Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 2 czerwca 2019 r.

 1. Dzisiaj w naszej wspólnocie gościmy o. Tomasza Trawińskiego, który na co dzień posługuje jako terapeuta we Franciszkańskim Centrum Profilaktyki i Leczenia Uzależnień w Chęcinach. O. Tomasz głosi dzisiaj przez cały dzień homilie, dzieląc się doświadczeniem pracy z osobami uzależnionymi. Wychodząc z kościoła będzie możliwość złożyć dobrowolny datek na wsparcie naszego Centrum. Za ofiarność na ten cel serdecznie dziękujemy.
 2. Dzisiaj i w przyszła niedzielę prowadzona jest w naszej parafii zbiórka środków medycznych dla misyjnych ośrodków zdrowia. Bandaże, plastry, jednorazowe strzykawki, lateksowe rękawiczki, nożyczki itp. można składać w ustawionych w kościele koszach. Za pomoc serdecznie dziękujemy.
 3. Przez cały czerwiec zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa - w niedziele o godz. 18.00 a w dni powszednie o 17.30 oraz po Mszy św. o 12.00. W tym tygodniu w czasie popołudniowych nabożeństw odprawiana jest również nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego, animowana przez wspólnotę “Dobra Nowina”.
 4. Wszystkich, którzy uczestniczyli w kursie Alpha - zarówno w ostatniej edycji jak i w poprzednich - zapraszamy w najbliższy wtorek, 4 czerwca na godz. 19.00 na spotkanie do kawiarenki parafialnej. Będzie to okazja do wspólnej modlitwy i integracji. W czasie spotkania odbędzie się też wykład o przeżywaniu Mszy świętej.
 5. Najbliższy czwartek jest I czwartkiem miesiąca. Zachęcamy do modlitwy w intencji powołań do służby Bożej zwłaszcza w czasie nabożeństwa czerwcowego i wieczornej Mszy św.
 6. W sobotę, 8 czerwca odbędzie się w naszym Sanktuarium Dzień Skupienia dla narzeczonych z naszej Archidiecezji. Rozpoczęcie o godz. 14.00 w kościele. 
 7. W przyszłą niedzielę świętujemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to także druga niedziela miesiąca. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na prace remontowe. A po każdej Mszy św. będzie też możliwość wsparcia budowy świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 8. Papieski Wydział Teologiczny prowadzi rekrutację na studia na kierunkach teologia i pedagogika oraz studia podyplomowe dające uprawnienia do wykonywania zawodu nauczyciela religii jako drugiego przedmiotu, do prowadzenia zajęć wychowania do życia w rodzinie, etyki oraz prowadzenia psychoterapii. Więcej informacji na ulotkach oraz na stronie internetowej pwt.wroc.pl
 9. Wczoraj (1 czerwca) w Bazylice św. Franciszka w Krakowie czterej nasi braci przyjęli święcenia kapłańskie. Polecamy ich waszym modlitwom – niech będą świętymi kapłanami według Serca Jezusowego. Przy tej okazji chcemy przypomnieć o możliwości wstąpienia do naszej zakonnej wspólnoty – wszystkie szczegóły można uzyskać w zakrystii oraz stronie duszpasterstwa powołaniowego naszej Prowincji – franciszek.pl.
 10. Zbliżają się wakacje. Zachęcamy do skorzystania z franciszkańskich propozycji na ten czas. Młodzież serdecznie zapraszamy na Franciszkańskie Spotkanie Młodych, które w dniach 21-27 lipca odbywa się w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla. Chętni do wspólnego wyjazdu mogą zgłaszać się do kancelarii parafialnej. Polecamy też Pieszą Pielgrzymkę Wrocławską na Jasną Górę we franciszkańskiej grupie 13, której patronują bł. Zbigniew i Michał. Pielgrzymka trwa od 2 do 10 sierpnia. Natomiast FDA "Porcjunkula" zaprasza studentów a zwłaszcza tych, którzy rozpoczną w tym roku studia na Obóz Adaptacyjny w Białym Dunajcu w dniach 2-15 września. Więcej szczegółów na temat tych wydarzeń można znaleźć na parafialnej stronie internetowej.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można zaopatrzyć się w nowe numery tygodników "Niedziela" i "Gość Niedzielny". Natomiast przy wyjściach z kościoła wyłożony jest kolejny numer miesięcznika "Nowe Życie". Jest on poświęcony kultowi Serca Jezusa. Można przeczytać co łączy Serce Jezusa i giełdę w Nowym Jorku jak również poznać biblijne rozumienie terminu "serce".
 12. W sklepiku parafialnym dostępne są okolicznościowe koszulki z okazji 25-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej, przewodniki po naszym sanktuarium oraz zioła o. Grzegorza.

Na rozpoczynający się nowy tydzień wszystkim parafianom, sympatykom i gościom życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Bożej Łaskawej!

Franciszkanie

Zaproszenia

Pielgrzymuj do Trzebnicy z "Czarną Trzynastką"!

Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania do grobu św. Jadwigi na uroczystości odpustowe! Rozpoczęcie:Wyruszamy z Katedry Wrocławskiej w sobotę 12 października 2019 r. o godz. 6.00.Zakończenie: Mszą Święta w Trzebnicy o godz. 16.30 przy ołtarzu ...

Więcej
Więcej artykułów