Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Palmowa Męki Pańskiej - 14 kwietnia 2019 r.

  1. Dzisiejsza Niedziela Męki Pańskiej rozpoczyna obchód Wielkiego Tygodnia. W liturgii Kościoła będziemy rozważać najważniejsze tajemnice naszej wiary: Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Pana Jezusa. Zapraszamy serdecznie wszystkich Parafian i Gości do przeżywania razem z nami tych wydarzeń paschalnych.
  2. W dzisiejszą niedzielę (II niedzielę miesiąca) bardzo dziękujemy wszystkim za składane na tacę ofiary, które przeznaczamy na termomodernizację kościoła. Ogrzewanie podłogowe już funkcjonuje. Zaraz po Świętach przystąpimy do układania granitowych płyt na posadzce. Bóg zapłać za każdy grosz i za każde wsparcie. Za ofiarodawców modlimy się podczas Mszy św o godz. 13.00.
  3. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi przedświątecznej. W Wielkim Tygodniu spowiadamy od godz. 6.30 do 8.30 oraz od 11.45 do 13.00 i po południu od 17.30 do 19.00. Przypominamy, że w naszym kościele odbędzie się tzw. "noc konfesjonałów". Rozpocznie się ona we wtorek 16 kwietnia od godz. 17.30 i trwać będzie do północy. Kapłani będą czekać na Was w konfesjonale. Zachęcamy do skorzystania z tej "nocnej" okazji do spowiedzi. Spowiadać będziemy również w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek od godz. 6.30 do 9.00 oraz od 16.30 do 17.45. W Wielką Sobotę spowiedzi nie będzie.
  4. W Wielki Czwartek rozpoczniemy obchody Świętego Triduum Paschalnego. O godz. 10.00 odbędzie się w Archikatedrze wrocławskiej uroczysta Msza św. Krzyżma, podczas której Ks. Arcybiskup poświęci oleje. My zapraszamy naszych Parafian na Mszę św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy św. nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy. Będzie możliwość adoracji Pana Jezusa do godz. 22.00. W Wielki Piątek od godz. 6:30 rano adoracja Najświętszego Sakramentu w "Ciemnicy". Zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej o godz. 15.00 oraz wokół kościoła o godz. 22.00 (prosimy przynieść świece). Nabożeństwo Męki Pańskiej z adoracją Krzyża rozpoczniemy o godz. 18:00. Po Nabożeństwie Męki Pańskiej adoracja w Bożym Grobie do godz. 23:00. W Wielką Sobotę od godz. 6:30 adoracja przy Bożym Grobie. Poświęcenie pokarmów od godz. 10.00 do 16.00. Poświęcając pokarmy możemy również pozostawić skarbonki z tzw. "jałmużną wielkopostną". Od godz. 16:00 do 19:00 kościół będzie zamknięty na czas sprzątania. Wigilię Paschalną rozpoczniemy tradycyjnie o godz. 21.30 poświęceniem ognia przed kościołem. Na liturgię Wigilii Paschalnej prosimy przynieść świece. Liturgię zakończymy procesją rezurekcyjną wokół kościoła. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę zapraszamy do wspólnej modlitwy Jutrznią i Godziną Czytań o godz. 8.00. We wszystkie dni Triduum Paschalnego możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W Wielki Czwartek za udział w przeniesieniu Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i śpiewanie hymnu „Sław języku Tajemnicę”. W Wielki Piątek za udział w Drodze Krzyżowej, wielkopiątkowej adoracji Krzyża oraz śpiewanie Gorzkich Żali. W Wielką Sobotę za odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w czasie liturgii Wigilii Paschalnej.
  5. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego oraz w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym.
  6. Od Wielkiego Piątku do soboty przed Świętem Miłosierdzia Bożego zapraszamy na nowennę ku czci Bożego Miłosierdzia. Modlitwy nowennowe będziemy odprawiać pół godziny przed liturgią Wielkiego Piątku i Wigilii Paschalnej oraz w Uroczystość Zmartwychwstania i w Poniedziałek Wielkanocny o 12.30, w pozostałe dni o godz. 17.30.
  7. Do wystawionych w kościele koszów wciąż można składać produkty żywnościowe oraz środki czystości. Posłużą one do przygotowania paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących rodzin w naszej parafii. 
  8. W naszym sklepiku parafialnym do nabycia są świece wielkanocne Caritas. Świece te możemy zabrać z sobą na liturgię Wigilii Paschalnej. Później mogą nam one towarzyszyć w naszych domach przy śniadaniu wielkanocnym a następnie można je zanieść na groby naszych bliskich, by dać wyraz naszej wiary, że zmartwychwstanie Chrystusa jest zapowiedzią naszego zmartwychwstania. Do nabycia są także kartki wielkanocne z motywami naszego kościoła. 
  9. W zakrystii do nabycia jest prasa katolicka: "Niedziela" i "Gość Niedzielny"
  10. Zachęcamy do pogłębienia wiary podczas organizowanych pielgrzymek. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na pielgrzymkę do Krakowa, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Częstochowy w dniach od 1-3 maja. Szczegóły na plakatach. Zapraszamy także na pielgrzymkę samolotową do Ziemi Świętej w dniach od 7 - 14 lipca b.r.. Informacje na plakatach a zapisy w kancelarii lub w Biurze Podróży "Panorama".

Życzymy naszym Parafianom i Pielgrzymom do sanktuarium owocnego przeżycia Wielkiego Tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Łaskawej

Franciszkanie

Zaproszenia

25. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej

W tym roku świętujemy 25-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej. Z tej okazji bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, Sympatyków i Pielgrzymów na Uroczystą Mszę św. Jubileuszową pod przewodnictwem ks. abp Józefa Ku ...

Więcej
Więcej artykułów