Ogłoszenia duszpasterskie. Święto Przemienienia Pańskiego. 06.08.2017r.

  1. Przeżywamy Święto Przemienienia Pańskiego. W naszej parafii dzisiejsza niedziela jest dniem misyjnym. Gościmy o. Dariusza Gaczyńskiego z sekretariatu misyjnego w Krakowie. Dziękujemy o. Dariuszowi za przybliżenie nam sytuacji na misjach franciszkańskich. Dzisiaj wychodząc z kościoła można wesprzeć działalność misjonarzy franciszkańskich poprzez dobrowolną ofiarę do puszki. Za wsparcie naszych misjonarzy serdecznie dziękujemy: Bóg zapłać.

  2. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się po sumie o godz. 13.00.

  3. W środę 9 sierpnia przypada 26. rocznica męczeństwa Bł. o. Zbigniewa Strzałkowskiego i Bł. o. Michała Tomaszka. Serdecznie zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 18.00 oraz na nabożeństwo przez wstawiennictwo Błogosławionych Męczenników.

  4. Zachęcamy do wyjazdu do Częstochowy w czwartek 10 sierpnia, aby razem z naszymi pielgrzymami wejść przed tron Królowej Polski. Zapisy i szczegóły dotyczące wyjazdu - w zakrystii.

  5. Wspólnota Krwi Chrystusa zachęca do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartek o godz. 17.00.

  6. Od soboty do niedzieli 13 sierpnia trwa nowenna ku czci św. o. Maksymiliana Kolbego. Modlitwy nowennowe odprawiamy podczas Mszy św. o godz. 12.00. Do udziału w nowennie zachęca Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej.

  7. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza również na pielgrzymkę do obozu w Auschwitz oraz do Harmęż z okazji Święta Św. Maksymiliana Kolbego. Pielgrzymka odbędzie się w poniedziałek 14 sierpnia. Zapisy i szczegóły wyjazdu w zakrystii.

  8. W następną niedzielę 13 sierpnia odprawimy kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Będziemy modlić się szczególnie w intencji Ojczyzny. Nabożeństwo uświetni udział muzyków Wojska Polskiego. Na sierpniowe nabożeństwo przybędzie do nas wizerunek Matki Bożej Bolesnej zwanej "Smętną Dobrodziejką Krakowa". Nabożeństwo poprowadzi o. Piotr Bielenin - gwardian klasztoru Franciszkanów w Krakowie. Nabożeństwo rozpoczniemy modlitwą różańcową o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału.

  9. Również w przyszłą niedzielę, będzie to druga niedziela miesiąca, ofiary przeznaczamy na dalszy remont elewacji kościoła.

  10. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: "Niedziela" i "Gość Niedzielny".

 Naszym Parafianom, Gościom i Pielgrzymom przybywającym  do naszego sanktuarium życzymy udanego wypoczynku

oraz Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Łaskawej.

Franciszkanie

Zaproszenia

Biały Dunajec z FDA Porcjunkula

Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie „PORCJUNKULA” zaprasza wszystkich studentów a zwłaszcza tegorocznych maturzystów na Obóz Adaptacyjny Duszpasterstw Akademickich w Białym Dunajcu koło Zako ...

Więcej

Pielgrzymuj na Jasną Górę z "Czarną 13"

Tegoroczna Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę przebiegać będzie pod hasłem "VENI!", podejmując rozważania dotyczące Osoby Ducha Świętego, Jego darów i owoców. Do tego programu duszpasterskiego dodane będą tematy związane ...

Więcej

Franciszkańskie Spotkanie Młodych

31 Franciszkańskie Spotkanie Młodych TCHNIENIE 22 - 28 lipca 2018 r. - Kalwaria Pacławska Ruach - Boskie Tchnienie, zostało udzielone człowiekowi przez Stwórcę w momencie stworzenia. Ten życiodajny oddech, powiew stwórczej mocy Boga, ...

Więcej

Nabożeństwo Fatimskie

W piątek, 13 lipca zapraszamy na godz. 17.30 na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je modlitwą różańcową, następnie zostanie odprawiona Msza święta z okolicznościowym kazaniem, a po niej wyruszy procesja światła z figurą Matki Bo ...

Więcej
Więcej artykułów