Ogłoszenia duszpasterskie. Święto Przemienienia Pańskiego. 06.08.2017r.

  1. Przeżywamy Święto Przemienienia Pańskiego. W naszej parafii dzisiejsza niedziela jest dniem misyjnym. Gościmy o. Dariusza Gaczyńskiego z sekretariatu misyjnego w Krakowie. Dziękujemy o. Dariuszowi za przybliżenie nam sytuacji na misjach franciszkańskich. Dzisiaj wychodząc z kościoła można wesprzeć działalność misjonarzy franciszkańskich poprzez dobrowolną ofiarę do puszki. Za wsparcie naszych misjonarzy serdecznie dziękujemy: Bóg zapłać.

  2. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się po sumie o godz. 13.00.

  3. W środę 9 sierpnia przypada 26. rocznica męczeństwa Bł. o. Zbigniewa Strzałkowskiego i Bł. o. Michała Tomaszka. Serdecznie zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 18.00 oraz na nabożeństwo przez wstawiennictwo Błogosławionych Męczenników.

  4. Zachęcamy do wyjazdu do Częstochowy w czwartek 10 sierpnia, aby razem z naszymi pielgrzymami wejść przed tron Królowej Polski. Zapisy i szczegóły dotyczące wyjazdu - w zakrystii.

  5. Wspólnota Krwi Chrystusa zachęca do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartek o godz. 17.00.

  6. Od soboty do niedzieli 13 sierpnia trwa nowenna ku czci św. o. Maksymiliana Kolbego. Modlitwy nowennowe odprawiamy podczas Mszy św. o godz. 12.00. Do udziału w nowennie zachęca Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej.

  7. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza również na pielgrzymkę do obozu w Auschwitz oraz do Harmęż z okazji Święta Św. Maksymiliana Kolbego. Pielgrzymka odbędzie się w poniedziałek 14 sierpnia. Zapisy i szczegóły wyjazdu w zakrystii.

  8. W następną niedzielę 13 sierpnia odprawimy kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Będziemy modlić się szczególnie w intencji Ojczyzny. Nabożeństwo uświetni udział muzyków Wojska Polskiego. Na sierpniowe nabożeństwo przybędzie do nas wizerunek Matki Bożej Bolesnej zwanej "Smętną Dobrodziejką Krakowa". Nabożeństwo poprowadzi o. Piotr Bielenin - gwardian klasztoru Franciszkanów w Krakowie. Nabożeństwo rozpoczniemy modlitwą różańcową o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału.

  9. Również w przyszłą niedzielę, będzie to druga niedziela miesiąca, ofiary przeznaczamy na dalszy remont elewacji kościoła.

  10. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: "Niedziela" i "Gość Niedzielny".

 Naszym Parafianom, Gościom i Pielgrzymom przybywającym  do naszego sanktuarium życzymy udanego wypoczynku

oraz Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Łaskawej.

Franciszkanie

Zaproszenia

Seminarium Odnowy Wiary 2017

Wspólnota Dobra Nowina zaprasza do uczestnictwa w Seminarium Odnowy Wiary. Są to rekolekcje ewangelizacyjne obejmujące siedem środowych spotkań. Każde spotkanie to konferencja, wspólna modlitwa, grupy dzielenia. W czasie trwan ...

Więcej
Więcej artykułów