Ogłoszenia duszpasterskie - Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa - 30 grudnia 2018 r.

  1. Dzisiaj przeżywamy Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to szczególna okazja do modlitwy o świętość życia naszych rodzin. Małżeństwa sakramentalne naszej parafii zapraszamy na Mszę św. o godz. 13.00, podczas której nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i okolicznościowe błogosławieństwo.
  2. Jutro w poniedziałek 31 grudnia przypada ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na godz. 18.00 na okolicznościową Mszę św. a po niej na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Kancelaria parafialna będzie w tym dniu nieczynna.
  3. Nowy Rok rozpoczniemy Mszą św. o północy. W pierwszym dniu nowego roku kalendarzowego obchodzimy w Kościele Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym.
  4. Od 2 stycznia wznawiamy wizytę duszpasterską w rodzinach (tzw. kolędę). W środę 2 stycznia odwiedzimy mieszkańców ul Hallera (nry nieparzyste). W czwartek 3 stycznia - ul. Hallera nry parzyste, oraz ul. Wolbromska, Modlińska i Jastrzębia. W piątek 4 stycznia - ul. Zaporoska nry parzyste 40-70. W sobotę 5 stycznia - ul. Zaporoska nry nieparzyste od 35-87 i parzyste od 24-38. W soboty odwiedziny rozpoczynamy o 15.00 a w pozostałe dni o 16.30.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na wieczorną Mszę św. a po niej na adorację w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W I piątek zachęcamy do komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa a jeśli jest taka potrzeba - również do skorzystania z sakramentu pojednania. Przypominamy, że w tym dniu kancelaria parafialna jest nieczynna. W I sobotę odwiedzimy chorych w domach a wieczorem zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
  6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. W tym dniu odbywa się tradycyjne błogosławieństwo kadzidła, kredy i wody.
  7. Rodzice 16 letniego Michała zwracają się z prośbą do ludzi dobrej woli i szlachetnych serc o wsparcie zbiórki na operację serca ratującą życie i rehabilitację pooperacyjną w Niemczech. Serce Michała zamiera i operacja ta jest dla niego jedyną szansą... Koszty operacji i rehabilitacji są ogromne, także prosimy o wsparcie w miarę możliwości. Zbiórka jest zweryfikowana przez Fundację Siepomaga. Rodzina i przyjaciele przy wyjściu z Kościoła prowadzą zbiórkę do puszek. Zachęcamy do wsparcia akcji. Serdeczne Bóg zapłać za każdy datek.

Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa oraz wszelkiej pomyślności na każdy dzień Nowego Roku.

Franciszkanie

Zaproszenia

25. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej

W tym roku świętujemy 25-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej. Z tej okazji bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, Sympatyków i Pielgrzymów na Uroczystą Mszę św. Jubileuszową pod przewodnictwem ks. abp Józefa Ku ...

Więcej

5-lecie chóru "Borromeo"

W tym roku nasz parafialny chór "Borromeo" pod kierownictwem p. Irminy Zakowicz przeżywa 5-lecie swojego istnienia. Z tej okazji zapraszamy do kościoła na okazjonalny koncert pieśni maryjnych w piątek, 6 września 2019 r. o godz. 19.00. ...

Więcej

Biały Dunajec z FDA Porcjunkula

Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie „PORCJUNKULA” zaprasza wszystkich studentów a zwłaszcza tegorocznych maturzystów na Obóz Adaptacyjny Duszpasterstw Akademickich w Białym Dunajcu koło Zako ...

Więcej
Więcej artykułów