Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Objawienia Pańskiego - 6 stycznia 2019 r.

  1. Dziś Uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to także Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. Po każdej Mszy św. odbywa się tradycyjne błogosławieństwo kadzidła, kredy i wody. Poświęconą kredą na drzwiach naszych domów wykonujmy napis: C + M + B 2019. Znaczy to "Christus Mansionem Benedicat" - czyli "Niech Chrystus błogosławi ten dom (mieszkanie)", (niektórzy tłumaczą to: "Chryste błogosław temu domowi /mieszkaniu"). 
  2. Kontynuujemy wizytę duszpasterską. W poniedziałek odwiedzimy parafian zamieszkałych przy ul. Tarnobrzeskiej, ul. Kwaśnej, ul. Kolbuszowskiej i ul. Połanieckiej; we wtorek - ul. Skwierzyńska, ul. Szczęśliwa; w środę - ul. Krucza, nr nieparzyste (1-31), nr parzyste (2-12); w czwartek - ul. Krucza, nr nieparzyste (39-91); w piątek - ul. Krucza, nr parzyste (68-142) a w sobotę - ul. Jantarowa, ul. Oficerska, ul. Sztabowa. W soboty odwiedziny rozpoczynamy o 15.00 a w pozostałe dni o 16.30.
  3. Jutro rozpoczyna się w naszej parafii nowy cykl katechez dla narzeczonych. Spotkania w poniedziałki o 19.00 w kawiarence parafialnej. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
  4. W środę, 9 stycznia zapraszamy na wieczorną Mszę św. i nabożeństwo przez wstawiennictwo Błogosławionych Męczenników z Pariacoto.
  5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy w liturgii okres Bożego Narodzenia. Tradycyjnie przedłuża się czas śpiewania kolęd i świątecznego wystroju do dnia 2 lutego. Przyszła niedziela jest też drugą niedzielą miesiąca. Ofiary składane na tacę w tym dniu będą przeznaczone na dalszy remont świątyni.
  6. W przyszłą niedzielę zapraszamy na godz. 18.00 do kościoła na koncert kolęd w wykonaniu parafialnego chóru "Borromeo".
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii są do nabycia tygodniki: "Niedziela" i "Gość Niedzielny".

Wszystkim parafianom i gościom na kolejny tydzień życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Łaskawej!

Franciszkanie

Zaproszenia

25. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej

W tym roku świętujemy 25-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej. Z tej okazji bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, Sympatyków i Pielgrzymów na Uroczystą Mszę św. Jubileuszową pod przewodnictwem ks. abp Józefa Ku ...

Więcej

5-lecie chóru "Borromeo"

W tym roku nasz parafialny chór "Borromeo" pod kierownictwem p. Irminy Zakowicz przeżywa 5-lecie swojego istnienia. Z tej okazji zapraszamy do kościoła na okazjonalny koncert pieśni maryjnych w piątek, 6 września 2019 r. o godz. 19.00. ...

Więcej

Biały Dunajec z FDA Porcjunkula

Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie „PORCJUNKULA” zaprasza wszystkich studentów a zwłaszcza tegorocznych maturzystów na Obóz Adaptacyjny Duszpasterstw Akademickich w Białym Dunajcu koło Zako ...

Więcej
Więcej artykułów