Ogłoszenia Duszpasterskie - Uroczystość Najświętszej Trójcy - 16 czerwca 2019 r.

 1. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych: w niedzielę - o godz. 18.00 a od poniedziałku do soboty o godz. 17.30 oraz po Mszy św. o 12.00.
 2. W środę 19 czerwca o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. z okazji zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy wszystkie dzieci szkolne oraz młodzież gimnazjalną i licealną do udziału we wspólnym dziękczynieniu za kolejny rok nauki.
 3. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej popularnie zwana Bożym Ciałem. W naszym kościele Msze św. do południa będą odprawiane w porządku niedzielnym - o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00. Po południu o godz. 16.00 będzie uroczysta Msza św. przy ołtarzu polowym, po której wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Po zakończeniu procesji będzie jeszcze w kościele Msza św. o godz. 19.00. Bardzo prosimy grupy duszpasterskie o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Prosimy naszych Parafian o udekorowanie domów, okien czy balkonów na trasie procesji. Niech nasz udział w Uroczystości Bożego Ciała będzie publicznym wyznaniem wiary w realną obecność Pana Jezusa pod postaciami chleba i wina. Gorąco zapraszamy do udziału w uroczystości dzieci I-komunijne i rocznicowe w swoich strojach. Zapraszamy także do uczestnictwa w Oktawie Bożego Ciała. Będziemy gromadzić się przez cały tydzień na nabożeństwie eucharystycznym o godz. 17.30 zakończonym procesją. Po procesji będzie odprawiana Msza św. wieczorna. 
 4. Nasza Archidiecezja we współpracy z Fundacją "Młodzi Młodym" oraz wspólnotami katolickimi naszego miasta organizuje w Uroczystość Bożego Ciała koncert uwielbieniowy "WNieboGłosy". Na scenie wystąpią Orkiestra, Chór i Zespół wNieboGłosy oraz Zespół N.O.E. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w to uwielbienie, które odbędzie się w najbliższy czwartek, 20 czerwca na pl. Wolności (koło Narodowego Forum Muzyki) o godz. 19.00.
 5. Za tydzień będziemy gościć w naszej wspólnocie parafialnej o. Rafała Dryjańskiego - misjonarza z Peru, który aktualnie posługuje w Pariacoto - miejscu męczeńskiej śmierci błogosławionych Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka. O. Rafał w czasie wszystkich Mszy św. będzie dzielił się Słowem Bożym i doświadczeniem pracy misyjnej oraz prowadził zbiórkę ofiar na potrzeby misji, O godz. 16.00 w kawiarence odbędzie się spotkanie z o. Rafałem. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych tematyką misyjną.
 6. Również w przyszłą niedzielę będziemy świętować jubileusz 55-lecia święceń kapłańskich o. Kazimierza Sebastyanki. Jubilat odprawi uroczystą Mszę św. dziękczynną o godz. 13.00. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia za dar kapłaństwa o. Kazimierza.
 7. Decyzją o. Prowincjała 24 czerwca naszą wspólnotę klasztorną opuszcza o. Arkadiusz Żelechowski, który został skierowany na studia specjalistyczne do Rzymu. W przyszłą niedzielę o. Arkadiusz będzie sprawował intencję dziękczynną za czas posługi wśród nas podczas Mszy św. jubileuszowej o. Kazimierza w przyszłą niedzielę o 13.00.
 8. Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów serdecznie zaprasza do udziału w programie artystycznym w niedzielę 23 czerwca od 14.00 do 16.00. Spotkanie odbędzie się w Klubie 4 Regionalnej Bazy Logistycznej (dawny Klub Oficerski) przy ul. Pretficza.
 9. Informujemy, że we Wrocławiu istnieje nowe Centrum Chorób Oczu. Centrum specjalizuje się głównie w operacjach zaćmy. Zabiegi są wykonywane w ramach refundacji z NFZ. Więcej informacji na ulotkach rozłożonych przy wyjściach z kościoła.
 10. Franciszkanie z Chęcin dziękują za ofiarność na Ośrodek Leczenia Uzależnień "San Damiano". O. Tomasz zebrał do puszek kwotę 9 168 zł. Bóg zapłać.
 11. Wciąż zachęcamy do skorzystania z franciszkańskich propozycji duszpasterskich na czas wakacji. Młodzież serdecznie zapraszamy na Franciszkańskie Spotkanie Młodych, które w dniach 21-27 lipca odbywa się w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla. Chętni do wspólnego wyjazdu mogą zgłaszać się do kancelarii parafialnej. Polecamy też Pieszą Pielgrzymkę Wrocławską na Jasną Górę we franciszkańskiej grupie 13, której patronują bł. Zbigniew i Michał. Pielgrzymka trwa od 2 do 10 sierpnia. Natomiast FDA "Porcjunkula" zaprasza studentów a zwłaszcza tych, którzy rozpoczną w tym roku studia na Obóz Adaptacyjny w Białym Dunajcu w dniach 2-16 września. Więcej szczegółów na temat tych wydarzeń można znaleźć na parafialnej stronie internetowej.
 12. Zapraszamy też na franciszkańskie akcje wakacyjne organizowane przez Duszpasterstwo Młodzieży i Powołań z Krakowa – szczegóły można znaleźć na plakatach oraz na stronie internetowej franciszek.pl

Dzieciom, młodzieży, nauczycielom i innym pracownikom oświaty życzymy udanego i bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku a wszystkim parafianom i gościom Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Łaskawej w rozpoczynającym się nowym tygodniu!

Franciszkanie

Zaproszenia

Pielgrzymuj do Trzebnicy z "Czarną Trzynastką"!

Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania do grobu św. Jadwigi na uroczystości odpustowe! Rozpoczęcie:Wyruszamy z Katedry Wrocławskiej w sobotę 12 października 2019 r. o godz. 6.00.Zakończenie: Mszą Święta w Trzebnicy o godz. 16.30 przy ołtarzu ...

Więcej
Więcej artykułów