Ogłoszenia duszpasterskie - Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa - 30 grudnia 2018 r.

  1. Dzisiaj przeżywamy Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to szczególna okazja do modlitwy o świętość życia naszych rodzin. Małżeństwa sakramentalne naszej parafii zapraszamy na Mszę św. o godz. 13.00, podczas której nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i okolicznościowe błogosławieństwo.
  2. Jutro w poniedziałek 31 grudnia przypada ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na godz. 18.00 na okolicznościową Mszę św. a po niej na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Kancelaria parafialna będzie w tym dniu nieczynna.
  3. Nowy Rok rozpoczniemy Mszą św. o północy. W pierwszym dniu nowego roku kalendarzowego obchodzimy w Kościele Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym.
  4. Od 2 stycznia wznawiamy wizytę duszpasterską w rodzinach (tzw. kolędę). W środę 2 stycznia odwiedzimy mieszkańców ul Hallera (nry nieparzyste). W czwartek 3 stycznia - ul. Hallera nry parzyste, oraz ul. Wolbromska, Modlińska i Jastrzębia. W piątek 4 stycznia - ul. Zaporoska nry parzyste 40-70. W sobotę 5 stycznia - ul. Zaporoska nry nieparzyste od 35-87 i parzyste od 24-38. W soboty odwiedziny rozpoczynamy o 15.00 a w pozostałe dni o 16.30.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na wieczorną Mszę św. a po niej na adorację w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W I piątek zachęcamy do komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa a jeśli jest taka potrzeba - również do skorzystania z sakramentu pojednania. Przypominamy, że w tym dniu kancelaria parafialna jest nieczynna. W I sobotę odwiedzimy chorych w domach a wieczorem zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
  6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. W tym dniu odbywa się tradycyjne błogosławieństwo kadzidła, kredy i wody.
  7. Rodzice 16 letniego Michała zwracają się z prośbą do ludzi dobrej woli i szlachetnych serc o wsparcie zbiórki na operację serca ratującą życie i rehabilitację pooperacyjną w Niemczech. Serce Michała zamiera i operacja ta jest dla niego jedyną szansą... Koszty operacji i rehabilitacji są ogromne, także prosimy o wsparcie w miarę możliwości. Zbiórka jest zweryfikowana przez Fundację Siepomaga. Rodzina i przyjaciele przy wyjściu z Kościoła prowadzą zbiórkę do puszek. Zachęcamy do wsparcia akcji. Serdeczne Bóg zapłać za każdy datek.

Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa oraz wszelkiej pomyślności na każdy dzień Nowego Roku.

Franciszkanie

Zaproszenia

Pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej

W dniach od 6 do 8 kwietnia b.r. organizowana jest pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej (do grobu Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca) oraz do Leżajska, Łańcuta, Strachociny, Soliny, Sanoka i Komańczy. Zapisy w zakrystii i w kancelarii para ...

Więcej

Przygotowanie do małżeństwa w języku angielskim

W sobotę 9 lutego rozpocznie się przygotowanie do sakramentu małżeństwa dla obcokrajowców w ramach duszpasterstwa angielskojęzycznego w naszej parafii​. Sesje będą odbywały się w soboty - 9, 16, 23 lutego, 2, 9, 16 marca w godzinach 10.00 ...

Więcej

18. edycja ALPHA we Wrocławiu! Przyjdź i spróbuj!

Już dziś zapraszamy Cię na 18. edycję kursu Alpha w naszej parafii! Startujemy we wtorek 26 lutego 2019 r. o godz. 18.30. Miejsce – kawiarenka parafialna w domu katechetycznym, wejście od ulicy Oficerskiej. Wyślij swo ...

Więcej

Konferencja przed chrztem

16 lutego (sobota) o godz. 17:00 w Kaplicy Porcjunkula (pod kościołem) odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych. Przypominamy, że zarówno rodzice, jak i rodzice chrzestni zobowiązani są do ...

Więcej
Więcej artykułów