Ogłoszenia duszpasterskie - Święto Chrztu Pańskiego - 13 stycznia 2019 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Święto Chrztu Pańskiego. Ta niedziela kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. W Polsce jednak można tradycyjnie śpiewać kolędy do 2 lutego czyli do Święta Ofiarowania Pańskiego.
 2. Dziś także druga niedziela miesiąca. Z serca dziękujemy za wszystkie ofiary na dalsze prace remontowe.
 3. Serdecznie zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszego zespołu wokalnego "Borromeo" pod dyrekcją pani Irminy Zakowicz, naszej organistki. Koncert odbędzie się dzisiaj o godz. 18.00.
 4. Od piątku 18 stycznia (czyli od święta Nawrócenia Św. Pawła Apostoła) do 25 stycznia będziemy obchodzić Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Kto w ciągu tego tygodnia uczyni cokolwiek dla jedności Kościoła (pomodli się, podejmie post) i weźmie udział w liturgii zakończenia tygodnia, może uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 5. W najbliższym tygodniu odwiedzimy "po kolędzie" naszych Parafian w następującym porządku: w poniedziałek 14 stycznia - ul. Wróbla; we wtorek 15 stycznia - ul. Pretficza; we środę 16 stycznia - ul. Powstańców Śl. i Pl. Powstańców Śl.; w czwartek 17 stycznia - ul. Oksywska, Sokola, Przelot, Saperów i Żurawia; w piątek 18 stycznia - ul. Gajowicka (nry parzyste 64-88); w sobotę 19 stycznia - ul. Gajowicka (nry parzyste 90-200). W dni powszednie kolędę rozpoczynamy od godz. 16.30 a w soboty od godz. 15.00. Ponawiamy prośbę do nowych parafian i mieszkańców Sky Tower, by w zakrystii lub kancelarii parafialnej zgłaszali chęć przyjęcia kapłana w swoim domu.
 6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 13.00 będzie udzielany sakrament chrztu świętego. Obowiązkowa katecheza przedchrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych w sobotę o 17.00 w kaplicy pod kościołem.
 7. W następną niedzielę 20 stycznia zapraszamy wszystkich Parafian na wspólne parafialne kolędowanie. Urządzimy je w kościele o godz. 18.00. Więcej informacji na plakatach umieszczonych w gablotach.
 8. W dniach od 6 do 8 kwietnia b.r. organizowana jest pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej (do grobu Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca) oraz do Leżajska, Łańcuta, Soliny, Sanoka i Komańczy. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Koszt pielgrzymki wynosi 550 zł.
 9. Planowana jest także pielgrzymka do Peru do grobu Bł. Męczenników o. Zbigniewa i o. Michała w dniach od 17 do 29 sierpnia b.r. Zapisy również w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Szczegóły i program pielgrzymki są na plakatach w gablotach przy kościele.
 10. Zachęcamy dzieci ze szkoły podstawowej do udziału w zajęciach w naszym Centrum Rozwoju i Edukacji Dzieci i Młodzieży, które znajduje się w domu parafialnym. Zajęcia odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku od godz. 14.00 do 18.00. Zachęcamy rodziców do zapisania dzieci do udziału w zajęciach.
 11. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy naszych Parafian i wszystkich uczęszczających do naszego kościoła na tradycyjny koncert kolęd z okazji zakończenia okresu kolędowego. Koncert odbędzie się w sobotę 26 stycznia o godz. 19.00. W tym roku wystąpi dla nas Dama Polskiej Estrady Pani Irena Santor z towarzyszącym jej zespołem. Zapraszamy.
 12. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: "Niedziela" i "Gość Niedzielny".

Życzymy wszystkim dobrego, niedzielnego odpoczynku, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Łaskawej.

Franciszkanie

Zaproszenia

25. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej

W tym roku świętujemy 25-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej. Z tej okazji bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, Sympatyków i Pielgrzymów na Uroczystą Mszę św. Jubileuszową pod przewodnictwem ks. abp Józefa Ku ...

Więcej

5-lecie chóru "Borromeo"

W tym roku nasz parafialny chór "Borromeo" pod kierownictwem p. Irminy Zakowicz przeżywa 5-lecie swojego istnienia. Z tej okazji zapraszamy do kościoła na okazjonalny koncert pieśni maryjnych w piątek, 6 września 2019 r. o godz. 19.00. ...

Więcej

Biały Dunajec z FDA Porcjunkula

Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie „PORCJUNKULA” zaprasza wszystkich studentów a zwłaszcza tegorocznych maturzystów na Obóz Adaptacyjny Duszpasterstw Akademickich w Białym Dunajcu koło Zako ...

Więcej
Więcej artykułów