Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 25 listopada 2018 r.

 1. Dzisiaj ostatnia niedziela roku liturgicznego, która jest jednocześnie Uroczystością Jezusa Chrystusa - Króla Wszechświata. Za odmówienie dzisiaj modlitwy "O, Jezu najsłodszy, Odkupicielu" można dziś zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Z okazji dzisiejszej Uroczystości w całej naszej Archidiecezji prowadzona jest dzisiaj zbiórka ofiar na budujące się kościoły.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 w kaplicy pod kościołem odbędzie się katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św
 4. O godz. 16.00 w domu katechetycznym odbędzie się dzisiaj spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 5. W najbliższy wtorek zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. i nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie.
 6. W czwartek wieczorna Msza św. odprawiana będzie w intencji małżeństw i rodzin naszej parafii oraz o nowe powołania do małżeństwa i rodziny przez wstawiennictwo św. Joanny Beretta Molla.
 7. Również w czwartek, 29 listopada rozpoczyna się Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem NMP. Modlitwy nowennowe odprawiane będą podczas mszy św. o godz. 7.00, 12.00 i 18.00.
 8. Do piątku odprawiamy jeszcze w naszym kościele nabożeństwa wypominkowe - dzisiaj o godz. 18.00 a w pozostałe dni o 17.30. Plan modlitwy za zmarłych z rodzin z poszczególnych ulic parafii jest umieszczony w gablotach przy kościele oraz na stronie internetowej parafii.
 9. Od piątku, 30 listopada do niedzieli, 2 grudnia na terenie naszej parafii będą odbywały się Warsztaty i Rekolekcje Muzyczno-Liturgiczne. Uczestnicy Warsztatów włączą się w liturgię Mszy św. o 13.00 w niedzielę za tydzień. Będzie można usłyszeć wtedy owoc ich trzydniowej pracy. Bardzo serdecznie zapraszamy!
 10. Także w piątek 30 listopada o godz. 16.00 w kościele św. Ignacego Loyoli odbędzie się Msza Św. z okazji Jubileuszu 35-lecia działalności Koła Wrocławskiego Towarzystwa Pomocy im św. Brata Alberta.
 11. Można jeszcze zapisywać się na weekendowe rekolekcje adwentowe dla studentów "Listy Apokalipsy", które odbędą się w Nysie w dniach 30 listopada - 2 grudnia. Szczegóły na stronie internetowej.
 12. Oddział IPN we Wrocławiu zaprasza na konferencję „Chcieli tylko wolnej Polski...", która odbędzie się 3 grudnia w Liceum nr XVII we Wrocławiu przy ul. Tęczowej. Informacje na plakatach.
 13. Przypominamy, że przy ulicy Gajowickiej 96a mieści się społeczna lodówka, w której można zostawiać niepotrzebne produkty spożywcze, których nie jesteśmy w stanie zużyć w ich terminie ważności. Zachęcamy do dzielenia się w ten sposób swoim jedzeniem z potrzebującymi.
 14. Zachęcamy do zapisywania się do nowej róży różańcowej modlitwy rodziców za dzieci. Informacja i zapisy w zakrystii.
 15. W naszym sklepiku są już dostępne kartki bożonarodzeniowe oraz świece Caritas a w zakrystii można nabyć prasę katolicką oraz opłatki wigilijne.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy na ten ostatni tydzień roku liturgicznego wielu łask Bożych 
przez przyczynę Matki Bożej Łaskawej i naszych świętych Patronów!

Franciszkanie

Zaproszenia

Konferencja przed chrztem

15 grudnia (sobota) o godz. 17:00 w Kaplicy Porcjunkula (pod kościołem) odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych. Przypominamy, że zarówno rodzice, jak i rodzice chrzestni zobowiązani są do ucze ...

Więcej

Msza i nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Joanny

W ostatni czwartek miesiąca, 29 listopada o godz.: 18.00 zapraszamy na Mszę Św. i nabożeństwo z modlitwami przez wstawiennictwo św. Joanny Beretty Molla  o święte powołania do życia w małżeństwie i rodzinie. Zapraszamy szczeg&o ...

Więcej

Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca

W sobotę, 1 grudnia zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie. Jest to nabożeństwo, o którego odprawianie prosił Pan Jezus oraz Matka Boża w czasie objawień w Fatimie. Są one odprawiane w każdą pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz ...

Więcej
Więcej artykułów