Ogłoszenia duszpasterskie. Święto Przemienienia Pańskiego. 06.08.2017r.

  1. Przeżywamy Święto Przemienienia Pańskiego. W naszej parafii dzisiejsza niedziela jest dniem misyjnym. Gościmy o. Dariusza Gaczyńskiego z sekretariatu misyjnego w Krakowie. Dziękujemy o. Dariuszowi za przybliżenie nam sytuacji na misjach franciszkańskich. Dzisiaj wychodząc z kościoła można wesprzeć działalność misjonarzy franciszkańskich poprzez dobrowolną ofiarę do puszki. Za wsparcie naszych misjonarzy serdecznie dziękujemy: Bóg zapłać.

  2. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się po sumie o godz. 13.00.

  3. W środę 9 sierpnia przypada 26. rocznica męczeństwa Bł. o. Zbigniewa Strzałkowskiego i Bł. o. Michała Tomaszka. Serdecznie zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 18.00 oraz na nabożeństwo przez wstawiennictwo Błogosławionych Męczenników.

  4. Zachęcamy do wyjazdu do Częstochowy w czwartek 10 sierpnia, aby razem z naszymi pielgrzymami wejść przed tron Królowej Polski. Zapisy i szczegóły dotyczące wyjazdu - w zakrystii.

  5. Wspólnota Krwi Chrystusa zachęca do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartek o godz. 17.00.

  6. Od soboty do niedzieli 13 sierpnia trwa nowenna ku czci św. o. Maksymiliana Kolbego. Modlitwy nowennowe odprawiamy podczas Mszy św. o godz. 12.00. Do udziału w nowennie zachęca Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej.

  7. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza również na pielgrzymkę do obozu w Auschwitz oraz do Harmęż z okazji Święta Św. Maksymiliana Kolbego. Pielgrzymka odbędzie się w poniedziałek 14 sierpnia. Zapisy i szczegóły wyjazdu w zakrystii.

  8. W następną niedzielę 13 sierpnia odprawimy kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Będziemy modlić się szczególnie w intencji Ojczyzny. Nabożeństwo uświetni udział muzyków Wojska Polskiego. Na sierpniowe nabożeństwo przybędzie do nas wizerunek Matki Bożej Bolesnej zwanej "Smętną Dobrodziejką Krakowa". Nabożeństwo poprowadzi o. Piotr Bielenin - gwardian klasztoru Franciszkanów w Krakowie. Nabożeństwo rozpoczniemy modlitwą różańcową o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału.

  9. Również w przyszłą niedzielę, będzie to druga niedziela miesiąca, ofiary przeznaczamy na dalszy remont elewacji kościoła.

  10. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: "Niedziela" i "Gość Niedzielny".

 Naszym Parafianom, Gościom i Pielgrzymom przybywającym  do naszego sanktuarium życzymy udanego wypoczynku

oraz Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Łaskawej.

Franciszkanie

Zaproszenia

Kurs "Abba, Ojcze!"

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Dobra Nowina” zaprasza w dniach 2-4 marca na kurs nowej ewangelizacji „Abba, Ojcze!”. Kurs ma na celu wprowadzić nas w bliską relację z Bogiem Ojcem na podstawie lectio divina do Modlit ...

Więcej

Rekolekcje wielkopostne dla studentów

Już w II Niedzielę Wielkiego Postu (25 lutego br.) Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie "PORCJUNKULA" rozpoczyna rekolekcje dla studentów, które w kościele na Kruczej poprowadzi o. Augustyn Feliszek - franciszkanin z Karłowic ...

Więcej

16 edycja ALPHA we Wrocławiu! Przyjdź i spróbuj!

Już dziś zapraszamy Cię na 16 edycję kursu Alpha w naszej parafii! Startujemy we wtorek 20 lutego 2018 r. o godz. 18.30. Miejsce – kawiarenka parafialna w domu katechetycznym, wejście od ulicy Oficerskiej. Wyślij swoje zgł ...

Więcej

Konferencja przed chrztem

17 lutego (sobota) o godz. 17:00 w Kaplicy Porcjunkula (pod kościołem) odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych. Przypominamy, że zarówno rodzice, jak i rodzice chrzestni zobowiązani są do uczes ...

Więcej
Więcej artykułów