odbędzie się w kawiarence parafialnej spotkanie opłatkowe Róż Różańcowych.
 3. W najbliższy wtorek, 31 stycznia o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie.
 4. W czwartek, 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. W sposób szczególny modlimy się w tym dniu za osoby konsekrowane. Msze św. w naszym kościele będą odprawiane tak, jak w tygodniu. Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystej Mszy św. o godz. 18.00. W tym dniu przynosimy do kościoła świece. W związku z Dniem Życia Konsekrowanego, na polecenie naszego Ks. Arcybiskupa, dzisiaj przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary na rzecz klasztorów klauzurowych.
 5. W piątek, 3 lutego obchodzimy wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. W tym dniu w czasie Mszy św. o godz. 12:00 i 18:00 udzielimy specjalnego błogosławieństwa poświęconymi świecami oraz poświęcimy jabłka.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Po Mszy św. odbędzie się nabożeństwo powołaniowe. W I piątek zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. W I sobotę odwiedzimy chorych parafian w domach, a po Mszy św. o godz. 18:00 odprawimy kolejne nabożeństwo pierwszosobotnie. Jest to nabożeństwo, o którego odprawianie prosił Pan Jezus oraz Matka Boża w czasie objawień w Fatimie.
 7. W następną niedzielę, 5 lutego, o godz. 14.00 odprawimy Mszę św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Serdecznie zapraszamy dzieci i ich rodziców na to comiesięczne spotkanie.
 8. W zakrystii do nabycia jest prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.
 9. Przypominamy o możliwości odliczenia 1% podatku na wsparcie prac remontowych przy kościele i naszej świetlicy środowiskowej. Informacje na ten temat można uzyskać w kancelarii parafialnej, na naszej stronie internetowej oraz na ulotkach wyłożonych w kościele.
 10. Wczoraj zakończyliśmy w naszej parafii wizytę duszpasterską w rodzinach czyli tzw. kolędę. Bardzo serdecznie dziękujemy naszym Parafianom, którzy zaprosili nas do swoich domów i zechcieli spotkać się z duszpasterzami. Dziękujemy serdecznie za składane ofiary. Ja, ze swej strony, jako proboszcz parafii, bardzo dziękuję moim Współbraciom za trud kolędowania.
 11. Z radością informujemy naszych Parafian, że otrzymaliśmy z Krakowa relikwie św. Siostry Faustyny. Po relikwie udamy się do Krakowa Łagiewnik w sobotę 25 lutego. Wyjazd autokaru nastąpi o godz. 6.00. Powrót w godzinach wieczornych. W Krakowie przewidziana jest Msza św. o godz. 11.00; zwiedzanie klasztoru w Łagiewnikach oraz zwiedzanie Centrum św. Jana Pawła II. Koszt wyjazdu 50 zł. Chętnych prosimy o zapisanie się na listę w zakrystii. Wprowadzenie relikwii św. S. Faustyny nastąpi w niedzielę Miłosierdzia Bożego. Dodajmy do tego, że w Jubileuszowym roku 100-lecia objawień fatimskich otrzymaliśmy również relikwie Dzieci fatimskich Bł. Franciszka i Hiacynty. Wprowadzenie tych relikwii planujemy w dniu 13 maja podczas pierwszego w tym roku Nabożeństwa Fatimskiego.
 12. Z okazji jubileuszu fatimskiego planowana jest pielgrzymka samolotowa do Fatimy w dniach od 20 - 27 września. Koszt tej pielgrzymki wynosi 3500 zł. Do udziału w pielgrzymce można zapisać się w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 13. Zapraszamy do wstąpienia, do naszej kawiarenki parafialnej na domowe ciasto. W dniu dzisiejszym zaprasza duszpasterstwo przedszkolaków.

Wszystkim Wam Drodzy Bracia i Siostry, życzymy obfitości Bożych łask oraz opieki Matki Bożej Łaskawej.

Franciszkanie

Zaproszenia

Msza i nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie

Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje je ...

Więcej

Msza i nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Joanny

W ostatni czwartek miesiąca, 27 kwietnia, o godz.: 18.00 zapraszamy na Mszę Św. i nabożeństwo z modlitwami przez wstawiennictwo św. Joanny Beretty Molla  o święte powołania do życia w małżeństwie i rodzinie. Zapraszamy szczeg&o ...

Więcej

Pielgrzymka do Fatimy

W setną rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie, zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Fatimy. Termin pielgrzymki: 20-27.09.2017 Cena: 3 500 zł. ZAPISY NA PIELGRZYMKĘ W KANCELARII PARAFIALNEJ I ZAKRYSTII ŚWIADCZENIA 7 noclegów w hotelach ...

Więcej
Więcej artykułów

Kalendarz parafialny