Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 13 maja 2018 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to również druga niedziela miesiąca. Z serca dziękujemy za wszystkie ofiary składane dzisiaj na tace, które będą przeznaczone na dalszy remont elewacji naszej świątyni. W intencji dobrodziejów i ofiarodawców sprawowana będzie Msza św. o godz. 13.00.
 2. Dzisiaj przeżywamy w naszej parafii Uroczystość I Komunii św. Z tej racji nie ma Mszy św. o godz. 10.00 i o godz. 11.30. (Będzie tylko Msza św. dla przedszkolaków o 11.30 w kaplicy "Porcjunkula"). Msza komunijna jest o godz. 11.00. Bardzo prosimy, aby wierni nie związani z tą uroczystością skorzystali z innych Mszy św., aby pozostawić o godz. 11.00 jak najwięcej miejsc dla rodziców i gości dzieci komunijnych. Do I Komunii św. w tym roku przystępuje 146 dzieci. Dzieci komunijne będą przez najbliższy tydzień uczestniczyć w nabożeństwach majowych o godz. 17.30 oraz we Mszy św. o godz. 18.00. Bardzo prosimy rodziców dzieci o umożliwienie im codziennego uczestnictwa w tzw. "Białym Tygodniu".
 3. Również dzisiaj zapraszamy na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się ono o godz. 18.00 modlitwą różańcową, następnie będzie Msza św. z okolicznościowym kazaniem i procesja maryjna wokół kościoła. Intencje do modlitwy różańcowej można składać do skarbony przy kracie. Tegoroczne Nabożeństwa Fatimskie będą dla nas szczególną okazją do dziękczynienia Bogu za 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W czasie dzisiejszego nabożeństwa do naszego sanktuarium zostaną uroczyście wprowadzone relikwie bł. Karoliny Kózkówny i bł. Jerzego Popiełuszki. Mszy św. będzie przewodniczył dziekan naszego dekanatu Wrocław-Śródmieście - ks. Jan Suchecki.
 4. Od minionego piątku trwa Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego. Wspólnota "Dobra Nowina" zaprasza na modlitwy nowennowe po Mszy św. o godz. 7.00 oraz podczas nabożeństw majowych o 17.30.
 5. Jutro Święto św. Macieja, Apostoła. Jest to także dzień imienin br. Macieja z naszej wspólnoty klasztornej. Pamiętajmy o solenizancie w naszych modlitwach, wypraszając mu obfitość Bożych łask.
 6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy w liturgii okres wielkanocny. Podczas Mszy św. o godz. 11.30 będziemy obchodzić w naszej parafii Rocznicę I Komunii św. Zapraszamy do udziału wszystkie dzieci, które rok temu przyjęły po raz pierwszy Pana Jezusa. Próba dzieci rocznicowych odbędzie się we piątek 18 maja o godz. 19.00. Tego samego dnia od godz. 17.00 będzie dla dzieci okazja do sakramentalnej spowiedzi. Prosimy, aby dzieci obchodzące rocznicę były na tę okazję wyspowiadane.
 7. Natomiast podczas Mszy św. o godz. 13.00 w przyszłą niedzielę będzie udzielany sakrament chrztu świętego. Konferencja dla rodziców i rodziców chrzestnych odbędzie się w sobotę, 19 maja o godz. 17.00 w kaplicy Porcjunkula (pod kościołem).
 8. W przyszłą niedzielę po Mszach św. przy wyjściach z kościoła będzie prowadzona zbiórka ofiar na obiady szkolne dla dzieci z ubogich rodzin
 9. W kolejny poniedziałek, 21 maja podczas Mszy św. o godz. 18.00 będzie miał miejsce w naszej parafii Sakrament Bierzmowania, którego udzieli młodzieży o. bp Edward Kawa - franciszkanin, biskup pomocniczy archidiecezji lwowskiej. Egzamin dla młodzieży kończącej swoje przygotowania odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 14 maja o godz. 17.00 w domu katechetycznym. Natomiast próby liturgiczne odbywać się będą w środę i w czwartek (16 i 17 maja) o godz. 19.00 w kościele.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii są do nabycia tygodniki: "Niedziela" i  "Gość Niedzielny".
 11. Kawiarenka parafialna jest dzisiaj nieczynna.
 12. Zespół Szkół Salezjańskich DON BOSCO we Wrocławiu ogłasza nabór do nowopowstałych szkół: publicznego Technikum Salezjańskiego, kształcącego dla przemysłu lotniczego techników mechaników i elektroników oraz publicznej Salezjańskiej Szkoły Branżowej I Stopnia, kształcącej mechaników samochodowych, kucharzy, piekarzy i fryzjerów. Jednocześnie trwa rekrutacja do publicznego Liceum Salezjańskiego. Zapraszamy! Bliższe informacje na plakatach raz na stronie internetowej: www.salez-wroc.pl

Wszystkim naszym Parafianom, Pielgrzymom do naszego sanktuarium oraz Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i zapraszamy do wspólnego wysławiania Maryi podczas nabożeństw majowych.

Franciszkanie

Zaproszenia

Biały Dunajec z FDA Porcjunkula

Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie „PORCJUNKULA” zaprasza wszystkich studentów a zwłaszcza tegorocznych maturzystów na Obóz Adaptacyjny Duszpasterstw Akademickich w Białym Dunajcu koło Zako ...

Więcej

Pielgrzymuj na Jasną Górę z "Czarną 13"

Tegoroczna Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę przebiegać będzie pod hasłem "VENI!", podejmując rozważania dotyczące Osoby Ducha Świętego, Jego darów i owoców. Do tego programu duszpasterskiego dodane będą tematy związane ...

Więcej

Franciszkańskie Spotkanie Młodych

31 Franciszkańskie Spotkanie Młodych TCHNIENIE 22 - 28 lipca 2018 r. - Kalwaria Pacławska Ruach - Boskie Tchnienie, zostało udzielone człowiekowi przez Stwórcę w momencie stworzenia. Ten życiodajny oddech, powiew stwórczej mocy Boga, ...

Więcej

Nabożeństwo Fatimskie

W piątek, 13 lipca zapraszamy na godz. 17.30 na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je modlitwą różańcową, następnie zostanie odprawiona Msza święta z okolicznościowym kazaniem, a po niej wyruszy procesja światła z figurą Matki Bo ...

Więcej
Więcej artykułów