Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Objawienia Pańskiego - 6 stycznia 2019 r.

  1. Dziś Uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to także Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. Po każdej Mszy św. odbywa się tradycyjne błogosławieństwo kadzidła, kredy i wody. Poświęconą kredą na drzwiach naszych domów wykonujmy napis: C + M + B 2019. Znaczy to "Christus Mansionem Benedicat" - czyli "Niech Chrystus błogosławi ten dom (mieszkanie)", (niektórzy tłumaczą to: "Chryste błogosław temu domowi /mieszkaniu"). 
  2. Kontynuujemy wizytę duszpasterską. W poniedziałek odwiedzimy parafian zamieszkałych przy ul. Tarnobrzeskiej, ul. Kwaśnej, ul. Kolbuszowskiej i ul. Połanieckiej; we wtorek - ul. Skwierzyńska, ul. Szczęśliwa; w środę - ul. Krucza, nr nieparzyste (1-31), nr parzyste (2-12); w czwartek - ul. Krucza, nr nieparzyste (39-91); w piątek - ul. Krucza, nr parzyste (68-142) a w sobotę - ul. Jantarowa, ul. Oficerska, ul. Sztabowa. W soboty odwiedziny rozpoczynamy o 15.00 a w pozostałe dni o 16.30.
  3. Jutro rozpoczyna się w naszej parafii nowy cykl katechez dla narzeczonych. Spotkania w poniedziałki o 19.00 w kawiarence parafialnej. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
  4. W środę, 9 stycznia zapraszamy na wieczorną Mszę św. i nabożeństwo przez wstawiennictwo Błogosławionych Męczenników z Pariacoto.
  5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy w liturgii okres Bożego Narodzenia. Tradycyjnie przedłuża się czas śpiewania kolęd i świątecznego wystroju do dnia 2 lutego. Przyszła niedziela jest też drugą niedzielą miesiąca. Ofiary składane na tacę w tym dniu będą przeznaczone na dalszy remont świątyni.
  6. W przyszłą niedzielę zapraszamy na godz. 18.00 do kościoła na koncert kolęd w wykonaniu parafialnego chóru "Borromeo".
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii są do nabycia tygodniki: "Niedziela" i "Gość Niedzielny".

Wszystkim parafianom i gościom na kolejny tydzień życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Łaskawej!

Franciszkanie

Zaproszenia

Święte Triduum Paschalne

Porządek celebracji Świętego Triduum Paschalnego w naszej parafii:   Wielki Czwartek – 18.04.2019 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 22.00   Wielki Piątek – 1 ...

Więcej

Pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej

W dniach od 6 do 8 kwietnia b.r. organizowana jest pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej (do grobu Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca) oraz do Leżajska, Łańcuta, Strachociny, Soliny, Sanoka i Komańczy. Zapisy w zakrystii i w kancelarii para ...

Więcej
Więcej artykułów