Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 13 maja 2018 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to również druga niedziela miesiąca. Z serca dziękujemy za wszystkie ofiary składane dzisiaj na tace, które będą przeznaczone na dalszy remont elewacji naszej świątyni. W intencji dobrodziejów i ofiarodawców sprawowana będzie Msza św. o godz. 13.00.
 2. Dzisiaj przeżywamy w naszej parafii Uroczystość I Komunii św. Z tej racji nie ma Mszy św. o godz. 10.00 i o godz. 11.30. (Będzie tylko Msza św. dla przedszkolaków o 11.30 w kaplicy "Porcjunkula"). Msza komunijna jest o godz. 11.00. Bardzo prosimy, aby wierni nie związani z tą uroczystością skorzystali z innych Mszy św., aby pozostawić o godz. 11.00 jak najwięcej miejsc dla rodziców i gości dzieci komunijnych. Do I Komunii św. w tym roku przystępuje 146 dzieci. Dzieci komunijne będą przez najbliższy tydzień uczestniczyć w nabożeństwach majowych o godz. 17.30 oraz we Mszy św. o godz. 18.00. Bardzo prosimy rodziców dzieci o umożliwienie im codziennego uczestnictwa w tzw. "Białym Tygodniu".
 3. Również dzisiaj zapraszamy na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się ono o godz. 18.00 modlitwą różańcową, następnie będzie Msza św. z okolicznościowym kazaniem i procesja maryjna wokół kościoła. Intencje do modlitwy różańcowej można składać do skarbony przy kracie. Tegoroczne Nabożeństwa Fatimskie będą dla nas szczególną okazją do dziękczynienia Bogu za 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W czasie dzisiejszego nabożeństwa do naszego sanktuarium zostaną uroczyście wprowadzone relikwie bł. Karoliny Kózkówny i bł. Jerzego Popiełuszki. Mszy św. będzie przewodniczył dziekan naszego dekanatu Wrocław-Śródmieście - ks. Jan Suchecki.
 4. Od minionego piątku trwa Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego. Wspólnota "Dobra Nowina" zaprasza na modlitwy nowennowe po Mszy św. o godz. 7.00 oraz podczas nabożeństw majowych o 17.30.
 5. Jutro Święto św. Macieja, Apostoła. Jest to także dzień imienin br. Macieja z naszej wspólnoty klasztornej. Pamiętajmy o solenizancie w naszych modlitwach, wypraszając mu obfitość Bożych łask.
 6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy w liturgii okres wielkanocny. Podczas Mszy św. o godz. 11.30 będziemy obchodzić w naszej parafii Rocznicę I Komunii św. Zapraszamy do udziału wszystkie dzieci, które rok temu przyjęły po raz pierwszy Pana Jezusa. Próba dzieci rocznicowych odbędzie się we piątek 18 maja o godz. 19.00. Tego samego dnia od godz. 17.00 będzie dla dzieci okazja do sakramentalnej spowiedzi. Prosimy, aby dzieci obchodzące rocznicę były na tę okazję wyspowiadane.
 7. Natomiast podczas Mszy św. o godz. 13.00 w przyszłą niedzielę będzie udzielany sakrament chrztu świętego. Konferencja dla rodziców i rodziców chrzestnych odbędzie się w sobotę, 19 maja o godz. 17.00 w kaplicy Porcjunkula (pod kościołem).
 8. W przyszłą niedzielę po Mszach św. przy wyjściach z kościoła będzie prowadzona zbiórka ofiar na obiady szkolne dla dzieci z ubogich rodzin
 9. W kolejny poniedziałek, 21 maja podczas Mszy św. o godz. 18.00 będzie miał miejsce w naszej parafii Sakrament Bierzmowania, którego udzieli młodzieży o. bp Edward Kawa - franciszkanin, biskup pomocniczy archidiecezji lwowskiej. Egzamin dla młodzieży kończącej swoje przygotowania odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 14 maja o godz. 17.00 w domu katechetycznym. Natomiast próby liturgiczne odbywać się będą w środę i w czwartek (16 i 17 maja) o godz. 19.00 w kościele.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii są do nabycia tygodniki: "Niedziela" i  "Gość Niedzielny".
 11. Kawiarenka parafialna jest dzisiaj nieczynna.
 12. Zespół Szkół Salezjańskich DON BOSCO we Wrocławiu ogłasza nabór do nowopowstałych szkół: publicznego Technikum Salezjańskiego, kształcącego dla przemysłu lotniczego techników mechaników i elektroników oraz publicznej Salezjańskiej Szkoły Branżowej I Stopnia, kształcącej mechaników samochodowych, kucharzy, piekarzy i fryzjerów. Jednocześnie trwa rekrutacja do publicznego Liceum Salezjańskiego. Zapraszamy! Bliższe informacje na plakatach raz na stronie internetowej: www.salez-wroc.pl

Wszystkim naszym Parafianom, Pielgrzymom do naszego sanktuarium oraz Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i zapraszamy do wspólnego wysławiania Maryi podczas nabożeństw majowych.

Franciszkanie

Zaproszenia

Pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej

W dniach od 6 do 8 kwietnia b.r. organizowana jest pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej (do grobu Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca) oraz do Leżajska, Łańcuta, Strachociny, Soliny, Sanoka i Komańczy. Zapisy w zakrystii i w kancelarii para ...

Więcej

Przygotowanie do małżeństwa w języku angielskim

W sobotę 9 lutego rozpocznie się przygotowanie do sakramentu małżeństwa dla obcokrajowców w ramach duszpasterstwa angielskojęzycznego w naszej parafii​. Sesje będą odbywały się w soboty - 9, 16, 23 lutego, 2, 9, 16 marca w godzinach 10.00 ...

Więcej

18. edycja ALPHA we Wrocławiu! Przyjdź i spróbuj!

Już dziś zapraszamy Cię na 18. edycję kursu Alpha w naszej parafii! Startujemy we wtorek 26 lutego 2019 r. o godz. 18.30. Miejsce – kawiarenka parafialna w domu katechetycznym, wejście od ulicy Oficerskiej. Wyślij swo ...

Więcej

Konferencja przed chrztem

16 lutego (sobota) o godz. 17:00 w Kaplicy Porcjunkula (pod kościołem) odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych. Przypominamy, że zarówno rodzice, jak i rodzice chrzestni zobowiązani są do ...

Więcej
Więcej artykułów