Ogłoszenia duszpasterskie - Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa - 30 grudnia 2018 r.

  1. Dzisiaj przeżywamy Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to szczególna okazja do modlitwy o świętość życia naszych rodzin. Małżeństwa sakramentalne naszej parafii zapraszamy na Mszę św. o godz. 13.00, podczas której nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i okolicznościowe błogosławieństwo.
  2. Jutro w poniedziałek 31 grudnia przypada ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na godz. 18.00 na okolicznościową Mszę św. a po niej na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Kancelaria parafialna będzie w tym dniu nieczynna.
  3. Nowy Rok rozpoczniemy Mszą św. o północy. W pierwszym dniu nowego roku kalendarzowego obchodzimy w Kościele Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym.
  4. Od 2 stycznia wznawiamy wizytę duszpasterską w rodzinach (tzw. kolędę). W środę 2 stycznia odwiedzimy mieszkańców ul Hallera (nry nieparzyste). W czwartek 3 stycznia - ul. Hallera nry parzyste, oraz ul. Wolbromska, Modlińska i Jastrzębia. W piątek 4 stycznia - ul. Zaporoska nry parzyste 40-70. W sobotę 5 stycznia - ul. Zaporoska nry nieparzyste od 35-87 i parzyste od 24-38. W soboty odwiedziny rozpoczynamy o 15.00 a w pozostałe dni o 16.30.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na wieczorną Mszę św. a po niej na adorację w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W I piątek zachęcamy do komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa a jeśli jest taka potrzeba - również do skorzystania z sakramentu pojednania. Przypominamy, że w tym dniu kancelaria parafialna jest nieczynna. W I sobotę odwiedzimy chorych w domach a wieczorem zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
  6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. W tym dniu odbywa się tradycyjne błogosławieństwo kadzidła, kredy i wody.
  7. Rodzice 16 letniego Michała zwracają się z prośbą do ludzi dobrej woli i szlachetnych serc o wsparcie zbiórki na operację serca ratującą życie i rehabilitację pooperacyjną w Niemczech. Serce Michała zamiera i operacja ta jest dla niego jedyną szansą... Koszty operacji i rehabilitacji są ogromne, także prosimy o wsparcie w miarę możliwości. Zbiórka jest zweryfikowana przez Fundację Siepomaga. Rodzina i przyjaciele przy wyjściu z Kościoła prowadzą zbiórkę do puszek. Zachęcamy do wsparcia akcji. Serdeczne Bóg zapłać za każdy datek.

Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa oraz wszelkiej pomyślności na każdy dzień Nowego Roku.

Franciszkanie