Ogłoszenia duszpasterskie - IV Niedziela Zwykła - 3 lutego 2019 r.

 1. Dzisiaj o godz. 17.00 Msza św. w intencji Żywego Różańca a po jej zakończeniu - zmiana tajemnic różańcowych
 2. Od jutra wznowione zostaną prace przy wykonywaniu ogrzewania podłogowego w kościele. W związku z tym Msze św. w tygodniu będą odprawiane w kaplicy Porcjunkula (pod kościołem). Za utrudnienia bardzo serdecznie przepraszamy.
 3. Z serca dziękujemy Parafianom, którzy - w odpowiedzi na nasz apel - w minionym tygodniu włączyli się w sprzątanie dekoracji świątecznych i przygotowanie kościoła do dalszego remontu, szczególnie poprzez przeniesienie kolejnej części ławek. Serdeczne "Bóg zapłać!"
 4. W najbliższy wtorek, 5 lutego obchodzimy wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Z tej okazji tradycyjne poświęcenie soli, chleba i wody po Mszach św. o godz. 12.00 i 18.00. Ponadto o godz. 18.00 - jak w każdy wtorek - Msza św. składkowa i nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Antoniego z Padwy. Zapraszamy do udziału.
 5. Najbliższy czwartek, 7 lutego będzie I czwartkiem miesiąca. Serdecznie zachęcamy do modlitwy w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych; zwłaszcza podczas wieczornej Mszy św. i okolicznościowego nabożeństwa po jej zakończeniu.
 6. W ramach Tygodnia Małżeństwa który we Wrocławiu trwa od 7 do 14 lutego w naszej parafii pod patronatem Poradni Rodzinnej 8 lutego w kawiarence o godz 18.00 rozpocznie się wykład pt "Miłość - jak znaleźć wspólny język" połączony z poczęstunkiem w formie randki. Zapraszamy małżeństwa/pary. Zapisy przez maila: poradniaboromeusz@gmail.com
 7. Przyszła niedziela jest drugą niedziela miesiąca. Ofiary składane na tace będą przeznaczone na dalszy remont kościoła. W intencji dobrodziejów i ofiarodawców będzie odprawiana Msza św. o godz. 13.00.
 8. Przy tej okazji po raz kolejny w tym roku zwracamy się do Was Drodzy Parafianie i Pielgrzymi z serdeczną prośbą o przekazanie 1% swojego podatku na działalność naszej parafii, a konkretnie na termomodernizację kościoła oraz na świetlicę środowiskową. W tym celu przy rozliczeniu z urzędem skarbowym należy wpisać do formularza numer KRS powołanej przez naszą prowincję zakonną Fundacji "Brat Słońce" KRS 0000397954 oraz wskazać cel szczegółowy wpisując do odpowiedniej rubryki „Franciszkanie Wrocław 21”. Chcemy także umożliwić, zwłaszcza osobom starszym, emerytom i rencistom, wypełnianie PIT-u przy naszej parafii. Będą specjalne dyżury w naszej parafii, gdzie osoby kompetentne będą służyły pomocą w wypełnieniu deklaracji podatkowej. Za każde wsparcie składamy serdeczne podziękowania.
 9. Duszpasterstwo angielskojęzyczne przy naszej parafii informuje o przygotowaniu do sakramentu małżeństwa w języku angielskim, które rozpocznie się 9 lutego. Dokładne informacje na plakatach, stronie internetowej parafii oraz duszpasterstwa.
 10. W następny wtorek, 12 lutego o godz. 19.00 w kawiarence parafialnej odbędzie się spotkanie przedstawicieli grup duszpasterskich z o. Prowincjałem w ramach kanonicznej wizytacji klasztoru. Prosimy o obecność.
 11. Wciąż jeszcze w zakrystii i w kancelarii parafialnej można zapisywać się na pielgrzymkę autokarową do Kalwarii Pacławskiej w kwietniu b.r. oraz na samolotową pielgrzymkę do Peru w sierpniu b.r. Szczegóły w gablotach oraz na stronie internetowej Biura Podróży "Panorama". 
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii są do nabycia tygodniki "Niedziela" i "Gość Niedzielny" a przy wyjściu z kościoła dostępny jest lutowy numer miesięcznika „Nowe Życie”, poświęcony tematowi katedry i jej roli w życiu Kościoła.

Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Łaskawej
a dzieciom, młodzieży oraz pracownikom szkolnictwa dobrego odpoczynku w kolejnym tygodniu ferii zimowych.

Franciszkanie

Zaproszenia

Pielgrzymuj do Trzebnicy z "Czarną Trzynastką"!

Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania do grobu św. Jadwigi na uroczystości odpustowe! Rozpoczęcie:Wyruszamy z Katedry Wrocławskiej w sobotę 12 października 2019 r. o godz. 6.00.Zakończenie: Mszą Święta w Trzebnicy o godz. 16.30 przy ołtarzu ...

Więcej
Więcej artykułów