Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 26 listopada 2017

 1. Z okazji Uroczystości Jezusa Chrystusa - Króla Wszechświata w całej naszej Archidiecezji prowadzona jest dzisiaj zbiórka ofiar na budujące się kościoły.
 2. Dzisiaj w liturgię Mszy św. o godz. 13.00 włączą się zespoły stworzone przez rodziny muzykujące. Bezpośrednio po Mszy św. odbędzie się krótki koncert rodzin muzykujących. Serdecznie zapraszamy.
 3. Również dzisiaj o godz. 16.00 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 4. Do czwartku jeszcze odprawiamy w naszym kościele nabożeństwa wypominkowe - dzisiaj o godz. 18.00 a w pozostałe dni o 17.30. Plan modlitwy za zmarłych z rodzin z poszczególnych ulic parafii jest umieszczony w gablotach przy kościele oraz na stronie internetowej parafii.
 5. W najbliższy wtorek zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. i nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie.
 6. Również we wtorek o 19.00 w kawiarence parafialnej odbędzie się spotkanie z podróżnikiem po Ameryce Południowej, który niedawno był w Pariacoto i chciałby się z nami podzielić relacją z odwiedzin miejsca pracy misyjnej i męczeństwa o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka oraz spotkań z mieszkańcami Pariacoto. Zapraszamy!
 7. W czwartek wieczorna Msza św. odprawiana będzie w intencji małżeństw i rodzin naszej parafii oraz o nowe powołania do małżeństwa i rodziny przez wstawiennictwo św. Joanny Beretta Molla.
 8. We środę, 29 listopada rozpoczyna się Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem NMP. Modlitwy nowennowe odprawiane będą podczas mszy św. o godz. 7.00, 12.00 i 18.00. Ostatnie dni nowenny, od poniedziałku 4 grudnia do czwartku 7 grudnia będziemy przeżywać jako szczególny czas rekolekcji maryjnych. Rekolekcje poprowadzi o. Zdzisław Świniarski - sercanin biały z Polanicy Zdroju. Poprzez ten szczególny czas chcemy przygotować się do aktu oddania naszej parafii oraz wspólnoty klasztornej Matce Bożej. Ten akt oddania będzie miał miejsce w czwartek 7 grudnia podczas Mszy św. o godz. 18.00. Już teraz na te wydarzenia bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy.
 9. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (8 grudnia) będzie możliwość włączenia się w szeregi Rycerstwa Niepokalanej podczas Mszy św. o godz. 12.00 i 18.00. Na stolikach przy wyjściach z kościoła będą wyłożone deklaracje przynależności, które osoby zainteresowane mogą pobrać i przynieść wypełnione 8 grudnia.
 10. W przyszłą niedzielę 3 grudnia w kawiarence parafialnej odbędzie się przymiarka strojów dla dzieci I-komunijnych. Prosimy rodziców, by przyprowadzać dzieci według grup formacyjnych: grupa I - na godz. 12.30, grupa II - na godz. 13.00, grupa III - na godz. 13.30, grupa IV - na godz. 14.00. Rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii świętej zapraszamy też w czwartek 7 grudnia na godz. 18.00 na Mszę św. na zakończenie rekolekcji, podczas której nastąpi poświęcenie i przekazanie dzieciom medalików Niepokalanej. 
 11. Od 1 do 3 grudnia na terenie naszej parafii będą odbywały się Warsztaty i Rekolekcje Muzyczno-Liturgiczne. Uczestnicy Warsztatów włączą się w liturgię Mszy św. o 13.00 w niedzielę za tydzień. Będzie można usłyszeć wtedy owoc ich trzydniowej pracy. Bardzo serdecznie zapraszamy!
 12. W przyszłą niedzielę zapraszamy na godz. 16.00 do kawiarenki parafialnej na projekcję filmu "Cuda z nieba"
 13. Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie "Porcjunkula" zaprasza na rekolekcje adwentowe dla studentów oparte na biblijnej Księdze Sędziów. Odbędą się one w dniach 8-10 grudnia w Bardzie Śląskim. Więcej informacji i zapisy na stronie internetowejfacebook'u duszpasterstwa.
 14. Informujemy parafian, że tegoroczna wizyta duszpasterska - ze względu na wczesny termin ferii zimowych w naszych województwie - rozpocznie się już 11 grudnia. Plan odwiedzin zamieszczony jest w ostatnim numerze "Listu nie tylko do parafian" oraz na parafialnej stronie internetowej.
 15. W naszym sklepiku są już dostępne kartki bożonarodzeniowe oraz świece Caritas a w zakrystii można nabyć prasę katolicka oraz opłatki wigilijne.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy na ten ostatni tydzień roku liturgicznego wielu łask Bożych
przez przyczynę Matki Bożej Łaskawej i naszych świętych Patronów!

franciszkanie

Zaproszenia

Weekendowe rekolekcje dla studentów w Nysie

Zbliża się adwent. Chcemy przygotować się na ten czas przez wyjazdowe rekolekcje. Ich tematem będą "Listy Apokalipsy". Będziemy czytać i rozważać pierwsze rozdziały Apokalipsy św. Jana i trwać na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem. Re ...

Więcej

Warsztaty + rekolekcje muzyczno-liturgiczne

Wrocławskie Liturgiczne Studium Wokalne serdecznie zaprasza na 2 w 1: Adwentowe Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne + Rekolekcje, które odbędą się w dniach 30 listopada - 2 grudnia 2018 (od piątku do niedzieli) przy klasztorze oo. franciszkan&oacut ...

Więcej

Zajęcia dla dzieci z niepełnosprawnościami

Stowarzyszenie Instytut Edukacyjno-Badawczy zaprasza dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami na zajęcia plastyczne i ruchowo taneczne. Bezpłatne zajęcia odbywają się w domu katechetycznym parafii św. Karola Boromeusza przy ul. Kruczej 58. Zapisy ...

Więcej
Więcej artykułów