Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 25 listopada 2018 r.

 1. Dzisiaj ostatnia niedziela roku liturgicznego, która jest jednocześnie Uroczystością Jezusa Chrystusa - Króla Wszechświata. Za odmówienie dzisiaj modlitwy "O, Jezu najsłodszy, Odkupicielu" można dziś zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Z okazji dzisiejszej Uroczystości w całej naszej Archidiecezji prowadzona jest dzisiaj zbiórka ofiar na budujące się kościoły.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 w kaplicy pod kościołem odbędzie się katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św
 4. O godz. 16.00 w domu katechetycznym odbędzie się dzisiaj spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 5. W najbliższy wtorek zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. i nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie.
 6. W czwartek wieczorna Msza św. odprawiana będzie w intencji małżeństw i rodzin naszej parafii oraz o nowe powołania do małżeństwa i rodziny przez wstawiennictwo św. Joanny Beretta Molla.
 7. Również w czwartek, 29 listopada rozpoczyna się Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem NMP. Modlitwy nowennowe odprawiane będą podczas mszy św. o godz. 7.00, 12.00 i 18.00.
 8. Do piątku odprawiamy jeszcze w naszym kościele nabożeństwa wypominkowe - dzisiaj o godz. 18.00 a w pozostałe dni o 17.30. Plan modlitwy za zmarłych z rodzin z poszczególnych ulic parafii jest umieszczony w gablotach przy kościele oraz na stronie internetowej parafii.
 9. Od piątku, 30 listopada do niedzieli, 2 grudnia na terenie naszej parafii będą odbywały się Warsztaty i Rekolekcje Muzyczno-Liturgiczne. Uczestnicy Warsztatów włączą się w liturgię Mszy św. o 13.00 w niedzielę za tydzień. Będzie można usłyszeć wtedy owoc ich trzydniowej pracy. Bardzo serdecznie zapraszamy!
 10. Także w piątek 30 listopada o godz. 16.00 w kościele św. Ignacego Loyoli odbędzie się Msza Św. z okazji Jubileuszu 35-lecia działalności Koła Wrocławskiego Towarzystwa Pomocy im św. Brata Alberta.
 11. Można jeszcze zapisywać się na weekendowe rekolekcje adwentowe dla studentów "Listy Apokalipsy", które odbędą się w Nysie w dniach 30 listopada - 2 grudnia. Szczegóły na stronie internetowej.
 12. Oddział IPN we Wrocławiu zaprasza na konferencję „Chcieli tylko wolnej Polski...", która odbędzie się 3 grudnia w Liceum nr XVII we Wrocławiu przy ul. Tęczowej. Informacje na plakatach.
 13. Przypominamy, że przy ulicy Gajowickiej 96a mieści się społeczna lodówka, w której można zostawiać niepotrzebne produkty spożywcze, których nie jesteśmy w stanie zużyć w ich terminie ważności. Zachęcamy do dzielenia się w ten sposób swoim jedzeniem z potrzebującymi.
 14. Zachęcamy do zapisywania się do nowej róży różańcowej modlitwy rodziców za dzieci. Informacja i zapisy w zakrystii.
 15. W naszym sklepiku są już dostępne kartki bożonarodzeniowe oraz świece Caritas a w zakrystii można nabyć prasę katolicką oraz opłatki wigilijne.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy na ten ostatni tydzień roku liturgicznego wielu łask Bożych 
przez przyczynę Matki Bożej Łaskawej i naszych świętych Patronów!

Franciszkanie

Zaproszenia

Święte Triduum Paschalne

Porządek celebracji Świętego Triduum Paschalnego w naszej parafii:   Wielki Czwartek – 18.04.2019 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 22.00   Wielki Piątek – 1 ...

Więcej

Pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej

W dniach od 6 do 8 kwietnia b.r. organizowana jest pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej (do grobu Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca) oraz do Leżajska, Łańcuta, Strachociny, Soliny, Sanoka i Komańczy. Zapisy w zakrystii i w kancelarii para ...

Więcej
Więcej artykułów