Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Palmowa - 25 marca 2018 r.

 1. Dzisiejsza niedziela Męki Pańskiej rozpoczyna w Kościele obchód Wielkiego Tygodnia. Po Mszach św. przy wyjściach z kościoła prowadzona jest zbiórka ofiar na nowe ogrzewanie.
 2. Zapraszamy na godz. 18:00 na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
 3. W Wielkim Tygodniu spowiadamy w następującym porządku: w poniedziałek i środę w godz.: 6:30-8:30, 11:30-12:45 oraz 17:30-18:45; we wtorek w godz. 6:30-8:30, 11:30-12:45 oraz 18:00-24:00 (w ramach akcji "Noc Konfesjonałów"). W Wielki Czwartek i w Wielki Piątek spowiadamy od 6:30 do 9:00 oraz od 16:30 do 17:45. W Wielką Sobotę nie spowiadamy. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnie godziny Wielkiego Tygodnia.
 4. Triduum Paschalne rozpoczynamy Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18:00. Po przeniesieniu Najświętszego Sakramentu do "Ciemnicy" adoracja do godz. 22:00. W Wielki Piątek od godz. 6:30 rano adoracja Najświętszego Sakramentu w "Ciemnicy". Zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej o godz. 15:00 oraz wokół kościoła o godz. 22:00 (prosimy przynieść świece). Nabożeństwo Męki Pańskiej z adoracją Krzyża rozpoczniemy o godz. 18:00. Po Nabożeństwie Męki Pańskiej adoracja w Bożym Grobie do godz. 23:00. W Wielką Sobotę od godz. 6:30 adoracja przy Bożym Grobie. Poświęcenie pokarmów od godz. 10:00 do 16:00. Poświęcając pokarmy możemy również pozostawić skarbonki z tzw. "jałmużną wielkopostną". Od godz. 16:00 do 19:00 kościół będzie zamknięty na czas sprzątania. Wigilię Paschalną rozpoczniemy tradycyjnie o godz. 21:30 poświęceniem ognia przed kościołem. Na liturgię Wigilii Paschalnej prosimy przynieść świece. Liturgię zakończymy procesją rezurekcyjną wokół kościoła. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę zapraszamy do wspólnej modlitwy Jutrznią i Godziną Czytań o godz. 8.00. We wszystkie dni Triduum Paschalnego możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W Wielki Czwartek za udział w przeniesieniu Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i śpiewanie hymnu „Sław języku Tajemnicę”. W Wielki Piątek za udział w Drodze Krzyżowej, wielkopiątkowej adoracji Krzyża oraz śpiewanie Gorzkich Żali. W Wielką Sobotę za odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w czasie liturgii Wigilii Paschalnej.
 5. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego oraz w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym.
 6. Od Wielkiego Piątku do soboty przed Świętem Miłosierdzia Bożego zapraszamy na nowennę ku czci Bożego Miłosierdzia. Modlitwy nowennowe będziemy odprawiać pół godziny przed liturgią Wielkiego Piątku i Wigilii Paschalnej oraz w Uroczystość Zmartwychwstania i w Poniedziałek Wielkanocny o 12.30, w pozostałe dni o godz. 17.30.
 7. Zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się tydzień po świętach, w niedzielę 8 kwietnia.
 8. Do wystawionych w kościele koszów wciąż można składać produkty żywnościowe oraz środki czystości. Posłużą one do przygotowania paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących rodzin w naszej parafii. Prosimy też o zgłaszanie adresów rodzin ze swojego sąsiedztwa, które potrzebowałyby takiej pomocy.
 9. W naszym sklepiku parafialnym do nabycia są świece wielkanocne Caritas (duże w cenie 14 zł, małe po 6 zł). Świece te możemy zabrać z sobą na liturgię Wigilii Paschalnej. Później mogą nam one towarzyszyć w naszych domach przy śniadaniu wielkanocnym a następnie można je zanieść na groby naszych bliskich, by dać wyraz naszej wiary, że zmartwychwstanie Chrystusa jest zapowiedzią naszego zmartwychwstania. Są także baranki wielkanocne z białej czekolady. Do nabycia są także kartki wielkanocne z motywami naszego kościoła. 
 10. W zakrystii do nabycia jest prasa katolicka: "Niedziela" i "Gość Niedzielny". A przy wyjściach z kościoła dostępny jest świąteczny numer "Listu nie tylko do Parafian". Polecamy refleksje z okazji pięciolecia pontyfikatu papieża Franciszka a także teksty dotyczące Triduum Paschalnego i Wielkanocy - szczególnie przydatny będzie plan liturgii w Wielkim Tygodniu oraz tegoroczne godziny spowiedzi w naszym kościele. 
 11. Zapraszamy też do naszej parafialnej kawiarenki na domowe wypieki.

Mamy ogromną nadzieję, że najważniejsze obchody liturgiczne w ciągu roku czyli Święte Triduum Paschalne będziemy obchodzić wspólnie z Wami. Zapraszamy Was gorąco do udziału w liturgii tych dni i życzymy głębokiego i owocnego przeżycia tego świętego czasu. 

Franciszkanie

Zaproszenia

Pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej

W dniach od 6 do 8 kwietnia b.r. organizowana jest pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej (do grobu Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca) oraz do Leżajska, Łańcuta, Strachociny, Soliny, Sanoka i Komańczy. Zapisy w zakrystii i w kancelarii para ...

Więcej

Przygotowanie do małżeństwa w języku angielskim

W sobotę 9 lutego rozpocznie się przygotowanie do sakramentu małżeństwa dla obcokrajowców w ramach duszpasterstwa angielskojęzycznego w naszej parafii​. Sesje będą odbywały się w soboty - 9, 16, 23 lutego, 2, 9, 16 marca w godzinach 10.00 ...

Więcej

18. edycja ALPHA we Wrocławiu! Przyjdź i spróbuj!

Już dziś zapraszamy Cię na 18. edycję kursu Alpha w naszej parafii! Startujemy we wtorek 26 lutego 2019 r. o godz. 18.30. Miejsce – kawiarenka parafialna w domu katechetycznym, wejście od ulicy Oficerskiej. Wyślij swo ...

Więcej

Konferencja przed chrztem

16 lutego (sobota) o godz. 17:00 w Kaplicy Porcjunkula (pod kościołem) odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych. Przypominamy, że zarówno rodzice, jak i rodzice chrzestni zobowiązani są do ...

Więcej
Więcej artykułów