Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela - 24 czerwca 2018 r.

 1. Dzisiaj przypada w liturgii Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela - patrona naszej archidiecezji i naszego miasta. Jest to także dzień imienin o. Jana z naszej wspólnoty klasztornej. Pamiętajmy o solenizancie w naszych modlitwach, zwłaszcza podczas Mszy św. o godz. 13.00, która jest dzisiaj sprawowana w intencji o. Jana.
 2. Jeszcze w tym tygodniu odprawiamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzisiaj nabożeństwo o godz. 18.00 a od poniedziałku do soboty o godz. 17.30 oraz po Mszy św. o 12.00.
 3. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie animowana przez wspólnotę "Dobra Nowina".
 4. W czwartek zapraszamy na Mszę św. wieczorną oraz na nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Joanny Beretty Molla w intencji małżeństw i rodzin naszej parafii oraz o nowe powołania do małżeństwa i rodziny.
 5. W piątek, 29 czerwca w liturgii obchodzimy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. odprawiamy jak w dzień powszedni. Ofiary składane na tacę w tym dniu przeznaczone są na tzw. "świętopietrze" przekazywane Stolicy Apostolskiej.  Z racji Uroczystości nie obowiązuje w ten piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
  a kancelaria parafialna będzie nieczynna
  .
 6. Od przyszłej niedzieli będzie w naszej parafii obowiązywał wakacyjny porządek Mszy świętych. Przez cały lipiec i sierpień nie będzie w niedzielę Mszy św. o godz. 17.00. Natomiast Msza św. w języku angielskim będzie odprawiana o 18.00. W dni powszednie natomiast nie będzie Mszy św. o 6.30 rano. 
 7. W przyszłą niedzielę, 1 lipca Msza św. o godz. 19.00 będzie odprawiona w intencji Żywego Różańca a po Mszy św. nastąpi zmiana tajemnic różańcowych.
 8. Zgodnie z tradycją Kościoła miesiąc lipiec jest poświęcony szczególnej czci Najświętszej Krwi Chrystusa. Dlatego też przez cały miesiąc od poniedziałku do piątku popołudniowy różaniec będzie rozpoczynał się o godz. 17.00 a po nim Wspólnota Krwi Chrystusa będzie modlić się Litanią do Przenajdroższej Krwi. Zachęcamy do włączenia się w tę modlitwę również innych parafian. 
 9. Młodzież zachęcamy serdecznie do udziału we Franciszkańskim Spotkaniu Młodych w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla w dniach 22-28 lipca. Chętni do wspólnego wyjazdu mogą jeszcze kontaktować się z o. Marianem.
 10. Tradycyjnie w dniach od 2 do 10 sierpnia odbędzie się Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę. Zapraszamy do pielgrzymowania z Czarną Trzynastką. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia. Szczegółowe informacje można znaleźć na naszej parafialnej stronie internetowej.

Dzieciom, młodzieży, nauczycielom i innym pracownikom oświaty życzymy udanego i bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku a wszystkim parafianom i gościom Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Łaskawej w rozpoczynającym się nowym tygodniu!

Franciszkanie

Zaproszenia

Weekendowe rekolekcje dla studentów w Nysie

Zbliża się adwent. Chcemy przygotować się na ten czas przez wyjazdowe rekolekcje. Ich tematem będą "Listy Apokalipsy". Będziemy czytać i rozważać pierwsze rozdziały Apokalipsy św. Jana i trwać na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem. Re ...

Więcej

Warsztaty + rekolekcje muzyczno-liturgiczne

Wrocławskie Liturgiczne Studium Wokalne serdecznie zaprasza na 2 w 1: Adwentowe Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne + Rekolekcje, które odbędą się w dniach 30 listopada - 2 grudnia 2018 (od piątku do niedzieli) przy klasztorze oo. franciszkan&oacut ...

Więcej

Zajęcia dla dzieci z niepełnosprawnościami

Stowarzyszenie Instytut Edukacyjno-Badawczy zaprasza dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami na zajęcia plastyczne i ruchowo taneczne. Bezpłatne zajęcia odbywają się w domu katechetycznym parafii św. Karola Boromeusza przy ul. Kruczej 58. Zapisy ...

Więcej
Więcej artykułów