Ogłoszenia duszpasterskie - IX Niedziela Zwykła - 3 czerwca 2018 r.

 1. Dzisiaj pod hasłem "Dziękujemy za niepodległość" obchodzimy w Kościele w Polsce XI Święto Dziękczynienia. Z tej okazji - zgodnie z decyzją Episkopatu - przy wyjściach z kościoła prowadzona jest zbiórka ofiar na budowę Świątyni Opatrzności Bożej jako wotum wdzięczności Bogu naszego Narodu.
 2. Również dzisiaj o godz. 13.00 w naszej świątyni swoją Mszę św. prymicyjną będzie sprawował nasz parafianin - o. Piotr Kantorski, który wczoraj z rąk o. bpa Edwarda Kawy przyjął w Krakowie święcenia kapłańskie. Wcześniej o godz. 12.30 będzie miało miejsce błogosławieństwo w domu rodzinnym i procesja do kościoła oraz powitania parafian. Zapraszamy wszystkich parafian do włączenia się w to dziękczynienie za powołanie kapłańskie i zakonne naszego neoprezbitera. Po liturgii sprawowanej w intencji wszystkich parafian, rodziny i przyjaciół o. Piotr udzieli każdemu uroczystego błogosławieństwa będącego przywilejem papieskim nadanym wszystkim nowo wyświęconym kapłanom. 
 3. Serdecznie zachęcamy do udziału nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: w niedzielę - o godz. 18.00 a od poniedziałku do soboty o godz. 17.30 oraz po Mszy św. o 12.00. Z racji trwającej oktawy Bożego Ciała do czwartku w ramach popołudniowego nabożeństwa odbywa się procesja eucharystyczna. Gorąco zachęcamy wszystkich parafian do udziału. 
 4. Najbliższy czwartek jest I czwartkiem miesiąca. Zachęcamy do modlitwy w intencji powołań w czasie wieczornego nabożeństwa i Mszy św. Z racji zakończenia oktawy Bożego Ciała po wieczornym nabożeństwie odbędzie się poświęcenie wianków i ziół oraz błogosławieństwo dzieci
 5. W najbliższy piątek, 8 czerwca przypada w liturgii Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tej racji nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. odprawiane są jak w dzień powszedni a kancelaria parafialna będzie nieczynna. Podczas nabożeństwa o godz. 17.30 będzie miał miejsce Akt Wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, za który w tym dniu można zyskać odpust zupełny a także procesja eucharystyczna. 
 6. W sobotę, 9 czerwca odbędzie się w naszym Sanktuarium Dzień Skupienia dla narzeczonych z naszej Archidiecezji. Rozpoczęcie o godz. 14:.00 w kościele. 
 7. Również w sobotę, 9 czerwca zapraszamy na Mszę św. wieczorną i nabożeństwo przez wstawiennictwo błogosławionych Męczenników z Pariacoto. Prośby i podziękowania można składać do wystawionej w tym celu skarbony lub zapisywać w księdze. 
 8. Przyszłą niedziela jest drugą niedzielą miesiąca. Ofiary zbierane na tace będą przeznaczone na dalszy remont kościoła. W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów będzie sprawowana Msza św. o godz. 13.00. 
 9. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na spotkanie z s. Bertą Hernandez - peruwiańską zakonnicą, świadkiem męczeństwa Bł. o. Zbigniewa i bł. o. Michała. Spotkanie z s. Bertą odbędzie się w poniedziałek 11 czerwca podczas Mszy św. o godz. 18.00.
 10. W niedzielę, 17 czerwca odbywać się będzie w naszej parafii piknik misyjny. Po Mszy św. o godz. 10.00 zapraszamy do ogrodu klasztornego do wspólnej zabawy, która potrwa do godz. 16.00.  Serdecznie zachęcamy do udziału całe rodziny z dziećmi. Dzieci mogą przebrać się w rozmaite stroje: indiańskie, afrykańskie itp. Będą też liczne konkursy z nagrodami. Zapraszamy.
 11. Wraz z Pasterzem naszej Archidiecezji - ks. abpem Józefem Kupnym zapraszamy i zachęcamy do wzięcia udziału w 38. Pieszej Pielgrzymce Wrocławskiej na Jasną Górę, która w tym roku wpisuje się w wielki nurt modlitwy dziękczynnej za odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 r. Pielgrzymka wyruszy tradycyjnie 2 sierpnia o 6.00 rano z wrocławskiej katedry, by po ośmiu dniach wspólnej wędrówki połączonej ze śpiewem i rozważaniem Słowa Bożego, dotrzeć przed tron Królowej Polski. Zachęcamy do pielgrzymowania w grupie 13, im. błogosławionych ojców Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom życzymy w nowym tygodniu mocy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

Franciszkanie

Zaproszenia

Rekolekcje wielkopostne dla studentów

Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie "Porcjunkula" zaprasza na rekolekcje wielkopostne dla studentów, które w naszym kościele odbędą się w dniach 7-9 kwietnia a poprowadzi je o. Piotr Kantorski z Legnicy. Niedziela, godz. 19 ...

Więcej

Pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej

W dniach od 6 do 8 kwietnia b.r. organizowana jest pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej (do grobu Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca) oraz do Leżajska, Łańcuta, Strachociny, Soliny, Sanoka i Komańczy. Zapisy w zakrystii i w kancelarii para ...

Więcej

Msza i nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Joanny

W ostatni czwartek miesiąca, 28 marca o godz.: 18.00 zapraszamy na Mszę Św. i nabożeństwo z modlitwami przez wstawiennictwo św. Joanny Beretty Molla  o święte powołania do życia w małżeństwie i rodzinie. Zapraszamy szczeg& ...

Więcej

Msza i nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie

Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje je ...

Więcej
Więcej artykułów